У Чернігові 24 ОСББ вже скористалися можливістю отримати кошти на капремонти
У Чернігові ще два ОСББ одержать співфінансування з міського бюджету на проведення капітальних ремонтів у своїх будинках. Сьогодні, 6 вересня, виконком Чернігівської міської ради схвалив таке рішення щодо 5-поверхового житлового будинку №11 по вул. Льотній (ОСББ «Сокіл - 11») та 11-поверхівки по пр. Перемоги, 151-А (ОСББ «Світлий будинок 2016»).
Таку можливість будинкам з ОСББ та ЖБК надає міська Програма сприяння створенню ОСББ та підтримки будинків ОСББ та ЖБК на 2016-2018 роки, затверджена рішенням Чернігівської міської ради від 28 квітня 2016 року № 7/VII-1 (зі змінами та доповненнями). У чинній на сьогодні редакції програма передбачає співфінансування в пропорції 30/70. А саме: 30% вартості ремонту вноситься мешканцями будинку (за рахунок власних або залучених коштів), 70% - з бюджету міста.
Співвласники будинку по вул.Льотній, 11, визначили обсяг ремонтних робіт: герметизація міжпанельних швів, ремонт покрівлі в місцях протікання, заміна вікон на сходових клітинах, ремонт ганків та водовідвідних лотків. Кошторисна вартість робіт – понад 174 тис. грн, з яких члени ОСББ сплатять 52 тис. грн. Зі спеціального фонду міського бюджету на ремонт витратять понад 122 тис. грн.
Теплоізоляцію будинку планують виконати у будинку по пр. Перемоги, 151-А. Вартість такого ремонту складає понад 1,776 млн грн., з яких 789,7 тис. грн – кошти міського бюджету, 338,4 тис. грн – власні та залучені кошти ОСББ. Ще 648,2 тис. грн – власні та залучені кошти ОСББ поза Програмою.
Загалом, від початку дії у Чернігові Програми сприяння створенню ОСББ та підтримки будинків ОСББ та ЖБК на 2016-2018 роки, нею скористалися 24 ОСББ, з них 17 - у 2016-2017 роках і 7 – з початку цього року.
Бюджетні призначення на програму "70/30" у поточному році - 7,875 млн грн. До речі, кошти ще є: загальна сума, на яку вже погоджено фінансування, 3,618 млн грн. Залишок по програмі складає 4,256 млн грн.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34
Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.
У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном 11:27
У Чернігові 4 квітня 2026 року за підтримки ЮНІСЕФ відбувся інтерактивний захід для дітей та їхніх батьків «Патруль пригод». Подію приурочили до Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки.
Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині 11:05
Поки він боронить Україну на передовій, вона щодня тримає свій маленький, але важливий фронт у рідному селі. Ця історія про родину Могильних, які започаткували власну справу після деокупації рідного села і продовжують її розвивати попри війну.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:24
Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.
Чернігівщина у трійці лідерів цифрової трансформації серед прифронтових областей: підбито підсумки Індексу за 2025 рік 10:23
Державні послуги мають працювати непомітно, а інтернет — бути в кожному селі. Міністерство цифрової трансформації оприлюднило результати вимірювання рівня цифровізації регіонів за 2025 рік.