Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 лютого, 20:16:46

У Чернігові реалізований громадський проект для переселенців

28.04.2018   11:11Агенцiя

У Чернігові проживає сьогодні майже 5 тисяч переселенців (понад 13 тисяч – у Чернігівській області). Ця проблема, що виникла у 2014 році, є на сьогодні однією з найгостріших та актуальніших питань українського суспільства.

Для надання переселенцям допомоги у їх реінтеграції та адаптації в новому середовищі у Чернігові як один з переможців Бюджету участі був реалізований громадський проект «Культурно-просвітницький центр для внутрішньопереміщених осіб «Наша сила – в єдності». Автором проекту є доцент ЧНТУ Ірина Карпова.

Серед реалізованих завдань проекту, які були спрямовані на подолання стресового стану переселенців і сприяння поверненню їх до нормальної життєдіяльності: проведення циклу зустрічей та лекцій «Культурно-мистецька спадщина Чернігівщини», майстер-класи «Арт-терапія: краса врятує», розширення кола спілкування та організація проведення змістовного дозвілля серед дорослих та їх дітей.

Ірина Карпова:
- Це не просто розваги, малювання. Це виконання багатьох завдань: люди знайомляться, спілкуються, організовується їх дозвілля. Крім того, вони набувають нові знання, навички, які допомагають їм у подальшому житті.

Так, одній з учасниць - Ані Грушко проект допоміг написати дипломну роботу з питань арт-терапії. За свідченнями самих переселенців після кожної чергової зустрічі вони з нетерпінням чекали нової.

Загалом участь у проекті взяли понад 90 переселенців, а кількість причетних до реалізації проекту осіб склала понад 150 осіб – викладачі, студенти-волонтери, майстри hand-made, лектори та інші.

У березні минулого року, під час реалізації проекту, було проведено інтерактивне опитування чернігівців щодо ставлення громадян до внутрішніх переселенців та їх проблем. Опитування проводилося студентами-волонтерами ЧНТУ під керівництвом кандидата економічних наук,доцента Світлани Задорожної. Серед всіх опитаних (загалом 1100 осіб) понад 70 % позитивно ставляться до переселенців і розуміють їх проблеми. Детальна інформація соціологічного дослідження надрукована у фаховому збірнику ЧНТУ «Філософія. Психологія. Соціальна робота», грудень 2017 р».
   
Культурно-просвітницький центр для внутрішньопереміщених осіб "Наша сила – в єдності" планує й цього року взяти участь у поданні громадського проекту до Бюджету участі з додаванням нових форм роботи для реалізації наступного року. Адже питання адаптації переселенців у місцеву спільноту й сьогодні не втрачає актуальності.

Створений телесюжет про внутрішньо переселених осіб у Чернігові


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Чекали 29, натомість весільний марш пролунав для 41 пари - День закоханих на Чернігівщині

Чекали 29, натомість весільний марш пролунав для 41 пари - День закоханих на Чернігівщині 17:28

Третій рік поспіль завдяки ініціативі Міністерства юстиції «Кохання поза часом» щасливі закохані можуть забарвити день 14 лютого справжніми емоціями і особливою пам’ятною подією, поєднавши долю зі своєю половинкою з ранку до опівночі.

"Сонце слова на двох" зійшло у бібліотеці ім. М. Коцюбинського 17:07

Вечір поезії від Тетяни Шептицької та Сергія Пантюка пройшов у бібліотеці ім. М. Коцюбинського в рамках реалізації проекту «Безкоштовні курси української мови».

Менська громада працює над створенням антикорупційної еко-системи

Менська громада працює над створенням антикорупційної еко-системи 16:53

Що таке Антикорупційна програма та які переваги її прийняття – такі питання жваво обговорювались з представниками місцевої влади Менської ОТГ на інформаційній зустрічі, яка пройшла 17 лютого.

На вихідних посилені поліцейські патрулі відпрацьовували Чернігів

На вихідних посилені поліцейські патрулі відпрацьовували Чернігів 16:42

В обласному центрі з 14 лютого до 16 лютого поліція провела перше в цьому році оперативно-профілактичне відпрацювання. Такі заходи відбуватимуться циклічно в різних мікрорайонах міста.

За вихідні патрульні розшукали двох чоловіків, які переховувалися від поліції

За вихідні патрульні розшукали двох чоловіків, які переховувалися від поліції 16:32

Під час патрулювання на вулиці Савчука у дворі будинків інспектори помітили підозрілого чоловіка, який мав ознаки алкогольного сп’яніння.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини