Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 квітня, 12:20:11

Прокуратура повертає землі державі

14.08.2018   13:30Агенцiя

Органами прокуратури області проводиться системна робота, спрямована на захист економічних інтересів держави та територіальних громад, зокрема щодо збереження національного багатства - земель.

Так, ще у 2016 році прокуратурою області установлено факт незаконної передачі у приватну власність фізичній особі земельної ділянки площею 2 га в межах населеного пункту вартістю понад 300 тис. грн.

Усупереч вимогам земельного законодавства, не маючі правових підстав та належних повноважень Головним управління Держгеокадастру у області неправомірно передано фізичній особі у власність земельну ділянку за рахунок території розширення населеного пункту. Приймаючи рішення державним органом проігноровано факт розробленого та погодженого проекту землеустрою щодо зміни меж населеного пункту. 

Слід зазначити, що посадові особи Головного управління Держгеокадастру у області, які наділені повноваженнями щодо розпорядження землями державної власності сільськогосподарського призначення, з урахуванням висновків органів влади та контролю про погодження проекту землеустрою щодо розширення меж населеного пункту, а також висновку державної експертизи, були достовірно обізнані про розпочату процедуру розширення меж села. 

Послідовно відстоюючи правову позицію, за позовом прокуратури області апеляційним судом Чернігівської області визнано недійсними відповідні накази Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області, якими надано дозвіл на розроблення та затверджено проект землеустрою, а також визнано недійсним свідоцтво про право власності на землю.

Наразі рішення суду виконано та державну реєстрацію відносно незаконно відведеної земельної ділянки скасовано.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Зайнятість та безробіття населення Чернігівської області у 2019 році. ДОВІДКА

Зайнятість та безробіття населення Чернігівської області у 2019 році. ДОВІДКА 10:24

За результатами проведеного органами державної статистики обстеження робочої сили, у 2019 році забезпечували пропозицію робочої сили на ринку праці Чернігівської області 487 тис. осіб у віці 15 років і старше.

У Прилуках роздають продуктові набори

У Прилуках роздають продуктові набори 10:16

У Прилуках створили міський центр допомоги самотнім людям, малозабезпеченим сім'ям, дорослим і дітям з інвалідністю. Ініціатива належить голові громади Олені Попенко. Про це повідомляється на сторінці Прилуцької міської ради у Фейсбуці.

Питання земельного законодавства та комунального майна обговорювали дистанційно

Питання земельного законодавства та комунального майна обговорювали дистанційно 10:04

Перше із серії навчань за короткостроковою програмою «Новели земельного законодавства України. Питання ефективного управління та розпорядження об’єктами комунальної власності» провів Чернігівський центр підвищення кваліфікації для штатних працівників виконавчого комітету Менської міської ради, в.о старост.

Про грошову допомогу, компенсацію, індексацію - у питаннях і відповідях

Про грошову допомогу, компенсацію, індексацію - у питаннях і відповідях 09:57

На питання відповідає заступник начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Наталія Білозуб.