Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 10 квітня, 17:52:52

Презентувано новий механізм підвищення енергоефективності в багатоквартирних будинках

21.06.2018   08:33Агенцiя

Впровадження енергосервісу в житловому секторі області – тема семінару, який відбувся 20 червня в обласній державній адміністрації.

В обговоренні взяли участь заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова, радник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт, директор Регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні Марсель Рьотіг, керівники профільних підрозділів і установ області, очільники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та інші.

Як повідомила Наталія Романова, аби стимулювати населення до запровадження енергоефективних заходів, на Чернігівщині діє обласна Програма, відповідно до якої фізичним особам, ОСББ і ЖБК компенсується відсоткова ставка «теплих кредитів» за рахунок обласного бюджету. На сьогодні відповідні договори про співробітництво укладені з державними банківськими установами – АБ «Укргазбанк» та АТ «Ощадбанк». Так, на відшкодування відсоткової ставки в обласному бюджеті на поточний рік передбачено мільйон гривень.

Читати також: З обласного бюджету відшкодовуватимуть відсоткові ставки за «теплими кредитами», отриманими в державних банках

Крім того, в обласному центрі діє Програма сприяння створенню ОСББ та підтримки будинків ОСББ та ЖБК на 2016-2018 роки, в рамках якої на умовах співфінансування проводиться капітальний ремонт багатоквартирних житлових будинків. При цьому 70 % загальної вартості робіт – це кошти міського бюджету, частка співвласників будинків становить 30 %. Цьогоріч на реалізацію зазначеної Програми передбачено 8 мільйонів гривень.

Про нововведення та цьогорічний розподіл фінансування Державної програми «теплих» кредитів учасникам семінару розповів Олексій Корчміт.

Радник Голови Держенергоефективності також ознайомив присутніх з практичними аспектами застосування ЕСКО-механізму – нового інструменту підвищення енргоефективності в багатоквартирних будинках та планами ЕСКО-інвесторів стосовно реалізації цього механізму на Чернігівщині.

Суть концепції енергосервісу полягає в тому, що енергоефективні заходи в будівлях впроваджуються приватними інвесторами – енергосервісними компаніями (ЕСКО), а оплата здійснюється виключно за рахунок досягнутої в результаті цього економії, тобто скорочення витрат на споживання комунальних послуг та енергоносіїв.

– Сподіваюся, що сьогоднішня дискусія та обмін думками і пропозиціями дасть новий поштовх для поширення інформації та впровадження енергозберігаючих заходів населенням Чернігівщини, – підсумувала заступник голови ОДА.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 310 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 310 осіб 17:07

За інформацією Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 10 квітня в області вакцинація від коронавірусу охопила 6966 осіб.

Чернігівщина має незначний міграційний обмін з іншими країнами світу

Чернігівщина має незначний міграційний обмін з іншими країнами світу 12:22

У 2020 році в загальному обсязі переміщень частка міждержавних склала лише один відсоток. Прибуло в область 69 осіб, вибуло 104 особи.

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра із Чернігова з 15 кг незаконно добутої риби

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито браконьєра із Чернігова з 15 кг незаконно добутої риби 12:14

Дев’ятого квітня, в період нерестової заборони, Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками Національної поліції області на р. Десна, поблизу хутора Єньків Іванівської громади Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 12:05

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Правові санкції не дозволили боржнику сховатися за кордоном від аліментів

Правові санкції не дозволили боржнику сховатися за кордоном від аліментів 11:47

Аліментний борг на Чернігівщині довелося сплачувати із-за кордону.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини