Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 12 листопада, 19:39:34

"Укртрансгаз" незаконно приписує "Чернігівгазу" багатомільйонні борги за послуги балансування

29.06.2018   10:48Агенцiя

ПрАТ «Укртрансгаз» робить спробу стягнути через суд з ПАТ «Чернігівгаз» сумнівний борг за послугу балансування на суму понад 118 млн грн., з яких майже 25 млн грн. складають штрафні санкції. Нещодавно відбувся суд першої інстанції, який виніс рішення на користь «Чернігівгазу», відмовивши позивачу в позові у повному обсязі.

Оператор ГТС подав позов до суду на ПАТ «Чернігівгаз» за начебто існуючу заборгованість облгазу за послугу балансування, що виникла впродовж 2016-2017 рр. По суті «Укртрансгаз» штучно збільшив заборгованість газорозподільної компанії за природний газ для виробничо-технологічних потреб - за негативний місячний небаланс позивач замість компенсуючого коефіцієнта 1, неправомірно застосував коефіцієнт 1,2.

«На нашу думку, такі дії Оператора ГТС не відповідають чинному законодавству і можуть розглядатися як порушення Закону України «Про ринок природного газу». «Укртрансгаз» довільно трактує нормативну базу на свою користь, адже фактичний обсяг небалансів по ПАТ «Чернігівгаз» за спірний період складав менше ніж 5% від обсягу природного газу, відібраного з газотранспортної системи, і тому застосування збільшеного коефіцієнту є незаконним», - зазначив комерційний директор «Чернігівгазу» Сергій Савченко.

В компанії кажуть, що реалізувати на практиці вимогу Оператора ГТС включати наперед виробничо-технологічні втрати в заявлені ліміти на газовий місяць є неможливим. Розмір ВТВ вираховується по факту закриття балансу природного газу за спеціальною методикою, як різниця між кількістю кубометрів використаних всіма споживачами регіону і загальним обсягом, відібраним з точки виходу на ГРС.

«Специфіка переміщення газу мережами передбачає деякий відсоток втрат при його доставці споживачам. Це пов`язано з тим, що будь яка газорозподільна мережа є умовно герметичною. Газ втрачається на стиках, зварних швах, арматурі, лічильниках, тощо. Взагалі ці обсяги не можна віднести до реально спожитих, тим більш передбачити скільки втратиться газу в тому чи іншому періоді», - поінформував керівник.

Зі свого боку, ПАТ «Чернігівгаз» неодноразово звертався до Оператора ГТС і НКРЕКП з проханням роз`яснити ситуацію, що виникла. На сьогодні компанія отримала два листи - роз`яснення, які свідчать про незаконність дій «Укртрансгазу».

Ще однією нагальною проблемою ПАТ «Чернігівгаз» є недостатність тарифних коштів для покриття виробничо-технологічних втрат. В діючому тарифі компанії на ці цілі передбачено 173 млн грн. Однак в 2017 році вартість закупівлі газу на ВТВ становила 223,2 млн грн. Внаслідок цього облгаз отримав чималі збитки.

14 червня 2018 року НКРЕКП затвердила Тимчасову методику розрахунку тарифів на розподіл, виходячи з обсягів розподіленого газу. Впродовж минулого року ПАТ «Чернігівгаз» двічі проводило відкриті слухання щодо перегляду тарифу на послуги розподілу газу. Закликаємо НКРЕКП затвердити беззбитковий тариф і компенсувати понесені компанією збитки.

 
ПАТ «Чернігівгаз»

Останні новини Чернігівщини

При реформуванні інтернатних закладів мають бути враховані інтереси кожної дитини

При реформуванні інтернатних закладів мають бути враховані інтереси кожної дитини 16:38

Шляхи трансформації Батуринської спеціальної школи-інтернату обговорили 11 листопада на черговому засіданні робочої групи з координації та контролю за реалізацією проєкту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».

Позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міськади

Позачергове засідання виконавчого комітету Ніжинської міськади 16:27

12 листопада відбулося позачергове засідання виконавчого комітету під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Депутати Чернігівської міської ради прийняли звернення до керівництва держави

Депутати Чернігівської міської ради прийняли звернення до керівництва держави 16:14

На позачерговому сесійному засіданні Чернігівської міської ради сьогодні, 12 листопада, депутати прийняли звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та Народних депутатів України, обраних від Чернігівської області.

Як організувати роботу ОТГ після виборів?

Як організувати роботу ОТГ після виборів? 16:08

Про перші кроки громад після виборів йшлося під час семінару, організованого Чернігівським Центром розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою".

У жовтні 2019 року платники Чернігівщини сплатили до бюджетів понад 942 мільйони гривень податків

У жовтні 2019 року платники Чернігівщини сплатили до бюджетів понад 942 мільйони гривень податків 15:07

До бюджетів усіх рівнів платниками Чернігівщини у жовтні 2019 року сплачено 942,4 млн грн податків та зборів. У порівнянні з відповідним періодом минулого року простежується збільшення суми на 6 відс. або на 54,9 млн гривень.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини