Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 19:57:57

Основна мета - звернути увагу всіх відомств та посадових осіб на проблему підвищення загрози виникнення пожеж в природних екосистемах

11.07.2012   16:59Агенцiя

10 липня Перший заступник голови облдержадміністрації Станіслав Прокопенко взяв участь у селекторній нараді з питань протидії пожежам у природних екосистемах, яку проводив заступник Міністра надзвичайних ситуацій України генерал-майор служби цивільного захисту Василь Квашук.

У нараді взяли участь керівництво Департаментів, управлінь та Українського гідрометеорологічного центру МНС, Державного агентства лісових ресурсів, Міністерства аграрної політики та продовольства, голови регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, керівництво 27-ми Територіальних управлінь МНС та структурних підрозділів облдержадміністрацій.

Основна мета заходу - звернути увагу всіх відомств та посадових осіб на проблему підвищення загрози виникнення пожеж в природних екосистемах. Як було зазначено, протягом минулого тижня на більшій території України спостерігався високий 4-5 клас пожежної небезпеки. Як результат - кількість виїздів підрозділів МНС на пожежі, в тому числі в екосистемах, зросла у 1,5 рази.  

МНС у взаємодії з центральними та місцевими органами виконавчої влади продовжує роботу над виконанням доручень Президента та Уряду країни стосовно протидії пожежам в природних екосистемах. В постійній готовності утримуються чергові сили та засоби МНС. Це 7,5 тис. рятувальників, 1,5 тис. одиниць пожежної, інженерної техніки. У випадку загострення пожежної небезпеки, передбачено збільшення угрупування цих сил у 2 рази. На аеродромах у Ніжині Чернігівської області, Харкові, Луганську та Сімферополі чергують екіпажі на пожежних літаках та гелікоптерах з водозливними пристроями. В разі необхідності заплановано проведення повітряного моніторингу пожежної небезпеки у лісах.

Підводячи підсумки наради заступник Міністра надзвичайних ситуацій України Василь Квашук зауважив, що потрібно не припиняти постійний моніторинг ситуації з пожежами та звернув увагу всіх керівників на підтриманні в постійній готовності бойових розрахунків сил і засобів пожежегасіння з метою забезпечення оперативного взаємоінформування відомчих організацій про загрозу або виникнення пожеж в природних екосистемах та швидкого залучення сил для гасіння.

Також, Василь Квашук відмітив оперативність та злагодженість дій підрозділів Територіального управління МНС у Чернігівській області під час ліквідації наслідків ДПТ, яка сталася 07 липня за участю російського автобуса з пасажирами на автошляху між селами Топчіївка та Красне Чернігівського району.

Після завершення селекторної наради, перший заступник голови Чернігівської облдержадміністрації - голова регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Станіслав Прокопенко разом з керівниками відповідних обласних управлінь і відомчих організацій проаналізував стан впровадження на Чернігівщині заходів щодо протидії пожежам в природних екосистемах. З цим відмічено, що завдяки проведеним профілактичним заходам, у 2012 році в регіоні кількість лісових пожеж зменшилася у 4,4 рази та становить 18 випадків. Пожежі сухої трави та сміття на відкритій місцевості склали 126 випадків, що на 20 менше, ніж торік. Також, не допущено пожеж на сільгоспугіддях і торфовищах, як у 2011 році останніх на цей час було зафіксовано 8.

Підводячи підсумок, Станіслав Прокопенко наголосив, що ці позитивні показники не є приводом для заспокоєння, та, з урахуванням винесених на розгляд міжвідомчої наради питань і прийнятих по ним рішень, дав ряд доручень й зосередив увагу керівників обласних управлінь і відомчих організацій на безумовному та вчасному виконанні всіх намічених профілактичних заходів.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.