Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 лютого, 07:06:48

Чернігівська область: зменшення кишкових інфекцій, збільшення хворих вірусним гепатитом С

20.07.2012   16:12Агенцiя

18 липня ц.р. в обласній санепідстанції на засіданні колегії санепідслужби області за участю ГДСЛ районів, міст області, міськдезстанції та зав. структурними підрозділами облСЕС підведені підсумки роботи закладів санепідслужби за І півріччя 2012р. та визначені основні напрямки діяльності на подальше відповідно до вимог чинного законодавства.

За 6 місяців поточного року в області за медичною допомогою з приводу захворювання на інфекційні хвороби звернулося 115,3 тис. осіб, що на 1% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

В області епідситуація по гострим кишковим інфекціям як і в Україні залишається нестійкою. Як свідчить аналіз захворюваності за 6 місяців поточного року в порівнянні з ідентичним періодом 2011 року, в цілому реєструється зниження кількості хворих на 18,9%, 62,6% захворюваності припадає на м.м. Ніжин, Прилуки, Чернігів. Спалахів та групових захворювань за звітний період не зареєстровано.

Питома вага дітей, що захворіли на ГКІ в загальній сумі склала 72,3%.

Перебої в постачанні імунобіологічних препаратів придбаних за державні кошти приводить до підвищення захворюваності керованими інфекціями, так за 6 місяців відмічено ріст в 4 рази. Серед останніх має зростання кількості захворілих краснухою в 3,2 рази, кашлюком в 2,3 рази, епідпаротитом на 50,0%. За звітний період зареєстровано 67 випадків захворювання на кір, з них 7 випадків підтверджені лабораторно, серед захворілих – 2 дітей.

Сьогодні викликає занепокоєння захворюваність на вірусний гепатит С, яка зросла на 40% порівняно з 2011 роком, показник по області перевищує середньодержавний за 5 міс. в 4,7 рази. Захворювання реєструвались у 4 районах та у містах, 74% всієї захворюваності припадає на місто Чернігів.

Паразитарна захворюваність знизилась на 18,7%.

В цілому санітарно-епідемічна ситуація в області оцінюється як керована.

Чернігівська обласна СЕС

Останні новини Чернігівщини

Відбулася зустріч з Послом ЄС в Україні Матті Маасікасом

Відбулася зустріч з Послом ЄС в Україні Матті Маасікасом 16:41

Сьогодні на Чернігівщині перебуває делегація Представництва Європейського Союзу в Україні на чолі з Послом ЄС в Україні Матті Маасікасом.

Чернігівська профспілкова “молодіжка” відзвітувалася за роботу в 2019 році

Чернігівська профспілкова “молодіжка” відзвітувалася за роботу в 2019 році 14:02

25 лютого відбулося чергове засідання Президії Федерація профспілкових організацій Чернігівської області (ФПО). Одним з питань порядку денного був звіт голови Молодіжної ради ФПО (МР) Віталій Копиш про діяльність у минулому році.

Територіальні громади та їх генеральні плани

Територіальні громади та їх генеральні плани 13:56

Актуальні питання планування населених пунктів, розробки та затвердження містобудівної документації і її стратегічної екологічної оцінки обговорювали посадовці Сосницької, Коропської, Понорницької, Новгород-Сіверської і Менської об’єднаних територіальних громад.

У пункті пропуску

У пункті пропуску "Нові Яриловичі" відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з питань інтегрованого управління кордонами 11:30

25 лютого в пункті пропуску «Нові Яриловичі», що на кордоні з Білоруссю у Чернігівській області, відбулося виїзне засідання Міжвідомчої робочої групи з питань координації інтегрованого управління кордонами.

В Управлінні охорони здоров’я Чернігівської ОДА прокоментували готовність до реагування на випадок поширення коронавірусу

В Управлінні охорони здоров’я Чернігівської ОДА прокоментували готовність до реагування на випадок поширення коронавірусу 11:14

Заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Володимир Пулін прокоментував стан готовності медичної галузі Чернігівщини до можливого поширення коронавірусу. За його словами, в області розроблено чіткий план з недопущення занесення та розповсюдження даного захворювання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини