Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 13 грудня, 07:59:14

Онкологи провели надскладну уро-ортопедичну операцію

04.05.2018   17:55Агенцiя

У стінах Чернігівського обласного онкологічного диспансеру у квітні було здійснено ще одну надскладну уро-ортопедичну операцію.

На сьогодні, коли можна говорити про якісь сталі результати, –  у пацієнта спостерігається позитивна динаміка на одужання.
Як розповів завідувач відділення пухлин голови, шиї та грудної клітки Олександр Колотило, до онкодиспансеру було доставлено пацієнта у віці до 60 років, якій жалівся на страшний біль у нозі – людина не могла навіть ступати на неї й ходила з милицями. Під час комплексного дообстеження було виявлено, що ситуація вкрай складна – у хворого виявлено метастатичну пухлину у верхній третині лівого стегна та пухлину в правій нирці, яка взагалі нічим не давала про себе знати. Консиліумом лікарів було прийняте рішення про спільну операцію з  видалення хворої нирки та ендопротезування лівого тазостегнового суглоба. 
За умови, що не з’являться нові метастази, можна говорити про сприятливий прогноз для пацієнта та суттєве покращення якості його життя. Протез має пожиттєву гарантію.
Саме оперативне втручання тривало майже чотири годин. Під час операції були задіяні п’ять хірургів: троє з них займалися ендопротезуванням, двоє – ниркою.
− Такі симультальні операції (тобто коли під час однієї операції виконуються декілька оперативних прийомів на різних органах) – це надскладні операції, вони не так часто трапляються, втім вимагають скоординованої дії й високої командної фаховості – що вкотре й довели фахівці Чернігівського обласного онкологічного диспансеру у співпраці з фахівцями відділення кісткової онкології Донецького НДІ травматології й ортопедії, – зазначив Олександр Колотило.

Останні новини Чернігівщини

13 грудня - День пам’яті апостола Андрія Первозванного

13 грудня - День пам’яті апостола Андрія Первозванного 07:54

13 грудня християни східного обряду відзначають День пам’яті апостола Андрія Первозванного. Апостол Андрій, брат Симона (Петра), — один із тих, хто раніше за інших учнів пішов за Христом, тому і був названий Первозванним.

Чернігівщина планове завдання з призову виконала на 100 відсотків

Чернігівщина планове завдання з призову виконала на 100 відсотків 15:19

Загалом з Чернігівщини, згідно планового завдання, на військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань відправили понад 470 призовників.

Суспільне оновлює ранкове мовлення в регіонах

Суспільне оновлює ранкове мовлення в регіонах 14:57

За підтримки міжнародних партнерів Суспільне розпочало дослідження аудиторії в регіонах, щоб оцінити власні програми регіонального мовлення та їхню відповідність запитам аудиторії.

Антимонопольним комітетом накладено на

Антимонопольним комітетом накладено на "Чернігівгаз" штраф - 13 млн грн 14:40

АМКУ оштрафував 16 облгазів на 278 млн грн та зобов’язав порушників здійснити перерахунок побутовим споживача.