Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 лютого, 11:11:24

У Чернігові звели будинок із вентиляцією “навиворіт”

11.07.2012   12:08Агенцiя

Через це мешканцям кількох будинків можуть відключити газ.

Гарно зовні, та безліч проблем усередині. Цей красивий будинок на околиці Чернігова здали в експлуатацію ще три роки тому. Перші мешканці одразу помітили – вентиляційні канали замість того, щоб виводити повітря назовні, навпаки, запускають його у квартиру. Через це у новобудовах можуть відключити газопостачання. Тоді жити тут буде неможливо.

“У нас стоять котли, на яких опалення і гаряча вода. Немає газу – немає можливості приготувати їжу, немає можливості, щоб купати малих дітей”, – каже мешканець проблемного будинку Олександр Паньков.

Люди не розуміють, як будинок могли здати в експлуатацію з такими недоліками. Місцеві комунальники звинувачують у поганій вентиляції погоду.

“Може погода впливає. Але проектна документація доводить, що вони зробили все згідно з нормами, будівельна організація каже – ми побудували за цими документами”, – говорить керівник приватного комунального підприємства Віктор Карелін.

У будівельній компанії пояснюють – оселі для чернігівців зводили на совість. А вентиляції немає, бо люди начебто не вміють нею користуватись.

“Усе виконано за нормами, державними, будівельними нормами. Має весь час бути свіже повітря, яке приходить у квартиру. Якщо не буде свіжого повітря, котли не будуть працювати. Буде зворотна тяга. Оце основна причина”, – говорить голова правління компанії забудовника Анатолій Роговий.

Мешканці проблемного будинку не знають, де шукати правди. За документами споруда майже в ідеальному стані. У Чернігівгазі розводять руками, за результатами перевірки мусять відключити людям газ.

“Тяга в каналах не відповідає нормам, прилади у цих квартирах повинні бути відключені. Ця вимога не Чернігівгазу, ця вимога правил безпеки газопостачання України”, – каже головний інженер газового господарства Чернігова Олександр Качкарда.

Чернігівцям пропонують провести додаткове обстеження вентиляційних шахт. Послуга обійдеться у 15 тисяч гривень. Комунальники, які обслуговують будинок, таких грошей не мають. До того ж, ніхто не гарантує, що друга перевірка вирішить проблему з вентиляцією.

Олена Іващенко, “ФАКТИ”, ICTV

Останні новини Чернігівщини

Близько 200 млн гривень отримають громади Чернігівщини з акцизу на пальне протягом 2020 року

Близько 200 млн гривень отримають громади Чернігівщини з акцизу на пальне протягом 2020 року 10:16

Уряд схвалив Порядок зарахування частини акцизного податку з пального до місцевих бюджетів у 2020 році.

Безпечність харчових продуктів і запровадження системи НАССР на постійному контролі фахівців Держпродспоживслужби Чернігова

Безпечність харчових продуктів і запровадження системи НАССР на постійному контролі фахівців Держпродспоживслужби Чернігова 10:02

В рамках співпраці з органами місцевого самоврядування спеціалісти Чернігівського міського управління Держпродспоживслужби провели семінар-нараду з працівниками комунального підприємства «Муніципальна варта» по дотриманню операторами ринку вимог законодавства щодо безпечності та якості харчових продуктів.

Чернігівська ОДА закликає спільно протидіяти незаконним рубкам лісів

Чернігівська ОДА закликає спільно протидіяти незаконним рубкам лісів 09:48

На Чернігівщині активізована робота з протидії незаконному обігу деревини.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 09:32

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 16 лютого до 8:00 17 лютого 2020 року.

Сота Цучія, Масаічі Такеучі і оркестр “Філармонія” під диригуванням  Міцунобу Такая: Рахманінов, Лютославський, Моцарт

Сота Цучія, Масаічі Такеучі і оркестр “Філармонія” під диригуванням Міцунобу Такая: Рахманінов, Лютославський, Моцарт 08:36

Двадцять чотири варіації на тему знаменитого двадцять четвертого каприса Нікколо Паганіні. Це — Рапсодія на тему Паганіні ля мінор, оп. 43, Сергія Рахманінова.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини