Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 17 травня, 13:14:33

У Чернігові реалізований громадський проект для переселенців

28.04.2018   11:11Агенцiя

У Чернігові проживає сьогодні майже 5 тисяч переселенців (понад 13 тисяч – у Чернігівській області). Ця проблема, що виникла у 2014 році, є на сьогодні однією з найгостріших та актуальніших питань українського суспільства.

Для надання переселенцям допомоги у їх реінтеграції та адаптації в новому середовищі у Чернігові як один з переможців Бюджету участі був реалізований громадський проект «Культурно-просвітницький центр для внутрішньопереміщених осіб «Наша сила – в єдності». Автором проекту є доцент ЧНТУ Ірина Карпова.

Серед реалізованих завдань проекту, які були спрямовані на подолання стресового стану переселенців і сприяння поверненню їх до нормальної життєдіяльності: проведення циклу зустрічей та лекцій «Культурно-мистецька спадщина Чернігівщини», майстер-класи «Арт-терапія: краса врятує», розширення кола спілкування та організація проведення змістовного дозвілля серед дорослих та їх дітей.

Ірина Карпова:
- Це не просто розваги, малювання. Це виконання багатьох завдань: люди знайомляться, спілкуються, організовується їх дозвілля. Крім того, вони набувають нові знання, навички, які допомагають їм у подальшому житті.

Так, одній з учасниць - Ані Грушко проект допоміг написати дипломну роботу з питань арт-терапії. За свідченнями самих переселенців після кожної чергової зустрічі вони з нетерпінням чекали нової.

Загалом участь у проекті взяли понад 90 переселенців, а кількість причетних до реалізації проекту осіб склала понад 150 осіб – викладачі, студенти-волонтери, майстри hand-made, лектори та інші.

У березні минулого року, під час реалізації проекту, було проведено інтерактивне опитування чернігівців щодо ставлення громадян до внутрішніх переселенців та їх проблем. Опитування проводилося студентами-волонтерами ЧНТУ під керівництвом кандидата економічних наук,доцента Світлани Задорожної. Серед всіх опитаних (загалом 1100 осіб) понад 70 % позитивно ставляться до переселенців і розуміють їх проблеми. Детальна інформація соціологічного дослідження надрукована у фаховому збірнику ЧНТУ «Філософія. Психологія. Соціальна робота», грудень 2017 р».
   
Культурно-просвітницький центр для внутрішньопереміщених осіб "Наша сила – в єдності" планує й цього року взяти участь у поданні громадського проекту до Бюджету участі з додаванням нових форм роботи для реалізації наступного року. Адже питання адаптації переселенців у місцеву спільноту й сьогодні не втрачає актуальності.

Створений телесюжет про внутрішньо переселених осіб у Чернігові


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Безоплатне лікування для онкопацієнтів в умовах війни

Безоплатне лікування для онкопацієнтів в умовах війни 13:02

Під час війни Програма медичних гарантій продовжує працювати, а пацієнти з онкологією можуть безоплатно отримувати лікування, яке забезпечує держава.

Позов прокурора про повернення у державну власність земельної ділянки площею 7 га призначено до судового розгляду

Позов прокурора про повернення у державну власність земельної ділянки площею 7 га призначено до судового розгляду 12:43

Господарським судом Чернігівської області відкрито провадження та призначено до розгляду позов Ніжинської окружної прокуратури про визнання незаконним наказу Головного Управління Держгеокадастру у Чернігівській області, скасування рішення про державну реєстрацію та припинення права власності на земельну ділянку площею понад 7 га, на якій розташована пам’ятка археології місцевого значення.

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 16 травня

Відновлення інфраструктури та транспортної мережі області — зведення за 16 травня 12:35

У Чернігівській області 16 травня тривали першочергові роботи з відновлення пошкодженої інфраструктури.

У Чернігівській області 10 роботодавців отримають компенсацію за  працевлаштування переселенців

У Чернігівській області 10 роботодавців отримають компенсацію за працевлаштування переселенців 12:29

Йдеться про компенсацію витрат на оплату праці за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених.

російська армія обстріляла селище Десна на Чернігівщині

російська армія обстріляла селище Десна на Чернігівщині 12:19

Сьогодні о 5 ранку росіяни обстріляли ракетами селище Десна. За попередньою інформацією є постраждалі. Деталі щодо наслідків уточнюються.