Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 10 грудня, 11:34:26

Сільську медицину Чернігівщини інспектував заступник Міністра охорони здоров’я України

30.05.2018   09:18Агенцiя

Днями заступник Міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк ознайомився з рівнем сільської медицини та ходом підписання декларацій з сімейними лікарями в області.

Разом з начальником Управління охорони здоров’я ОДА Петром Гармашем урядовець відвідав районні центри ПМСД у Корюківському та Козелецькому районах, амбулаторії загальної практики сімейної медицини у селищі Михайло-Коцюбинське та селі Дніпровське, а також ФАП у селі Боровики.

— На практиці кампанія з вибору лікаря показує, що наші очікування навіть перевершені. На Чернігівщині процес наразі йде жвавіше, ніж на початковому етапі. Як не дивно, повільніше підписують декларації в обласному центрі, — зауважив заступник Міністра.

Станом на 24 травня на Чернігівщині укладено вже 125 535 декларацій, втім дані постійно змінюються.

На своїй сторінці у Facebook Павло Ковтонюк відвідини області резюмував так:

«Чернігівщина - це регіон з найбільш рідко заселеними територіями в Україні. Відстані між населеними пунктами тут справді довгі. Тому саме тут можна знайти те, що називається "далеким селом". І ми його знайшли.

Село Дніпровське знаходиться у 58 км від найближчного центру первинної допомоги. У сільській амбулаторії працює один лікар - Олексій Миколайович. Він особливий тим, що є першим лікарем у області, який отримав спеціальність "сімейна медицина" ще у ранні 1990-ті. Він - реально класичний сімейний лікар: вміє практично все. Веде дітей, спостерігає вагітність, уміє навіть робити УЗД.

Амбулаторія у Дніпровському обслуговує саме село та ще 6 хуторів. В один з них - Боровики, на відстані додаткових 12 км від амбулаторії або уже 70 км від ЦПМСД - ми також з'їздили. Боровики знаходяться так близько до кордону Білорусі, що телефон потрапляє у роумінг до білоруського оператора.

Щоб об'їхати усі хутори - а це шлях у 40 кілометрів - у фельдшера є чудовий транспорт - електровелосипед (випробував особисто - крута річ!). А один раз на тиждень у Боровики приїжджає лікар.

А тепер головне: у Дніпровському є комп'ютер, принтер, інтернет (не дуже якісний, але все ж), підключення до електронної системи, і там укладають декларації. На сьогодні їх 340.

Думаю, що такий лікар як Олексій Миколайович без проблем набере максимум декларацій, а можливо і більше. Якраз для таких як він Національною службою здоров'я буде допускатися перевищення ліміту».


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Ветеран поліції Чернігівщини Антон Душко виборов призові місця на мультиспортивних ветеранських змаганнях «ГАРТ» 09:36

Днями у столиці відбулися змагання, які об’єднали майже півтисячі ветеранів та ветеранок з усієї країни. Учасники змагалися в таких дисциплінах, як: баскетбол і регбі на кріслах колісних, волейбол сидячи, стрільба з лука, веслування на тренажері та плавання.

Жінки освоюють «чоловічі» професії…

Жінки освоюють «чоловічі» професії… 09:34

Ця тенденція посилюється через війну та потребу у кваліфікованих кадрах. Електрогазозварник, верстатник деревообробних верстатів, водій навантажувача, водій вантажівки, оператор котельні - такі умовно «чоловічі професії» цьогоріч обрали для себе 30 жінок Чернігівського регіону.

10 грудня: цей день в Україні і світі 09:28

День 1386 Російська агресія - Day 1386 Russian aggression

Забезпечити право кожної дитини зростати в сімейному оточенні: у Чернігівський ОВА підписали Меморандум про взаєморозуміння

Забезпечити право кожної дитини зростати в сімейному оточенні: у Чернігівський ОВА підписали Меморандум про взаєморозуміння 13:09

Щоб діти Чернігівщини зростали в родині та були забезпечені якісними соціальними, медичними, реабілітаційними та освітніми послугами, сьогодні в обласній військовій адміністрації уклали тристоронній Меморандум.

 «Кожен зробив свою частину роботи, і це дозволило швидко стабілізувати ситуацію» — Геращенко про ліквідацію наслідків удару ворожого безпілотника

«Кожен зробив свою частину роботи, і це дозволило швидко стабілізувати ситуацію» — Геращенко про ліквідацію наслідків удару ворожого безпілотника 11:54

Сьогодні, 9 грудня, у Чернігівській міській раді відбулася традиційна щотижнева загальноміська нарада під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка. Участь у засіданні взяли керівники структурних підрозділів та комунальних підприємств міської ради.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини