Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 16 вересня, 14:22:15

Цього року на Чернігівщині зберуть більше 2 мільйонів тонн зерна

10.07.2012   12:34Агенцiя

Аграрії Чернігівської області за попередніми прогнозами планують зібрати врожай зернових не менше ніж торік

За даними аграріїв справи із зерновими на Чернігівщині задовільні. Озимі культури перезимували добре – близько 90% озимини знаходиться у доброму та задовільному стані. Перші намолоти, які отримані на площах озимих пшениць та ячменів у Чернігівській області з врожайністю понад 30 ц/га, а на окремих полях і 40-50 ц/га, вселяють надію на хороший урожай зернових у поточному році.

“Елеваторне господарство регіону, а це майже 1145 елеваторів, в основному готове для приймання збіжжя, – Зазначив заступник начальника Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Савченко, який вів селекторну нараду у чернігівській студії. – Державною інспекцією сільського господарства в Чернігівській області вже здійснено сертифікацію основних зернових елеваторів, що прийматимуть зерно нового врожаю на зберігання та доробку”.

В цілому, за попередніми заниженими прогнозами, на Чернігівщині цього року розраховують на вал у 2,3 мільйона тонн зерна. Минулого року аграрії регіону зібрали 2,48 мільйона тонн збіжжя.

Через тривалу негоду південні регіони України, які наразі активно жнивують, можуть недоотримати частину врожаю. Про це під час всеукраїнської селекторної наради повідомив директор департаменту рослинництва Міністерства аграрної політики та продовольства України Олександр Демидов.

За даними Мінагрополітики, середня врожайність по раннім зерновим культурам, зокрема по пшениці та ячменю в степових регіонах країни (Крим, Дніпропетровська, Миколаївська, Херсонська області тощо) – не більше 15-17 центнерів з гектару. В цілому по Україні середня врожайність ранніх зернових культур наразі складає 19,9 центнерів з гектару. Минулого року на цей час врожайність була понад 30 ц/га.
Через зниження прогнозів на цьогорічний врожай зерна в Україні, Росії та деяких інших країнах світові ціни на продовольчу пшеницю виросли у порівнянні з минулим роком на 40-50 доларів на тонні.

Прес-служба Головного управління агропромислового розвитку облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Погоджувальна рада затвердила перелік питань сорок п’ятої сесії Чернігівської міськради сьомого скликання

Погоджувальна рада затвердила перелік питань сорок п’ятої сесії Чернігівської міськради сьомого скликання 13:04

Засідання Погоджувальної ради перед сорок п’ятою сесією Чернігівської міської ради сьомого скликання відбулося в Чернігівській міській раді 16 вересня.

Чергове навчання для працівників центрів соціально-психологічної реабілітації дітей

Чергове навчання для працівників центрів соціально-психологічної реабілітації дітей 12:17

Службою у справах дітей Чернігівської ОДА проведенно семінар-тренінг «Сучасні практики соціально-психологічної реабілітації дітей у закладах соціального захисту» для керівників, вихователів та психологів центрів соціально-психологічної реабілітації дітей.

Кордон за тиждень. Офіційно

Кордон за тиждень. Офіційно 11:43

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

Відбувся масштабний інноваційний форум для вчителів. ВІДЕО 11:22

14 вересня, в Чернігові вже вдруге відбувся всеукраїнський інноваційний освітній форум «Grani. Місія вчителя сучасності. Vol.2020».

Втретє відбувся Обласний фестиваль української пісні і танцю імені Григорія Верьовки

Втретє відбувся Обласний фестиваль української пісні і танцю імені Григорія Верьовки 10:49

15 вересня на Співочому Полі у Березні Менського району, на батьківщині знаменитого українського композитора, хорового диригента і педагога, втретє відбулося музичне свято, що носить його ім’я, - Обласний фестиваль української пісні і танцю імені Григорія Верьовки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини