Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 23 серпня, 10:59:27

Презентувано новий механізм підвищення енергоефективності в багатоквартирних будинках

21.06.2018   08:33Агенцiя

Впровадження енергосервісу в житловому секторі області – тема семінару, який відбувся 20 червня в обласній державній адміністрації.

В обговоренні взяли участь заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова, радник Голови Держенергоефективності Олексій Корчміт, директор Регіонального представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні Марсель Рьотіг, керівники профільних підрозділів і установ області, очільники об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та інші.

Як повідомила Наталія Романова, аби стимулювати населення до запровадження енергоефективних заходів, на Чернігівщині діє обласна Програма, відповідно до якої фізичним особам, ОСББ і ЖБК компенсується відсоткова ставка «теплих кредитів» за рахунок обласного бюджету. На сьогодні відповідні договори про співробітництво укладені з державними банківськими установами – АБ «Укргазбанк» та АТ «Ощадбанк». Так, на відшкодування відсоткової ставки в обласному бюджеті на поточний рік передбачено мільйон гривень.

Читати також: З обласного бюджету відшкодовуватимуть відсоткові ставки за «теплими кредитами», отриманими в державних банках

Крім того, в обласному центрі діє Програма сприяння створенню ОСББ та підтримки будинків ОСББ та ЖБК на 2016-2018 роки, в рамках якої на умовах співфінансування проводиться капітальний ремонт багатоквартирних житлових будинків. При цьому 70 % загальної вартості робіт – це кошти міського бюджету, частка співвласників будинків становить 30 %. Цьогоріч на реалізацію зазначеної Програми передбачено 8 мільйонів гривень.

Про нововведення та цьогорічний розподіл фінансування Державної програми «теплих» кредитів учасникам семінару розповів Олексій Корчміт.

Радник Голови Держенергоефективності також ознайомив присутніх з практичними аспектами застосування ЕСКО-механізму – нового інструменту підвищення енргоефективності в багатоквартирних будинках та планами ЕСКО-інвесторів стосовно реалізації цього механізму на Чернігівщині.

Суть концепції енергосервісу полягає в тому, що енергоефективні заходи в будівлях впроваджуються приватними інвесторами – енергосервісними компаніями (ЕСКО), а оплата здійснюється виключно за рахунок досягнутої в результаті цього економії, тобто скорочення витрат на споживання комунальних послуг та енергоносіїв.

– Сподіваюся, що сьогоднішня дискусія та обмін думками і пропозиціями дасть новий поштовх для поширення інформації та впровадження енергозберігаючих заходів населенням Чернігівщини, – підсумувала заступник голови ОДА.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

"Рік 1991. Відлік незалежності України" – виставка у Держархіві області 10:55

Обласні заходи до 28-ї річниці незалежності України розпочалися 22 серпня з відкриття у Державному архіві області фотодокументальної виставки «Рік 1991. Відлік незалежності України».

Міський голова Прилук провела особистий прийом громадян

Міський голова Прилук провела особистий прийом громадян 10:53

Міський голова Ольга Попенко 21 серпня провела особистий прийом громадян.

Свята ти наша, батьківська земля

Свята ти наша, батьківська земля 10:17

В рамках святкування Дня Незалежності України відбулась святкова програма для людей літнього віку «Свята ти наша, батьківська земля» у сквері Гоголя.

Вже 18 чернігівських будинків переведені на нову систему збору сміття

Вже 18 чернігівських будинків переведені на нову систему збору сміття 09:59

Від 1 серпня в Чернігові у багатоквартирних будинках, які обслуговує комунальне підприємство «ЖЕК №10», почали заварювати внутрішні сміттєпроводи.

Влада та бізнес Чернігівщини готуються до бізнес-фесту

Влада та бізнес Чернігівщини готуються до бізнес-фесту 09:56

У першу неділю вересня підприємці відзначатимуть своє професійне свято.