Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 20 серпня, 22:41:06

Якість харчування та публічність у роботі: головні вимоги міського голови до КП "Шкільне"

20.09.2018   09:57

Цього навчального року комунальне підприємство "Шкільне" обслуговує 16,5 тис. школярів. Про це поінформувала директор КП Антоніна Радченко на ранковій нараді у міській раді 19 вересня. Гарячим харчуванням охоплені 58% всіх школярів. Вартість харчування з 1 вересня не змінилась.

Загалом для компенсації частини вартості харчування учнів 1-4-х класів та на пільгове харчування дітей всіх категорій у цьогорічному бюджеті Чернігова передбачено 18,4 млн грн. Для прикладу, вартість харчування для учнів 1-4-х класів - 16 грн у день, із них 8 грн - це кошти з міського бюджету.

Залучення коштів з бюджету на компенсацію частини вартості харчування деяких категорій учнів є не у всіх містах. Для прикладу, в Луцьку, Івано-Франківську, Ужгороді, Рівному, Полтаві та Тернополі такої практики немає. Щодо інших міст - інформація у діаграмі нижче.

Керівництво КП "Шкільне" саме ініціює перевірку шкільних їдалень з боку відповідних інстанцій та служб, щоб таким чином підвищувати якість їх роботи. А контролює якість та безпечність страв спеціальна технологічна служба, що створена на підприємстві.

Цього року кардинально змінений підхід до вибору постачальників сировини до шкільних їдалень, переважна більшість яких – чернігівські. Вибираються ті постачальники, які є безпосередньо виробниками, або ж працюють на правах офіційного дистриб’ютора продуктових товарів, маючи відповідний досвід в постачанні якісних продуктів харчування у заклади освіти.

Основний критерій відбору постачальників - належний рівень якості сировини, відсутність у рецептурі заборонених складників, посвідчення якості продукції та декларація відповідності виробника, а також наявність спеціального транспорту для забезпечення оперативної доставки, зручність упаковки й тари сировини.

Минулого року підприємство навіть провело анкетування серед учнів. За результатами були внесені зміни до меню.

Крім того, відтепер КП "Шкільне" оприлюднюватиме закупівельні ціни на продукти на офіційному веб-сайті Чернігівської міської ради щотижня. Таке доручення Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка, надане керівнику підприємства за підсумками розгляду питання ефективності організації роботи щодо харчування дітей. На думку міського голови, це нормальна практика відкритості роботи будь-якого комунального підприємства. Інформація про ціни доступна на сайті міської ради за посиланням.

"Чи є у когось зауваження до роботи комунального підприємства "Шкільне?" - запитав міський голова в учасників наради, у тому числі, у тих, чиї діти навчаються. - "Чи є питання до якості, меню, умов харчування? Критичні речі потрібно озвучувати, якщо такі факти є".

Тож, якщо у батьків чи учнів є зауваження, їх можна спрямовувати безпосередньо до підприємства "Шкільне", чиїм завданням є забезпечити якісне харчування.

Цікаво, що у перші місяці навчання першокласників батьки посилено цікавляться меню, самі перевіряють якість їжі.

За словами Антоніни Радченко, підприємство до нового навчального року вже оновило частину обладнання. Закуплені електронні овочерізки та м’ясорубки, тістоміси та протиральні машини.

У найближчих планах КП «Шкільне»:
    продовження модернізації технічного обладнання;
    осучаснення асортименту страв для забезпечення збалансованого повноцінного раціону школярів;
    перевести декілька шкіл в рамках пілотного проекту на лінійне сучасне обслуговування учнів. Наразі вже зроблене замовлення на встановлення такої лінії у їдальні школи № 3;
    знайти можливості для встановлення молокоматів у шкільних їдальнях, оскільки програма «Склянка молока щодня» потребує додаткового холодильного обладнання та збільшує логістичне навантаження на постачальника;
    продовжувати роботу з батьківськими комітетами шкіл міста щодо пропаганди здорового і корисного харчування, а саме гарячих страв.

 
Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

"На 2023 рік двадцять третя школа вже повинна відкритися", - Атрошенко 14:05

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко прокоментував ситуацію щодо перебудови загальноосвітньої школи №23. Про це говорилося на засіданні погоджувальної ради 19 серпня. Міський голова зазначив, що жодної політичної складової у цьому питанні немає.

У Чернігові встановили пам’ятну дошку Геннадію Касьянову

У Чернігові встановили пам’ятну дошку Геннадію Касьянову 13:57

На фасаді Чернігівського молодіжного театру встановлено пам’ятну дошку засновнику театру та художньому керівникові і головному режисеру Геннадію Касьянову.

Зовнішня торгівля товарами Чернігівщини в січні–червні 2019 року. ДОВІДКА

Зовнішня торгівля товарами Чернігівщини в січні–червні 2019 року. ДОВІДКА 13:31

У січні–червні 2019 р. Чернігівщина експортувала товарів на зовнішній ринок на 375 млн.дол. США, що на 4 млн.дол. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Щотижнева оперативна нарада при Ніжинському міському голові

Щотижнева оперативна нарада при Ніжинському міському голові 13:23

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

В музеї-заповіднику відкрилася виставка бібліотечних матеріалів до Дня державного прапора та Дня Незалежності України

В музеї-заповіднику відкрилася виставка бібліотечних матеріалів до Дня державного прапора та Дня Незалежності України 13:13

В музеї-заповіднику М.М.Коцюбинського відкрилася виставка бібліотечних матеріалів до Дня державного прапора і Дня Незалежності «Державні символи України».