Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 26 лютого, 01:00:35

Я проник в таємниці роду бджолиного…

11.07.2012   13:20Агенцiя

10 липня виповнилася 237-а річниця з дня народження великого бджоляра, винахідника рамкового вулика Петра Прокоповича, який народився в с.Митченки, Бахмацького району на Чернігівщині.

П.І. Прокопович

П.І. Прокопович

Петро Іванович все життя присвятив науковим дослідженням бджоли і залишив по собі велику наукову спадщину, яку за життя не встиг видати у одному виданні. Впродовж останнього сторіччя були неодноразові спроби перевидати праці великого вченого, але найближче до системного результату підійшов благодійний фонд ім.П.І.Прокоповича( м.Харків). Зібралися однодумці і подвижники, які і сворили кістяк – редакційну колегію і благодійний фонд ім.П.Прокоповича – Микола Горніч, Віктор Зуй, Валерій Корж, Сергій Мілов і Василь Соломка. Декілька років тривала копітка наукова робота, збиралися благодійні кошти. Перший том побачив світ у 2010 році, в тому ж році було започатковано традицію – всім небайдужим збиратися щорічно біля могили видатного вченого у с.Пальчики. Наступна зустріч і презентація ІІ тому видання відбулася у 2011 році, і ось – тріумфальний заключний акорд – презентація третього, останнього тому “Вибраних творів П.І.Прокоповича”.

Спекотного 7 липня зібралися на священному для кожного бджоляра і патріота місці – могилі Петра Прокоповича – група людей з багатьох куточків України, як делегації бджолярських громадських організацій, так і “одноосібники”, які приїхали самостійно, в основному з Харківщини, Київщини, Чернігівщини, Сумщини, Полтавщини, Рівненщини, всього більше 50 осіб.

Організатором зібрання виступив благодійний фонд ім.П.І.Прокоповича, співорганізатором – НІКЗ “Гетьманська столиця”. Василь Соломка, як завжди, був ведучим офіційної частини заходу. Перше слово надали Валентині Даниленко, керівнику Чернігівського обласного осередку Всеукраїнської спілки пасічників. Пані Валентина побувала тут вперше, тому з жіночою емоційністю висловила своє захоплення і підтримку ідеї традиційності ось таких зустрічей. Далі слово мали віце-президент Всеукраїнської спілки пасічників Клюйко Микола, керівник Градизького осередку (Полтавщина) Юхно Олексій, співкоординатор проекту Корж Валерій, який подарував один примірник вищезгаданої книги з підписами всіх присутніх для бібліотечної колекції заповідника, про історію вшанування пам’яті П.Прокоповича в Батурині розповіла завідувач відділу заповідника Сердюк Наталія. Голова Організаційного комітету проведення в Україні конференції всесвітньої бджолярської організації “Апімондія” Васильківська Тетяна детально розповіла про плани проведення в наступному році грандіозного заходу – з’їзду бджолярів, запросила присутніх взяти участь у його роботі. Далі пані Тетяна вручила декілька грамот та подяк від оргкомітету Апімондії. Живі квіти лягли до підніжжя могили основоположника бджільництва.

Наступним кроком вдячної громади була поїздка до с.Митченки, на територію колишньої садиби бджоляра, в якій 1 листопада 1828 року була відкрита перша школа бджільництва. Там їх уже очікували місцеві мешканці на чолі з краєзнавцем Іваном Заліським. З коротким екскурсом в історію виступила заступник генерального директора заповідника “Гетьманська столиця” Любов Кіяшко. З криниці, яку минулого року реконструювали працівники заповідника, всі бажаючі набрали і напилися холодної води. Поклонившись пам’яті видатного бджоляра делегація вирушила на екскурсії по заповіднику, які для багатьох з присутніх стали відкриттям.

Особливо порадувала присутніх показова пасіка імені П.Прокоповича в парку “Кочубеївському”.

Завідувач відділу науково-просвітницької
роботи НІКЗ “Гетьманська столиця”
Сердюк Наталія

Останні новини Чернігівщини

Медичні заклади області у трійці лідерів за рівнем готовності до другого етапу медичної реформи

Медичні заклади області у трійці лідерів за рівнем готовності до другого етапу медичної реформи 14:09

Медичні заклади Чернігівської області вже на 95,43% готові до старту другого етапу медичної реформи з 1 квітня цього року. Це стосується закладів, що надають вторинну та третинну медичну допомогу.

Патрульні розшукали особу, ймовірно причетну до пошкодження рекламної конструкції в підземному переході

Патрульні розшукали особу, ймовірно причетну до пошкодження рекламної конструкції в підземному переході 13:51

Близько п’ятої ранку на лінію "102" надійшло повідомлення, що в підземному переході на розі проспектів Миру та Перемоги невідомий пошкодив рекламну конструкцію. На місце одразу виїхав екіпаж патрульної поліції.

З 25 лютого в оборот введена нова 200-гривнева купюра 13:44

Сьогодні в Україні Нацбанком в обіг вводяться нові купюри 200 гривень. Про це повідомляється на офіційному сайті регулятора.

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 13:41

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1213 випадків захворювання (підозри) на кір. Захворювання реєструвалися в 17 районах та 3 містах.

Упродовж минулої доби рятувальники вивільнили зі складних ділянок доріг 4 одиниці транспортних засобів

Упродовж минулої доби рятувальники вивільнили зі складних ділянок доріг 4 одиниці транспортних засобів 13:14

Упродовж минулої доби рятувальники Чернігівщини 4 рази залучалися до надання допомоги з вивільнення транспортних засобів, що потрапили на складні ділянки доріг у Бахмацькому, Городнянському, Ріпкинському і Талалаївському районах.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини