Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 17 лютого, 21:52:36

За допомогою Бюджету участі в мешканців мікрорайону "Градецький" з’явився парк для відпочинку

28.04.2018   09:34

Нещодавно в Чернігівській міській раді відбувся публічний звіт про виконання проектів Бюджету участі, які реалізовувалися в минулому році. Ми поступово будемо розповідати про більшість таких проектів.

Одним з цих проектів є  благоустрій занедбаної території в мікрорайоні поблизу готелю «Градецький», на якій колись була паркова зона. Назва проекту - «Гарним людям – гарний відпочинок».

Про історію виникнення цього проекту та його реалізацію прес-службі міської ради розповіла його автор Тетяна Зайченко:

    - Ми, мешканці мікрорайону «Градецький», дуже вболіваємо за благоустрій нашої території. Аби постійно її покращувати, використовуємо для цього всі можливі засоби. Звертаємось до депутатів, до Управління ЖКГ міської ради.

За словами авторки проекту, ідея реконструювати та відновити занедбаний парк по вул. 1-ї Гвардійської Армії (вздовж будинку №4) з’явилася вже давно, але на її реалізацію потрібна була досить велика кількість коштів. З цим питання зверталися до ЖЕКів, ОСББ, а кінцевих результатів це не давало. Зібрати кошти з людей, аби самим відновити його, не було сенсу, адже це непідйомна сума.

У в 2015 році зі ЗМІ дізналися, що в місті розпочала діяти програма Бюджет участі. Що за її допомогою можна реалізувати гарні ідеї для свого міста, мікрорайону. І вирішили своєю ініціативною групою, в яку входять мешканці мікрорайону, реалізувати мрію всіх нас, подати проект по реконструкції парку. У той же рік ми не встигли підготувати проект, бо запізно дізналися про цю програму. Але все одно почали його готувати і подали на наступний рік (2016). Аби написати гарний проект та провести інформаційну кампанію, знадобилося витрати досить багато часу та сил. Але воно того варте.

Наша ініціативна група складається з 5 - 6 чоловік. Перед написанням проекту ми обійшли всі прилеглі будинки. Спілкувалися з мешканцями пояснювали їм, що хочемо подати проект, цікавилися, що би вони хотіли побачити в цьому парку. Запитували, чи люди взагалі згодні з таким проектом. А також розповідали їм, що аби проект реалізувався, потрібно буде прийти на голосування та підтримати його, а також до цього залучати знайомих, сусідів.

За словами Тетяни Зайченко, після проведення інформаційної кампанії всі мешканці цього району допомагали в написанні проекту, в плануванні території, в проведенні агітації під час голосування. Тобто кожен допомагав тим, що вміє. 

Найбільше складнощів викликало та часу пішло на складання кошторису проекту та визначення вартості проектної документації. Адже під час написання проекту вартість матеріалу одна, а вже через рік зовсім інша і це все потрібно було врахувати. У складанні правильних розрахунків допомагали знайомі спеціалісти, сусіди, а фахівці з Управлінні ЖКГ міської ради консультували.

Цим проектом передбачено влаштування доріжок з бруківки, встановлення енергозберігаючих світлодіодних світильників, розміщення малих архітектурних форм декоративного призначення, встановлення лавок для відпочинку та урн, відновлення існуючих споруд для дітей та встановлення декоративної огорожі. Такий парк потрібен, адже в мікрорайоні подібного взагалі немає.

Роботи розпочалися в минулому році, але за несприятливих погодних умов їх виконання було призупинено. Станом на сьогодні роботи по відновленню парку виконанні на 70%. У цьому році вони продовжилися і будуть завершені.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Чекали 29, натомість весільний марш пролунав для 41 пари - День закоханих на Чернігівщині

Чекали 29, натомість весільний марш пролунав для 41 пари - День закоханих на Чернігівщині 17:28

Третій рік поспіль завдяки ініціативі Міністерства юстиції «Кохання поза часом» щасливі закохані можуть забарвити день 14 лютого справжніми емоціями і особливою пам’ятною подією, поєднавши долю зі своєю половинкою з ранку до опівночі.

"Сонце слова на двох" зійшло у бібліотеці ім. М. Коцюбинського 17:07

Вечір поезії від Тетяни Шептицької та Сергія Пантюка пройшов у бібліотеці ім. М. Коцюбинського в рамках реалізації проекту «Безкоштовні курси української мови».

Менська громада працює над створенням антикорупційної еко-системи

Менська громада працює над створенням антикорупційної еко-системи 16:53

Що таке Антикорупційна програма та які переваги її прийняття – такі питання жваво обговорювались з представниками місцевої влади Менської ОТГ на інформаційній зустрічі, яка пройшла 17 лютого.

На вихідних посилені поліцейські патрулі відпрацьовували Чернігів

На вихідних посилені поліцейські патрулі відпрацьовували Чернігів 16:42

В обласному центрі з 14 лютого до 16 лютого поліція провела перше в цьому році оперативно-профілактичне відпрацювання. Такі заходи відбуватимуться циклічно в різних мікрорайонах міста.

За вихідні патрульні розшукали двох чоловіків, які переховувалися від поліції

За вихідні патрульні розшукали двох чоловіків, які переховувалися від поліції 16:32

Під час патрулювання на вулиці Савчука у дворі будинків інспектори помітили підозрілого чоловіка, який мав ознаки алкогольного сп’яніння.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини