Чернігів значно піднявся в рейтингу "Regional Doing Business 2018"
На веб-порталі Регіональний Doing Business оприлюднено рейтинг "Regional Doing Business. 2018". За цьогорічним оцінюванням Чернігів посів 6-7 місце, поділивши його із Рівненським регіоном. На 17 позицій у рейтингу піднявся Чернігів.
Рейтинг оцінює легкість ведення бізнесу в усіх обласних центрах України. Його розробниками вдруге стали Офіс ефективного регулювання (BRDO) та Спілка Українських Підприємців (СУП).
Оцінювання проводилось за адаптованою методологією Світового банку на основі опитування підприємців. У фокусі дослідження 6 напрямків взаємодії підприємців із владою, а саме: створення підприємства, сплата місцевих податків; одержання дозволів на будівництво; оформлення земельної ділянки під об’єкт нерухомості; приєднання до електромережі, якість електронних сервісів. Максимальний бал, який могли отримати регіони – 600.
На позицію Чернігова вплинули високі результати у категоріях "Створення підприємства", "Одержання дозволів на будівництво" та "Оформлення земельної ділянки". Останні дві отримали найбільший прогрес.
Один із головних чинників такого поступу - місто зменшило розмір пайового внеску для промисловості практично до нуля. Тож підприємства можуть направляти кошти, що вивільнились, у розвиток.
У порівнянні з лідерами загального рейтингу Світового Банку DOING BUSINESS по деяким компонентам Чернігів має кращі показники Наприклад, щоб одержати дозвіл на будівництво, в Загребі (Хорватія) потрібно витратити 146 днів, в Алмати (Казахстан) – 123 дні, в Чернігові – лише 67 днів.
Більш детально результати рейтингу будуть обговорюватись 19 жовтня 2018 року. Цього дня до Чернігова завітає команда Офісу ефективного регулювання (BRDO) з презентацією «Regional Doing Business. 2018». Очікуються обговорення результатів та ключові рекомендації від експертів для підвищення результатів.

Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Алія-Беатріс та Арес: якими рідковживаними іменами називали дітей на Чернігівщині у 2025 році 14:40
Українці дають життя, обирають імена та вірять, що кожна реєстрація народження зміцнює націю й наповнює віру в майбутнє реальним змістом.
За підтримки Словаччини у Ладані відремонтують укриття у двох садочках 14:35
У селищі Ладан стартує реалізація проєкту «Простори турботи: безпечні та комфортні укриття для садочків “Червона Шапочка” та “Барвінок”».
На 36% більше звернень і на 73% більше працевлаштованих: як змінюється підтримка ветеранів у службі зайнятості 14:34
Повернення ветеранів та ветеранок до цивільного життя – важливий напрям роботи Державної служби зайнятості.
Турбота про психічне здоров’я: з чого почати 12:17
Віднедавна в Україні формується добра традиція ставити собі цілі та робити плани на рік. От тільки в умовах війни для багатьох українців навіть слово «плани» може звучати як ще один виклик.
Інклюзивний підхід у службі зайнятості – це не про тренди, це про можливості для всіх 12:15
У минулому році на Чернігівщині кількість отримувачів послуг Державної служби зайнятості серед людей з інвалідністю зросла на 5,5% порівняно з 2024 роком.