Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 23 лютого, 11:02:27

Обрати професію допоможуть у консультаційному профорієнтаційному пункті Чернігівського центру зайнятості

04.05.2018   17:46Агенцiя

Чернігівський школяр Антон Силенок мріє стати експерт-криміналістом. А чи має він потрібний хист та здібності до цієї професії?

Про це він може дізнатися в Консультаційному профорієнтаційному пункті, що з початку цього року діє на базі Чернігівського обласного центру зайнятості. Днями хлопець завітав туди, щоб пройти профдіагностичне комп’ютерне тестування для визначення своїх професійних нахилів та проконсультуватися з фахівцем служби зайнятості щодо вибору майбутньої професії.
Час на роздуми та прийняття зваженого рішення в Антона ще є - випускний за рік. Наразі хлопець навчається в 10 класі. За його словами, вчиться він добре і має схильність до точних дисциплін. Залюбки вивчає алгебру, геометрію, фізику та хімію. Результати профдіагностичного тестування підтвердили його слова. Також вдалося з’ясувати, що в Антона розвинуте технічне мислення, і йому підходять професії з типу «людина-техніка». А це - муляр, монтажник, зварник, інженер, водій, кочегар, кранівник, токар, столяр, слюсар, фрезерувальник, механік, архітектор, електромонтажник, будівельник, складальник комп\'ютерів, спеціаліст з телекомунікацій тощо. До речі, батько і старший брат Антона обрали собі професії з цього типу. Перший – уже багато років працює слюсарем, інший - вчиться на токаря.
У Консультаційному профорієнтаційному пункті Антона ознайомили з ситуацією на ринку праці, актуальними вакансіями, вимогами роботодавців до працівників, правилами вибору професії.
«При виборі професії не варто орієнтуватися на її престижність чи рідкісність. Адже в результаті можна залишитися з дипломом, але без роботи, - сказала фахівець Чернігівського обласного центру зайнятості Інна Лавренець, яка спілкувалася зі старшокласником. - Щоб уникнути помилок і розчарувань у майбутньому, роблячи вибір, треба користуватися формулою «Хочу – Можу - Треба».
Антону пояснили суть її складових і надали рекомендації щодо вибору майбутнього фаху.
Якщо і ви не визначилися, ким бути, і потребуєте допомоги – звертайтеся до Консультаційного профорієнтаційного пункту Чернігівського обласного центру зайнятості! Цього року його послугами вже скористалися понад 20 старшокласників. До речі, звернутися туди за допомогою з професійної орієнтації можуть не лише підлітки, а й їх батьки та вчителі. Всі послуги надаються безкоштовно.

Валентина Федусь

Останні новини Чернігівщини

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків 10:31

23 лютого – День Червоної армії і Флоту. Зараз в низці постсоціалістичних країни відзначають це "свято" як День захисника Вітчизни, але українцям про нього давно пора забути. Наша Вітчизна – це Україна, а не СРСР, тому й вітати чоловіків ми маємо в інші дні.

Сергій Сулімовський та духовий оркестр Військово-музичного центру сухопутних військ ЗСУ підкорили публіку

Сергій Сулімовський та духовий оркестр Військово-музичного центру сухопутних військ ЗСУ підкорили публіку 17:17

Його концерти завжди проходять з аншлагом, його виконавською майстерністю захоплюються тисячі шанувальників, він не тільки успішний співак, а в 2015 році він ще й став заслуженим артистом України, і все це про одну людину – Сергія Сулімовського.

Відбулось відкриття виставки

Відбулось відкриття виставки "Єдині духом" 17:13

20 лютого в Чернігівському обласному художньому музеї імені Григорія Галагана відбулось відкриття виставки «Єдині духом» до Дня Героїв Небесної Сотні.