Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 18 січня, 00:42:05

Влада Новгород-Сіверського заявила, що мозаїчні портрети Леніна і Сталіна в місті не підпадають під деккомунизацию

30.07.2018   12:19

У Новгород-Сіверській міській раді заявили, що мозаїчні портрети Володимира Леніна і Йосипа Сталіна, які розміщено на водонапірній башті в центрі міста, не підпадають під дію закону про декомунізацію. Про це йдеться у відповіді міськради на запит "Інтерфакс - Україна".

"Місцева влада, посилаючись на закон про декомунізацію, стверджує, що під його дію підпадають і підлягають демонтажу пам'ятники, пам'ятні знаки, присвячені особам, причетним до організації та здійснення Голодомору 1932-1933 років в Україні, політичних репресій; особам, які займали керівні посади в комуністичній партії, вищих органах влади і управління СРСР, УРСР, інших союзних і автономних радянських республік, працівників радянських органів держбезпеки, подіям, пов'язаним з діяльністю Компартії, встановленням радянської влади на території України або в окремих адміністративно-територіальних одиницях, переслідуванням учасників боротьби за незалежність України у XX столітті", – відзначили в інформагентстві.

"Однак зазначені мозаїчні зображення (портрети Володимира Леніна і Йосипа Сталіна) не є пам'ятками, ні пам'ятними знаками, і правовий механізм їх демонтажу, у тому числі органами місцевого самоврядування не передбачено жодним нормативно-правовим актом", - йдеться в тексті відповіді на запит.

У той же час, у мерії заявляють, що Новгород-Сіверська міськрада у своїй діяльності не використовує і не пропагує символіку комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів.

Нагадаємо, що Верховна Рада у квітні 2015 року прийняла урядовий законопроект про засудження комуністичного і нацистського тоталітарних режимів, заборонила їх пропаганду і символіку. Згідно із законом, символіка і пропаганда нацизму, націонал-соціалізму, їх цінностей, будь-яка діяльність нацистських, фашистських угруповань в Україні заборонені.
 

Останні новини Чернігівщини

 У КНП «Корюківська центральна районна лікарня» встановлено новий кольпоскоп.

У КНП «Корюківська центральна районна лікарня» встановлено новий кольпоскоп. 15:17

Це обладнання, що працюватиме у жіночій консультації, дозволяє діагностувати захворювання шийки матки: на монітор за допомогою високоточної оптичної системи виводиться збільшене зображення в кольорі, а пацієнтка може сама бачити процес дослідження.

Про організацію Всеукраїнського конкурсу  наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики»

Про організацію Всеукраїнського конкурсу наукових робіт імені Олександра Яременка «Актуальні проблеми молодіжної та сімейної політики» 15:14

Державна установа «Державний інститут сімейної та молодіжної політики» з метою виявлення та підтримки обдарованої студентської молоді, молодих вчених, створення умов для її творчого зростання, підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації започатковує

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 311 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 311 осіб 15:08

З початку вакцинальної кампанії станом на 17.01.2022 року в області щеплено всього 765 208 осіб.

Молодь Бахмацької та Кіптівської громад знають як змінювати життя навколо себе

Молодь Бахмацької та Кіптівської громад знають як змінювати життя навколо себе 14:59

Активна молодь Кіптівської та Бахмацької громад навчилась складати плани дій для реалізації молодіжних ідей на тренінгах, які провів Центр «Доброчин» 13 та 14 січня 2022 року.

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря

Як укласти декларацію на Чернігівщині: інструкція з пошуку лікаря 14:54

Сімейний лікар — це той фахівець, до якого варто звертатися при перших проблемах зі здоров’ям, якщо мова не про екстрену медичну допомогу. Якщо турбують якісь незрозумілі симптоми, дискомфорт чи біль. Потрібна консультація, встановлення діагнозу, складання графіку вакцинації у разі порушення календаря щеплень, електронний рецепт на “Доступні ліки”, інсулін та електронні направлення.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини