Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 29 січня, 11:09:26

Населення Чернігівщини підвищує екологічну свідомість

25.05.2018   09:22Агенцiя

Громадська організація «Центр Доброчин» провела освітній семінар "Разом піклуймось про воду!" для місцевих жителів транскордонних сіл та міст - басейн річки Дніпро – в смт Ріпки Чернігівської області 24 травня.

Захід проходив в рамках проекту THEOREMS-DNIPRO, який направлений на підвищення екологічної свідомості та ефективності комплексного управління транскордонними водними ресурсами річки Дніпро в Чернігівській та Гомельській областях.

Учасники – місцеві жителі, представники влади і бізнесу, а також школярі – активно долучились до обговорення основних джерел забруднення поверхневих та підземних вод, серед яких:
•    скид недостатньо очищених стічних вод до водних об’єктів;
•    змиви зливових (талих) вод без очистки у водні об’єкти;
•    захаращення берегів та водного дзеркала річки сміттям та господарсько-побутовими відходами;
•    розташування об’єктів господарської діяльності та житлової забудови;
•    розорювання земельних ділянок в межах водоохоронних зон та прибережних захисних смуг.

Жваву дискусію викликало обговорення шляхів вирішення цих питань. Це мають бути комплексні рішення, які включають виховання екологічної свідомості, корпоративну соціальну відповідальність бізнесу, пропагування «еко» продуктів та товарів, посилення відповідальності за забруднення, співпраця влади з місцевим населенням, тощо.

Учасники відмітили, що неабиякою перешкодою для поширення екологічної грамотної поведінки є те, що мотиви, які спонукають турбуватись про довкілля, мають конкурувати із нагальними потребами та бажаннями. Ми неохоче визнаємо, що наша особиста поведінка – одна із причин руйнування довкілля, якщо завдані нами збитки не є очевидними. Важливо знати, що очевидними ці збитки стають тоді, коли вже майже неможливо запобігти катастрофі. Ми нарешті повинні усвідомити, що від наявності та стану водних ресурсів залежить якість життя не тільки нашого, а майбутніх поколінь.

Місцеві жителі транскордонних сіл та міст в басейні річки Дніпро проаналізували основні джерела забруднення поверхневих та підземних вод, а також визначили реальні можливості для збереження водних ресурсів.

Останні новини Чернігівщини

Прилуцькі поліцейські розшукали зловмисника, який викрав із банківської картки пенсіонера більше 70 тисяч гривень 08:45

За оперативного супроводу співробітників відділу кримінальної поліції Прилуцького районного відділу поліції слідчі під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури оголосили підозру 28-річному місцевому мешканцю.

29 січня: цей день в Україні і світі

29 січня: цей день в Україні і світі 08:29

День 1436 Російська агресія - Day 1436 Russian aggression

2 500 доларів США за «небойову» службу: повідомлено про підозру посадовцю ТЦК та СП 14:21

Чернігівською спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Центрального регіону спільно з Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованим у місті Києві за оперативного супроводу 8 управління ДВКР СБ України повідомлено про підозру офіцеру мобілізаційного відділення одного з територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на Чернігівщині у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368 КК України (пособництво в одержанні службовою особою неправомірної вигоди).

Рух тролейбусів № 8 і № 11 відновлюється за звичною схемою

Рух тролейбусів № 8 і № 11 відновлюється за звичною схемою 10:26

З 28 січня 2026 року тролейбусні маршрути № 8 та № 11 відновлюють роботу за звичною схемою руху.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини