Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 27 жовтня, 17:49:12

Кожен клієнт, котрий звертається до служби зайнятості, має бути задоволений якістю наданих послуг…

27.04.2018   08:58Агенцiя

Таке завдання директорам філій і базових центрів зайнятості та їх заступникам було поставлено на підсумковій нараді, що відбулася 26 квітня 2018 року в Чернігівському обласному центрі зайнятості.

За словами його директора Лідії Падалки, в І кварталі 2018 року ринок праці області залишався під впливом негативних тенденцій, які спричиняли зменшення кількості та погіршення якості трудових ресурсів. Йдеться насамперед про дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили, старіння працюючого населення, поширення тіньової зайнятості, низький рівень заробітної плати на вакансіях. Отже, наразі головне завдання служби зайнятості – забезпечити високу якість обслуговування клієнтів шляхом впровадження нових та удосконалення традиційних послуг з пошуку роботи та підбору кадрів.

Протягом І кварталу 2018 року в базі даних обласної служби зайнятості наявними були 8,1 тис. вакансій, що на 10% менше, ніж за аналогічний період 2017 року. Низький рівень заробітної плати на вільних робочих місцях не лише спричиняє зростання обсягів трудової міграції, але й створює проблему укомплектування їх кадрами.

За січень-березень поточного року в центрах зайнятості області взято на облік 5,4 тис. безробітних громадян, що майже на третину менше, ніж за відповідний період минулого року. Загалом перебувало на обліку 16,4 тис. безробітних, що на 18,5% менше, ніж за цей період торік.
За сприяння служби зайнятості протягом І кварталу працевлаштовано 5,4 тис. громадян, з яких 2,1 тис. були безробітними. Тобто понад 60% працевлаштованих осіб отримали роботу до набуття статусу безробітного.

«Для попередження ризиків тривалого перебування громадян на обліку впроваджуються в практику нашої роботи профілювання безробітних та соціальний супровід недостатньо затребуваних на ринку праці осіб за підходом кейс-менеджменту, які довели свою ефективність у роботі служб зайнятості багатьох країн світу», - сказала Лідія Падалка.
Пріоритетним напрямом діяльності служби зайнятості є професійна орієнтація населення, зокрема учнівської молоді. Протягом січня-березня 2018 року майже 30 тис. осіб отримали профорієнтаційні послуги, з них 6,6 тис. школярів.

Директор обласного центру зайнятості звернула увагу учасників наради на якість надання профорієнтаційних послуг та потребу покращання взаємодії з професійно-технічними навчальними закладами області задля презентації їх можливостей випускникам шкіл.

На думку Лідії Падалки, активізації потребує й робота щодо професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних, що дає змогу підвищити конкурентоспроможність громадян на ринку праці. Загалом протягом І кварталу професійне навчання проходили 430 безробітних.

Нагальним є й питання посилення співпраці з роботодавцями щодо участі безробітних у тимчасових роботах, а також забезпечення взаємодії з об’єднаними територіальними громадами стосовно організації громадських робіт, які мають суспільно-корисну спрямованість, адже до участі в них цього року залучено понад 1 тис. осіб, що на чверть менше, ніж за відповідний період минулого року.

Серед завдань на найближчу перспективу директор Чернігівського обласного центру зайнятості зазначила ще декілька важливих напрямів. Велика увага приділятиметься насамперед розширенню бази даних вакансій з гідною оплатою праці, особливо для кваліфікованих працівників та оперативному працевлаштуванню шукачів роботи. В планах також завершення реорганізації базових центрів зайнятості та перетворення їх на майданчики з надання соціальних послуг.

«Головним пріоритетом для нас є індивідуальний підхід до кожного клієнта, - сказала Лідія Падалка. - У той час, коли ринок праці звужується через несприятливі демографічні та міграційні процеси, кожен клієнт, котрий звертається до служби зайнятості, має бути задоволений якістю наданих послуг. Іншого шляху бути надійним соціальним партнером для роботодавців та шукачів роботи не існує».

Останні новини Чернігівщини

Поліцейські розбираються, чому вся ТВК завчасно покинула робоче місце

Поліцейські розбираються, чому вся ТВК завчасно покинула робоче місце 15:04

Талалаївське відділення поліції розслідує кримінальне провадження за фактом зникнення у повному складі членів територіальної виборчої комісії зі свого робочого місця, де вони мали проводити підрахунок голосів.

У центрі Чернігова облаштовують міську міні-ферму

У центрі Чернігова облаштовують міську міні-ферму 14:53

Комфортні сучасні локації можуть створюватися власними руками і без великих бюджетних коштів.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 14:45

27 жовтня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Реалізація проєкту НЕФКО у Прилуках

Реалізація проєкту НЕФКО у Прилуках 14:39

У Прилуках реалізовується проєкт Північно Екологічної Фінансової Корпорації НЕФКО (NEFCO) з термомодернізації закладів освіти та модернізації вуличного освітлення.

На Чернігівщині впродовж січня-серпня 2020 року створено понад 6 тисяч нових робочих місць

На Чернігівщині впродовж січня-серпня 2020 року створено понад 6 тисяч нових робочих місць 14:33

За даними моніторингу, проведеного Департаментом соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації, у Чернігівській області за 8 місяців 2020 року на створені нові робочі місця працевлаштовано 6219 осіб.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини