Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 27 квітня, 06:09:40

Розмір компенсації за перевезення пільговиків на міському автотранспорті уточнюватимуть

04.10.2018   15:36

4 жовтня виконком міської ради погодив проект Програми компенсації пільгових перевезень окремих категорій громадян в міському електро- та автомобільному транспорті загального користування на 2019-2021 роки.

Програма передбачає, що 74 млн грн за перевезення пільговиків всіх категорій щорічно отримуватиме КП "Чернігівське тролейбусне управління". Дана сума залишається на рівні 2018 року.

"У мене питання до запропонованих Управлінням траспорту розмірів відшкодувань автоперевізникам за перевезення пільговиків. У проекті Програмі пропонується збільшення компенсації на 1,5 млн грн. Але ми досі не знаємо кількості перевезених пасажирів, у тому числі, пільговиків. Тому вимога до перевізників: встановити валідатори. Це дасть точну кількість пасажирів-пільговиків. Відповідно, розрахуємо компенсацію і її можливе збільшення", - наголошує міський голова Владислав Атрошенко.

У результаті, суму компенсації автоперевізникам у проекті Програми залишено на рівні 2018 року, а допущене збільшення - виключно через зростання вартості проїзду з 4,5 до 5 грн.

Як відомо, держава законодавчо закріпила за численими категоріями громадян право пільгового проїзду на маршрутах загального користування у населених пунктах. До 2016 року видатки на компенсацію за пільговий проїзд передбачались у Державному бюджеті. На сьогоднішній день Бюджетний кодекс покладає ці витрати на місцеві бюджети.

Розрахунок кількості пасажирів, які перевезені за пільгою, відбувається за спеціальною формою, яка наводиться у Програмі. Так само за відповідною формулою обчислюється дохід, який перевізник втратив, перевозячи пільговиків.

Дія Програми поширюється на міський тролейбусний транспорт, міські автобусні маршрути, а також рейси до садово-городніх масивів у весняно-літній період. Втім є різниця щодо категорій пільговиків.

Загалом визначено 4 категорії пасажирів, за проїзд яких в автобусах загального користування здійснюються компенсаційні відшкодування:

Ветерани війни: учасники бойових дій та особи, прирівняні до них (в т.ч. учасники АТО), інваліди війни, особа, яка супроводжує інваліда війни 1-ї групи, члени сімей загиблих(в т.ч., які пропали безвісти)військовослужбовців.
    Громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: громадяни, віднесені до категорії І; громадяни-учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які належать до категорії ІІ, діти, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою.
    Інваліди: інваліди І-ІІ груп, інваліди по зору І-ІІ груп, діти-інваліди, особа, яка супроводжує інваліда І групи або дитину-інваліда.
    Інші категорії громадян: діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, що виховуються або навчаються у навчально-виховних та навчальних закладах, діти з багатодітних сімей.

 Що стосується електротранспорту (тролейбуси) та автобусних щочетвергових рейсів до садово-городніх масивів у весняно-літній період, то тут до перелічених вже категорій громадян додаються пенсіонери за віком, ветерани військової служби, ветерани органів внутрішніх справ, ветерани податкової міліції, ветерани державної пожежної охорони, ветерани Державної кримінально-виконавчої служби України, ветерани служби цивільного захисту, ветерани Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.

Загалом правом пільгового проїзду користуються більше 80 тис містян. Пільги надаються на підставі посвідчення, що підтверджує правовий статус окремої категорії пасажира-пільговика.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.