Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 04:06:28

Яких змін чекати любителям відпочинку на Голубих озерах

21.06.2018   08:17

З 26 червня в’їзд автотранспорту та територію комплексу «Голубі озера», що на Ріпкинщині, буде обмежений. Відтепер власник авто має сплатити рекреаційний збір (25 гривень за добу) та припаркуватися у спеціально відведеній зоні. Планують ввести і плату за місце під намет — 20-25 гривень.

Про необхідність таких нововведень говорили у Чернігові під час прес-конференції «Екологічна ініціатива “Як захистити Голубі озера від сміття”».

За словами голови Благодійного фонду імені Софії Русової Івана Чауса, котрий займається благоустроєм комплексу з 2013 року, кількість туристів в літній період кожного року збільшується і за останні роки досягла 3-4 тисячі в день. До речі, з Чернігівщини лише 15%, всі інші — з різних куточків України і не тільки.

Відповідно збільшується і кількість сміття, яке залишають після себе відпочивальники. Статистика досить сумна: якщо хоча б один раз на тиждень не вивезти відходи, то їх накопичується близько 16 тонн. Тим більше, що за значної кількості транспортних засобів на території (понад 500) це просто технічно неможливо. Ситуація може привести до глобальних наслідків.

Представники туристичної агенції «My Chernihiv» Ірина Березинець та Сергій Михайлюк переконують: відпочинок на озерах безпечний. Тут одна з найчистіших в Україні вода. Аби так залишалося і надалі, варто зробити певні кроки. Один з них — обмежити кількість транспортних засобів на території, що дозволить організоване прибирання.

Ідею підтримує Департамент агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА. Втім, як наголосив заступник директора Департаменту Василь Новак, варто ще й підвищувати екологічну свідомість громадян. Адже проблема засмічення дуже гостро стоїть не тільки на Голубих озерах.

Як зазначили автори ініціативи, зібрані кошти за в’їзд використовуватимуть на обслуговування персоналу та екологічні цілі. Заборонять привозити з собою плавзасоби — все необхідне можна взяти напрокат. Слідкуватимуть і за спокоєм туристів комплексу — гучно слухати музику на базі можна буде тільки до 24:00 год.

До речі, за останні роки значно покращилася інфраструктура комплексу. Нині Голубі озера — це не тільки пляжна зона, а осередок проведення різноманітних заходів. Тут розробили велосипедні туристичні маршрути, почали встановлювати відеокамери. Планують підвести технічну воду, покращити мобільне покриття, встановити близько 20 контейнерів для сміття та 15 туалетів. Тобто забезпечити максимально комфортний відпочинок.


Департамент інформаційної діяльності  та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини