Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 квітня, 12:19:18

Стрижень очистять вже за три роки

12.07.2012   11:15Агенцiя

Коли чернігівці врешті-решт зможуть знову купатися у Стрижні — відповісти на це запитання спробували учасники засідання прес-клубу «Експертна думка».

Нині у межах Чернігова річка дуже брудна і втратила здатність до самоочищення. Одначе не варто думати, що міська влада нічого не робить, аби це виправити, переконані учасники дискусії.
 
Навпаки, сплескує руками Анатолій Клименко, директор ВАТ «Чернігівський проектно-вишукувальний інститут «Чернігівводпроект», за останні кілька років для поліпшення стану річки вже зроблено чимало:
— У 2004-му «Укрводпроект» виготовив паспорт річки, там є вся характеристика Стрижня. У 2007-2008 роках — техніко-аналітичні показники покращення річки в межах Чернігова на відстані 8,2 км. У водоймі №1 (а всього їх у межах міста три) відремонтований шахтний водоскид, завдяки цьому є можливість регулювати рівень води і робити донний випуск бруду. Є проект і вже проведений тендер на розчищення русла річки від проспекту Перемоги до вул. Київської. Там роботи ось-ось почнуться. Головна мета заходу: аби в літній час вода у Стрижні не стояла, а могла протікати хоча б невеликим струмком. Крім того, за рахунок обласного природоохоронного бюджету розроблений проект прибережної захисної смуги Стрижня у межах Чернігова — на смугу відведено 52,45 га. Таким чином, ми в місті залишили за річкою більше півсотні гектарів водоохоронної зони.
 
Цей перелік заходів можна було б продовжувати довго, адже на руках у фахівців є чимало інших готових проектів: зокрема, реконструкція шахтних водоскидів на двох інших водоймах Стрижня, алгоритм розчищення русла річки протягом усіх 8 км по території Чернігова, та реконструкція зливової каналізації поблизу вул. Героїв Чорнобиля. Необхідні папери усі є, але… заважає брак коштів. На відновлення чистоти річки лише за цінами 2008-го року потрібно загалом 80 млн. грн. Нині ця сума у півтора рази більша.
— Зрозуміло, що такі гроші для міського бюджету абсолютно не підйомні, — зауважує начальник міського управління ЖКГ Володимир Кривенко. — Єдине, що ми можемо цьогоріч дозволити собі витратити — це 2,2 мільйони гривень на роботи з розчищення русла від проспекту Перемоги до Київської. А також ще близько 2 млн. грн. надасть Держводгосп на розчищення річки поблизу військового шпиталю, а набережну біля проспекту Перемоги допоможуть облаштувати забудовники цього мікрорайону.
 
Тож без допомоги держави обійтися складно. Однак столиця коштами нас не балує. За словами Максима Корявця, експерта Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень, вони проаналізували фінансовий стан справ проектів з очищення Стрижня з 2006-го по 2010 роки і ось якого дійшли висновку:
— За попередніми планами на Стрижень вже повинні б бути залучені кошти і міська влада мала б їх витратити — близько 60 млн грн, а натомість в реалі було — близько 3 мільйонів.
 
Директор КП «Чернігівводоканал» Олександр Шкінь:
— Є надія на те, що держава все ж таки зверне увагу на нашу річку через якісь цільові програми і зважить на те, що Київ, наприклад, п‘є воду з Десни, чиїм притоком і є багатостраждальний Стрижень.
 
Іншою болючою проблемою Стрижня є не стільки бруд чи ряст, як самі городяни, які самовільно скидають нечистоти у річку. Розподіл винуватих виглядає приблизно так: 20% бруду зливають підприємства, а решта йде від центральної зливової каналізації. І які б заходи з очищення Стрижня влада не застосовувала — усі вони будуть марні, поки не розпочнуть роботу з порушниками. А вона вже поступово ведеться, говорить Володимир Кривенко. Нині триває укладання списку порушників, найближчим часом він буде завершений.
— Тих, хто засмічує Стрижень — будемо обов‘язково наказувати, зазначає посадовець.
 
Учасники обговорення переконані: всі перелічені вище заходи дозволять реально вже за три роки відновити чистоту Стрижня. Якби ж тільки з Києва дали добро на фінансування усіх проектів з очищення річки.

"Експертна думка"

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій техногенного та природного характеру, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала. Внаслідок ракетного обстрілу травмовано 77 осіб, з них 4 дитини, підтверджено загибель 18 осіб.

У Чернігові завершено пошуково-рятувальну операцію на місці ворожої атаки 09:59

Станом на ранок 18 квітня відомо вже про 18 загиблих людей, постраждали 78 осіб, з них 4 дітей.

18 квітня у Чернігові День жалоби

18 квітня у Чернігові День жалоби 09:54

Для вшанування пам'яті загиблих внаслідок ракетного обстрілу російськими військами нашого міста 17 квітня 2024 року у Чернігові 18 квітня оголошено Днем жалоби. Відповідне розпорядження підписав в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.

18 квітня: цей день в Україні і світі

18 квітня: цей день в Україні і світі 08:52

ДЕНЬ 785 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 785 RUSSIAN AGRESSION

Удар по Чернігову. Інформація станом на 14.00

Удар по Чернігову. Інформація станом на 14.00 15:02

О 09 год. 03 хв. 17 квітня ворогом здійснено ракетний обстріл території міста Чернігова. Сталося пряме влучання в будівлю соціальної інфраструктури.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини