Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 18 жовтня, 15:28:57

Я проник в таємниці роду бджолиного…

11.07.2012   13:20Агенцiя

10 липня виповнилася 237-а річниця з дня народження великого бджоляра, винахідника рамкового вулика Петра Прокоповича, який народився в с.Митченки, Бахмацького району на Чернігівщині.

П.І. Прокопович

П.І. Прокопович

Петро Іванович все життя присвятив науковим дослідженням бджоли і залишив по собі велику наукову спадщину, яку за життя не встиг видати у одному виданні. Впродовж останнього сторіччя були неодноразові спроби перевидати праці великого вченого, але найближче до системного результату підійшов благодійний фонд ім.П.І.Прокоповича( м.Харків). Зібралися однодумці і подвижники, які і сворили кістяк – редакційну колегію і благодійний фонд ім.П.Прокоповича – Микола Горніч, Віктор Зуй, Валерій Корж, Сергій Мілов і Василь Соломка. Декілька років тривала копітка наукова робота, збиралися благодійні кошти. Перший том побачив світ у 2010 році, в тому ж році було започатковано традицію – всім небайдужим збиратися щорічно біля могили видатного вченого у с.Пальчики. Наступна зустріч і презентація ІІ тому видання відбулася у 2011 році, і ось – тріумфальний заключний акорд – презентація третього, останнього тому “Вибраних творів П.І.Прокоповича”.

Спекотного 7 липня зібралися на священному для кожного бджоляра і патріота місці – могилі Петра Прокоповича – група людей з багатьох куточків України, як делегації бджолярських громадських організацій, так і “одноосібники”, які приїхали самостійно, в основному з Харківщини, Київщини, Чернігівщини, Сумщини, Полтавщини, Рівненщини, всього більше 50 осіб.

Організатором зібрання виступив благодійний фонд ім.П.І.Прокоповича, співорганізатором – НІКЗ “Гетьманська столиця”. Василь Соломка, як завжди, був ведучим офіційної частини заходу. Перше слово надали Валентині Даниленко, керівнику Чернігівського обласного осередку Всеукраїнської спілки пасічників. Пані Валентина побувала тут вперше, тому з жіночою емоційністю висловила своє захоплення і підтримку ідеї традиційності ось таких зустрічей. Далі слово мали віце-президент Всеукраїнської спілки пасічників Клюйко Микола, керівник Градизького осередку (Полтавщина) Юхно Олексій, співкоординатор проекту Корж Валерій, який подарував один примірник вищезгаданої книги з підписами всіх присутніх для бібліотечної колекції заповідника, про історію вшанування пам’яті П.Прокоповича в Батурині розповіла завідувач відділу заповідника Сердюк Наталія. Голова Організаційного комітету проведення в Україні конференції всесвітньої бджолярської організації “Апімондія” Васильківська Тетяна детально розповіла про плани проведення в наступному році грандіозного заходу – з’їзду бджолярів, запросила присутніх взяти участь у його роботі. Далі пані Тетяна вручила декілька грамот та подяк від оргкомітету Апімондії. Живі квіти лягли до підніжжя могили основоположника бджільництва.

Наступним кроком вдячної громади була поїздка до с.Митченки, на територію колишньої садиби бджоляра, в якій 1 листопада 1828 року була відкрита перша школа бджільництва. Там їх уже очікували місцеві мешканці на чолі з краєзнавцем Іваном Заліським. З коротким екскурсом в історію виступила заступник генерального директора заповідника “Гетьманська столиця” Любов Кіяшко. З криниці, яку минулого року реконструювали працівники заповідника, всі бажаючі набрали і напилися холодної води. Поклонившись пам’яті видатного бджоляра делегація вирушила на екскурсії по заповіднику, які для багатьох з присутніх стали відкриттям.

Особливо порадувала присутніх показова пасіка імені П.Прокоповича в парку “Кочубеївському”.

Завідувач відділу науково-просвітницької
роботи НІКЗ “Гетьманська столиця”
Сердюк Наталія

Останні новини Чернігівщини

Чоловік відповідатиме перед судом за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян

Чоловік відповідатиме перед судом за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян 13:43

Під процесуальним керівництвом прокуратури Чернігівської області завершено досудове розслідування за фактом завідомо неправдивого повідомлення про загрозу безпеці громадян (ч. 1 ст. 259 КК України).

Упродовж доби вогнеборці ліквідували 9 пожеж у природних екосистемах

Упродовж доби вогнеборці ліквідували 9 пожеж у природних екосистемах 13:28

Упродовж минулої доби вогнеборці підрозділів Управління ДСНС України у Чернігівській області ліквідували 9 пожеж, що виникли у природних екологічних системах на території Бахмацького, Бобровицького, Варвинського, Ічнянського, Прилуцького та Чернігівського районів.

Відбулось відкриття виставки Віктора Зінченка

Відбулось відкриття виставки Віктора Зінченка "З посмішкою про світ автомобілів" 13:05

17 жовтня в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки Віктора Зінченка «З посмішкою про світ автомобілів», присвяченої Дню автомобіліста.

British American Tobacco зупинила виробництво тютюнової продукції на заводі

British American Tobacco зупинила виробництво тютюнової продукції на заводі "В.А.Т.-Прилуки" 12:57

Компанія звернулася за допомогою до місцевої влади. Генеральний директор "В.А.Т.-Прилуки" Артем Скрипка заявив, що прийняті Верховною Радою поправки до законопроекту №1049 роблять виробництво сигарет нерентабельним.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 11:51

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.