Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 15 жовтня, 08:02:00

Основна мета - звернути увагу всіх відомств та посадових осіб на проблему підвищення загрози виникнення пожеж в природних екосистемах

11.07.2012   16:59Агенцiя

10 липня Перший заступник голови облдержадміністрації Станіслав Прокопенко взяв участь у селекторній нараді з питань протидії пожежам у природних екосистемах, яку проводив заступник Міністра надзвичайних ситуацій України генерал-майор служби цивільного захисту Василь Квашук.

У нараді взяли участь керівництво Департаментів, управлінь та Українського гідрометеорологічного центру МНС, Державного агентства лісових ресурсів, Міністерства аграрної політики та продовольства, голови регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, керівництво 27-ми Територіальних управлінь МНС та структурних підрозділів облдержадміністрацій.

Основна мета заходу - звернути увагу всіх відомств та посадових осіб на проблему підвищення загрози виникнення пожеж в природних екосистемах. Як було зазначено, протягом минулого тижня на більшій території України спостерігався високий 4-5 клас пожежної небезпеки. Як результат - кількість виїздів підрозділів МНС на пожежі, в тому числі в екосистемах, зросла у 1,5 рази.  

МНС у взаємодії з центральними та місцевими органами виконавчої влади продовжує роботу над виконанням доручень Президента та Уряду країни стосовно протидії пожежам в природних екосистемах. В постійній готовності утримуються чергові сили та засоби МНС. Це 7,5 тис. рятувальників, 1,5 тис. одиниць пожежної, інженерної техніки. У випадку загострення пожежної небезпеки, передбачено збільшення угрупування цих сил у 2 рази. На аеродромах у Ніжині Чернігівської області, Харкові, Луганську та Сімферополі чергують екіпажі на пожежних літаках та гелікоптерах з водозливними пристроями. В разі необхідності заплановано проведення повітряного моніторингу пожежної небезпеки у лісах.

Підводячи підсумки наради заступник Міністра надзвичайних ситуацій України Василь Квашук зауважив, що потрібно не припиняти постійний моніторинг ситуації з пожежами та звернув увагу всіх керівників на підтриманні в постійній готовності бойових розрахунків сил і засобів пожежегасіння з метою забезпечення оперативного взаємоінформування відомчих організацій про загрозу або виникнення пожеж в природних екосистемах та швидкого залучення сил для гасіння.

Також, Василь Квашук відмітив оперативність та злагодженість дій підрозділів Територіального управління МНС у Чернігівській області під час ліквідації наслідків ДПТ, яка сталася 07 липня за участю російського автобуса з пасажирами на автошляху між селами Топчіївка та Красне Чернігівського району.

Після завершення селекторної наради, перший заступник голови Чернігівської облдержадміністрації - голова регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Станіслав Прокопенко разом з керівниками відповідних обласних управлінь і відомчих організацій проаналізував стан впровадження на Чернігівщині заходів щодо протидії пожежам в природних екосистемах. З цим відмічено, що завдяки проведеним профілактичним заходам, у 2012 році в регіоні кількість лісових пожеж зменшилася у 4,4 рази та становить 18 випадків. Пожежі сухої трави та сміття на відкритій місцевості склали 126 випадків, що на 20 менше, ніж торік. Також, не допущено пожеж на сільгоспугіддях і торфовищах, як у 2011 році останніх на цей час було зафіксовано 8.

Підводячи підсумок, Станіслав Прокопенко наголосив, що ці позитивні показники не є приводом для заспокоєння, та, з урахуванням винесених на розгляд міжвідомчої наради питань і прийнятих по ним рішень, дав ряд доручень й зосередив увагу керівників обласних управлінь і відомчих організацій на безумовному та вчасному виконанні всіх намічених профілактичних заходів.

Останні новини Чернігівщини

Набрав законної сили вирок щодо особи, яка обвинувачувалась у

Набрав законної сили вирок щодо особи, яка обвинувачувалась у "фейкових" повідомленнях про мінування 07:57

Відділом підтримання обвинувачення в суді прокуратури Чернігівської області спростовані безпідставні твердження апеляційної скарги сторони захисту щодо необхідності пом’якшення покарання особі, яка двічі завідомо неправдиво повідомляла про замінування будівель міста Чернігова.

Чернігівська поліція встановила осіб, які розприскали газ в школі

Чернігівська поліція встановила осіб, які розприскали газ в школі 07:54

Співробітники Чернігівського відділу поліції провели низку заходів, які допомогли їм встановити, хто вчора розприскав газ у школі № 21.

Серед сільських жителів Чернігівщині, 55% становлять жінки

Серед сільських жителів Чернігівщині, 55% становлять жінки 07:46

До Міжнародного дня сільських жінок.

15 жовтня - Міжнародний день сільських жінок

15 жовтня - Міжнародний день сільських жінок 07:42

Те, що лягає на плечі деяких наших жінок, то з чим вони інколи віртуозно справляються, приводить багатьох представників протилежної статі в почуття глибокого здивування і поваги. Це ми, як правило, розмірковуємо про представниць населення міських районів, а що говорити про жінок, яким випало щастя проживати поза міських зручностей і широкої інфраструктури?

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини