Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 18 листопада, 22:59:28

Обрати професію допоможуть у консультаційному профорієнтаційному пункті Чернігівського центру зайнятості

04.05.2018   17:46Агенцiя

Чернігівський школяр Антон Силенок мріє стати експерт-криміналістом. А чи має він потрібний хист та здібності до цієї професії?

Про це він може дізнатися в Консультаційному профорієнтаційному пункті, що з початку цього року діє на базі Чернігівського обласного центру зайнятості. Днями хлопець завітав туди, щоб пройти профдіагностичне комп’ютерне тестування для визначення своїх професійних нахилів та проконсультуватися з фахівцем служби зайнятості щодо вибору майбутньої професії.
Час на роздуми та прийняття зваженого рішення в Антона ще є - випускний за рік. Наразі хлопець навчається в 10 класі. За його словами, вчиться він добре і має схильність до точних дисциплін. Залюбки вивчає алгебру, геометрію, фізику та хімію. Результати профдіагностичного тестування підтвердили його слова. Також вдалося з’ясувати, що в Антона розвинуте технічне мислення, і йому підходять професії з типу «людина-техніка». А це - муляр, монтажник, зварник, інженер, водій, кочегар, кранівник, токар, столяр, слюсар, фрезерувальник, механік, архітектор, електромонтажник, будівельник, складальник комп\'ютерів, спеціаліст з телекомунікацій тощо. До речі, батько і старший брат Антона обрали собі професії з цього типу. Перший – уже багато років працює слюсарем, інший - вчиться на токаря.
У Консультаційному профорієнтаційному пункті Антона ознайомили з ситуацією на ринку праці, актуальними вакансіями, вимогами роботодавців до працівників, правилами вибору професії.
«При виборі професії не варто орієнтуватися на її престижність чи рідкісність. Адже в результаті можна залишитися з дипломом, але без роботи, - сказала фахівець Чернігівського обласного центру зайнятості Інна Лавренець, яка спілкувалася зі старшокласником. - Щоб уникнути помилок і розчарувань у майбутньому, роблячи вибір, треба користуватися формулою «Хочу – Можу - Треба».
Антону пояснили суть її складових і надали рекомендації щодо вибору майбутнього фаху.
Якщо і ви не визначилися, ким бути, і потребуєте допомоги – звертайтеся до Консультаційного профорієнтаційного пункту Чернігівського обласного центру зайнятості! Цього року його послугами вже скористалися понад 20 старшокласників. До речі, звернутися туди за допомогою з професійної орієнтації можуть не лише підлітки, а й їх батьки та вчителі. Всі послуги надаються безкоштовно.

Валентина Федусь

Останні новини Чернігівщини

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту

В ОДА має функціонувати сектор внутрішнього аудиту 15:20

18 листопада відбулась щотижнева понеділкова нарада голови облдержадміністрації Андрія Прокопенка з керівниками структурних підрозділів ОДА.

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі

На концерті звучала скрипка майстра XII століття Гварнелі 14:59

Східноєвропейський національний університет ім.Лесі Українки започаткував проект «Мюзик темпус» метою якого є презентація української музичної культури у світовому просторі та співпраця з іноземними виконавцями. Також презентація невеликих міст України.

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій

Упродовж минулого тижня рятувальники ДСНС 25 разів залучались до ліквідації надзвичайних подій 13:35

Упродовж минулого тижня з 11 по 18 листопада щоденно в пожежно-рятувальних підрозділах Управління ДСНС України у Чернігівській області знаходилось на цілодобовому чергуванні 191 чоловік особового складу, 58 одиниць основної та спеціальної техніки.

Ніжин: щотижнева оперативна нарада

Ніжин: щотижнева оперативна нарада 13:04

Відбулася щотижнева оперативна нарада під головуванням першого заступника міського голови Ніжина з питань діяльності виконавчих органів ради Григорія Оліника.

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста

У Чернігові наступного року з міського бюджету фінансуватимуться 19 громадських організацій міста 12:58

На підтримку 19 громадських організацій Чернігова наступного року з міського бюджету буде спрямовано загалом 3,619 млн грн. Відповідний проект Програми підтримки громадських організацій погодив виконавчий комітет Чернігівської міської ради 18 листопада.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини