Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 18 серпня, 09:05:48

У Чернігові говорили про законодавчо-нормативне забезпечення роботи старост

12.09.2018   17:00Агенцiя

12 вересня у м.Чернігів відбувся практикум із застосування законодавства в Чернігівському РВ АМУ на тему: «Законодавчо-нормативне забезпечення роботи старост».

Захід відкрив виконавчий директор Чернігівського РВ АМУ Михайло Литвин, який зазначив, що на всі питання бюджетного характеру та питання комунікації зможуть також відповісти присутні на заході консультанти Микола Силенко та Вероніка Рибак.

Під час заходу модератор заходу Валерій Воробей обговорив з присутніми Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні», правовий статус старости в умовах створення об’єднаних територіальних громад.

«Староста є посадовою особою з особливим подвійним правовим статусом, адже одночасно це особа, яка обирається територіальною громадою села (селища) – виборна особа, яка входить до структури місцевого самоврядування як відносно самостійний елемент, а з іншого боку за посадою є членом виконавчого комітету ради ОТГ. Крем того, до посади старости законодавством не визначено кваліфікаційних вимог. Таким чином, староста як посадова особа місцевого самоврядування – це виборний первинний структурний елемент системи місцевого самоврядування та член виконавчого комітету ради ОТГ, який здійснює організаційно-розпорядчі та консультативно-дорадчі функції в межах нормативно визначених повноважень, спрямованих на виконання завдань місцевого самоврядування», - зауважив модератор Валерій Воробей.

Окрему увагу він приділив примірному Положенню про старосту об’єднаної територіальної громади села та селища, а також пріоритетним завданням старости у вирішенні соціально-економічних питань округу. В свою чергу старости мали змогу обмінятися досвідом роботи старости та обговорити проблемні питання в своїй роботі.
 

ПУЛЬС Децентралізаційний марафон

Останні новини Чернігівщини

Десна (Чернігів) - Колос (Ковалівка) 0:0

Десна (Чернігів) - Колос (Ковалівка) 0:0 19:01

Попередження: Фаворов Д., 23, Гітченко, 34, Максименко, 39, Мостовий, 49, Мілько, 56, Богданов, 66, Костишин (тренер), 82, Огіря, 87

Визначили кращий танковий взвод Сухопутних військ Збройних Сил України

Визначили кращий танковий взвод Сухопутних військ Збройних Сил України 16:11

Боротьба танкістів за право називатися кращими серед оперативних командувань тривала майже тиждень. З цей час на загальновійськовому полігоні на Чернігівщині танкісти з чотирьох регіонів України продемонстрували влучність стрільби, вправність водіння, фізичну витривалість та моральну стійкість.

Щодо захворюваності на ГКІ. Офіційно

Щодо захворюваності на ГКІ. Офіційно 13:58

Державна установа «Чернігівський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України» повідомляє, що проведення комплексу заходів з профілактики захворювань на гострі кишкові інфекції (надалі - ГКІ) та попередження спалахів серед населення області триває.

Фотоконкурс

Фотоконкурс "Синергія Десни" 13:57

Деснянське басейнове управління водних ресурсів до Дня Десни проводить конкурс на краще фото річки, що протікає на Чернігівщині та є притокою Десни.

Відбувся конкурс на посаду директора комунального закладу

Відбувся конкурс на посаду директора комунального закладу "РЛП "Міжрічинський" 12:04

Засідання конкурсної комісії провела виконуюча обов’язки голови Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова 15 серпня.

АНОНСИ ПОДІЙ