Від початку року з "Чернігівгазу" звільнилися 227 робітників
Через низьку заробітну плату з компанії «Чернігівгаз» масово звільняються фахівці. За січень-серпень 2018 року підприємство залишили 227 працівників. На сьогоднішній день недокомплектація кадрами сягнула 20%.

Негативна тенденція плинності кадрів в газорозподільній компанії Чернігівської області спостерігається вже не перший рік. Станом на кінець 2016 року, у співвідношенні кількості вакантних посад до штатної чисельності працівників, на підприємстві не вистачало 11,8% фахівців, 2017 -го - 14,8%, а на кінець серпня 2018–го - 20,0%. Така динаміка свідчить про високий та прогресуючий рівень дефіциту кадрів.
Частка видатків на оплату праці персоналу в тарифі «Чернігівгазу» становить 40,4%. Сам тариф на розподіл природного газу, котрий є лише складовою загальної ціни кубометра і дорівнює 10% або 75 коп., затверджується НКРЕКП. Востаннє тариф підвищувався 2,5 роки тому.
На виконання вимог законодавства щодо підвищення мінімалки, в 2017 році компанія збільшила оплату праці персоналу на 56%, а впродовж 2018 року - на 12,2%. Втім, коштів, закладених в тарифі на розподіл природного газу на оплату праці, не достатньо для підвищення її до конкурентноспроможного рівня. Зараз середній рівень зарплатні в «Чернігівгазі» складає 5,6 тис. грн., що майже на 3,5 тис менше за середній рівень по промисловості України і на 1,5 тис. по Чернігівській області.
На сьогодні в компанії залишаються незаповненими 400 вакансій. Найбільш критична ситуація з фахівцями технічного сектору, задіяних на газонебезпечних роботах - слюсарями, майстрами служби експлуатації, а також водіями. Не вистачає близько 300 працівників робітничих професій. Останнім часом підвищена плинність кадрів спостерігається і серед інженерних спеціальностей.
За словами технічного директора «Чернігівгазу» Віталія Черчовича, така тенденція може призвести до проблем з утриманням газових мереж в належному стані та своєчасним виконанням ремонтів і заміни обладнання, що в свою чергу загрожує безперервному газопостачанню споживачів.
«Враховуючи специфіку нашої діяльності, яка полягає в цілодобовому та безаварійному забезпеченні мешканців області газом, втрата кожного кваліфікованого робітника для нас є критичною. Адже першочерговим завданням для нас є безпека споживачів. Звісно, нові кадри приходять, але для того щоб виростити з них професіоналів, потрібно щонайменше 2-3 роки, а ще їм потрібні наставники. Втім люди, які цінують свою кваліфікацію, не втримуються і йдуть шукати іншої, більш оплачуваної роботи», - наголошує Віталій Черчович.
Профспілка працівників «Чернігівгазу» вбачає єдиним шляхом вирішення проблеми з відтоком кадрів зміну підходу до формування тарифної виручки компанії. І зі свого боку вчергове звертається до НКРЕКП та Уряду з вимогою врахувати в тарифі на розподіл газу підвищення зарплат газовиків до рівня середнього по промисловості. В разі ігнорування вимог профспілок, працівники галузі можуть розпочати акції протесту.
ПАТ «Чернігівгаз»
Останні новини Чернігівщини
У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06
Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02
Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54
26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50
Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48
24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.