Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 липня, 14:31:19

"Укртрансгаз" незаконно приписує "Чернігівгазу" багатомільйонні борги за послуги балансування

29.06.2018   10:48Агенцiя

ПрАТ «Укртрансгаз» робить спробу стягнути через суд з ПАТ «Чернігівгаз» сумнівний борг за послугу балансування на суму понад 118 млн грн., з яких майже 25 млн грн. складають штрафні санкції. Нещодавно відбувся суд першої інстанції, який виніс рішення на користь «Чернігівгазу», відмовивши позивачу в позові у повному обсязі.

Оператор ГТС подав позов до суду на ПАТ «Чернігівгаз» за начебто існуючу заборгованість облгазу за послугу балансування, що виникла впродовж 2016-2017 рр. По суті «Укртрансгаз» штучно збільшив заборгованість газорозподільної компанії за природний газ для виробничо-технологічних потреб - за негативний місячний небаланс позивач замість компенсуючого коефіцієнта 1, неправомірно застосував коефіцієнт 1,2.

«На нашу думку, такі дії Оператора ГТС не відповідають чинному законодавству і можуть розглядатися як порушення Закону України «Про ринок природного газу». «Укртрансгаз» довільно трактує нормативну базу на свою користь, адже фактичний обсяг небалансів по ПАТ «Чернігівгаз» за спірний період складав менше ніж 5% від обсягу природного газу, відібраного з газотранспортної системи, і тому застосування збільшеного коефіцієнту є незаконним», - зазначив комерційний директор «Чернігівгазу» Сергій Савченко.

В компанії кажуть, що реалізувати на практиці вимогу Оператора ГТС включати наперед виробничо-технологічні втрати в заявлені ліміти на газовий місяць є неможливим. Розмір ВТВ вираховується по факту закриття балансу природного газу за спеціальною методикою, як різниця між кількістю кубометрів використаних всіма споживачами регіону і загальним обсягом, відібраним з точки виходу на ГРС.

«Специфіка переміщення газу мережами передбачає деякий відсоток втрат при його доставці споживачам. Це пов`язано з тим, що будь яка газорозподільна мережа є умовно герметичною. Газ втрачається на стиках, зварних швах, арматурі, лічильниках, тощо. Взагалі ці обсяги не можна віднести до реально спожитих, тим більш передбачити скільки втратиться газу в тому чи іншому періоді», - поінформував керівник.

Зі свого боку, ПАТ «Чернігівгаз» неодноразово звертався до Оператора ГТС і НКРЕКП з проханням роз`яснити ситуацію, що виникла. На сьогодні компанія отримала два листи - роз`яснення, які свідчать про незаконність дій «Укртрансгазу».

Ще однією нагальною проблемою ПАТ «Чернігівгаз» є недостатність тарифних коштів для покриття виробничо-технологічних втрат. В діючому тарифі компанії на ці цілі передбачено 173 млн грн. Однак в 2017 році вартість закупівлі газу на ВТВ становила 223,2 млн грн. Внаслідок цього облгаз отримав чималі збитки.

14 червня 2018 року НКРЕКП затвердила Тимчасову методику розрахунку тарифів на розподіл, виходячи з обсягів розподіленого газу. Впродовж минулого року ПАТ «Чернігівгаз» двічі проводило відкриті слухання щодо перегляду тарифу на послуги розподілу газу. Закликаємо НКРЕКП затвердити беззбитковий тариф і компенсувати понесені компанією збитки.

 
ПАТ «Чернігівгаз»

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 12:47

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Поліція Чернігівщини допитує осіб за дорученням колег з іншої області

Поліція Чернігівщини допитує осіб за дорученням колег з іншої області 12:21

8 липня під будівлею Головного управління Нацполіції у Чернігівській області зібралися активісти. Деякі з них викликані на допит у рамках кримінального провадження, яке розслідує поліція іншого регіону.

На Чернігівщині ЗНО з англійської мови складали більше 2 тисяч учасників

На Чернігівщині ЗНО з англійської мови складали більше 2 тисяч учасників 12:13

У вівторок, 7 липня, відбулось зовнішнє незалежне оцінювання з англійської мови. До участі у ньому зареєструвалися 2533 випускники.

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко зустрівся з аграріями Чернігівського району

Голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко зустрівся з аграріями Чернігівського району 12:09

7 липня голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко разом із народними депутатами України Олегом Семінським та Сергієм Гривком, головою Чернігівської РДА Сергієм Журманом та головою райради Олександром Ларченком зустрівся з представниками аграрного сектору Чернігівського району.

Кращі книги року визначені

Кращі книги року визначені 11:17

Компетентне журі визначило переможців обласного літературного конкурсу «Книга року-2019». Цьогоріч на конкурс була номінована 21 книга 19 авторів.