Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 7 липня, 02:25:45

Від початку року з "Чернігівгазу" звільнилися 227 робітників

14.09.2018   10:00Агенцiя

Через низьку заробітну плату з компанії «Чернігівгаз» масово звільняються фахівці. За січень-серпень 2018 року підприємство залишили 227 працівників. На сьогоднішній день недокомплектація кадрами сягнула 20%.

Негативна тенденція плинності кадрів в газорозподільній компанії Чернігівської області спостерігається вже не перший рік. Станом на кінець 2016 року, у співвідношенні кількості вакантних посад до штатної чисельності працівників, на підприємстві не вистачало 11,8% фахівців, 2017 -го - 14,8%, а на кінець серпня 2018–го - 20,0%. Така динаміка свідчить про високий та прогресуючий рівень дефіциту кадрів.

Частка видатків на оплату праці персоналу в тарифі «Чернігівгазу» становить 40,4%. Сам тариф на розподіл природного газу, котрий є лише складовою загальної ціни кубометра і дорівнює 10% або 75 коп., затверджується НКРЕКП. Востаннє тариф підвищувався 2,5 роки тому.

На виконання вимог законодавства щодо підвищення мінімалки, в 2017 році компанія збільшила оплату праці персоналу на 56%, а впродовж 2018 року - на 12,2%. Втім, коштів, закладених в тарифі на розподіл природного газу на оплату праці, не достатньо для підвищення її до конкурентноспроможного рівня. Зараз середній рівень зарплатні в «Чернігівгазі» складає 5,6 тис. грн., що майже на 3,5 тис менше за середній рівень по промисловості України і на 1,5 тис. по Чернігівській області.

На сьогодні в компанії залишаються незаповненими 400 вакансій. Найбільш критична ситуація з фахівцями технічного сектору, задіяних на газонебезпечних роботах - слюсарями, майстрами служби експлуатації, а також водіями. Не вистачає близько 300 працівників робітничих професій. Останнім часом підвищена плинність кадрів спостерігається і серед інженерних спеціальностей.

За словами технічного директора «Чернігівгазу» Віталія Черчовича, така тенденція може призвести до проблем з утриманням газових мереж в належному стані та своєчасним виконанням ремонтів і заміни обладнання, що в свою чергу загрожує безперервному газопостачанню споживачів.

«Враховуючи специфіку нашої діяльності, яка полягає в цілодобовому та безаварійному забезпеченні мешканців області газом, втрата кожного кваліфікованого робітника для нас є критичною. Адже першочерговим завданням для нас є безпека споживачів. Звісно, нові кадри приходять, але для того щоб виростити з них професіоналів, потрібно щонайменше 2-3 роки, а ще їм потрібні наставники. Втім люди, які цінують свою кваліфікацію, не втримуються і йдуть шукати іншої, більш оплачуваної роботи», - наголошує Віталій Черчович.

Профспілка працівників «Чернігівгазу» вбачає єдиним шляхом вирішення проблеми з відтоком кадрів зміну підходу до формування тарифної виручки компанії. І зі свого боку вчергове звертається до НКРЕКП та Уряду з вимогою врахувати в тарифі на розподіл газу підвищення зарплат газовиків до рівня середнього по промисловості. В разі ігнорування вимог профспілок, працівники галузі можуть розпочати акції протесту.


ПАТ «Чернігівгаз»

Останні новини Чернігівщини

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа»

єРобота на Чернігівщині: результати програми «Власна справа» 14:42

Грантова програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», яку адмініструє Державна служба зайнятості, - не просто про гроші, а про довіру та можливості, про людей та бізнес, які працюють у найважчі часи і мотивують інших.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини