Громадою садили ліс
На Чернігівщині в розпалі весняно-посадкова компанія, яка співпадає з сезоном тиші. Цієї весни у «Ніжинському лісовому господарстві» встигли висадити понад 88 гектарів молодого лісу.
Компанія з висадки сіянців ще триває і продовжуватиметься доти, доки дозволятимуть погодні умови. Традиційно, як і в попередні роки, ніжинські лісівники проводять акцію «Майбутнє лісу у твоїх руках». Її мета – залучити громадськість до створення та відтворення лісових насаджень, виховати у людей бережливе ставлення до лісу.
До акції ніжинських лісівників долучились представники громадськості, екологи, адміністрація регіонального ландшафтного парку «Ніжинський» та представники Ніжинської районної ради. Внесли свою лепту у майбутнє лісу і журналісти, які нарівні з лісівниками висаджували сіянці сосни у заздалегідь підготовлену землю.
«Садили дерева сіянцями сосни, вирощеними в розсадниках підприємства, - пояснює провідний інженер лісових культур ДП «Ніжинське лісове господарство» Наталія Демочка. – Загалом цієї весни ми перевиконали план з висадки лісу. Із запланованих 70 гектарів, наші працівники висадили 88,1 гектара, - продовжує Наталія Василівна. – І це ще не кінець – лісовідновлювальна кампанія триватиме доти, доки дозволятимуть погодні умови, а це ще щонайменше тиждень. Висадку сіянців ускладнює те, що деякі ділянки залиті водою».
Головними лісовідновлюючими породами у ніжинських лісівників традиційно є сосна та дуб. Господарство забезпечує повний цикл – від збирання насіння дерев до вирощування сіянців у власних розсадниках. Надлишки сіянців ніжинські лісівники продають іншим лісогосподарським підприємствам.
За інформацією ДП «Ніжинське лісове господарство»
Останні новини Чернігівщини
Ворог атакував відновлений Михайло-Коцюбинський ліцей: заступниця голови ОДА оглянула масштаби руйнувань 12:45
12 червня вночі атаки ворога зазнало селище Михайло-Коцюбинське – там чули 4 вибухи. Внаслідок удару російської армії суттєві пошкодження отримала нещодавно відновлена будівля місцевого ліцею.
Навіть краплинка крові рятує життя: в обласній дитячій лікарні відзначили донорів Чернігівщини 11:41
Всесвітній день донора крові відзначається щорічно 14 червня. Сьогодні, напередодні свята, в Чернігівській обласній дитячій лікарні дякували тим, хто свідомо та самовіддано ділиться своєю кров'ю задля порятунку інших.
Довічне позбавлення волі: у Чернігові суд виніс вирок обвинуваченому у вбивстві двох інструкторів у навчальному центрі 11:06
Чернігівський районний суд визнав винним курсанта у вчиненні умисного вбивства двох інструкторів-військовослужбовців та пораненні ще одного, призначивши йому покарання у вигляді довічного позбавлення волі.
У День Сил безпілотних систем Президент відзначив досвід України у застосуванні технологій та закликав пам'ятати, якою ціною він здобувається 10:29
У День Сил безпілотних систем ЗСУ Президент України вручив орден «Золота Зірка» рідним загиблого Героя України, молодшого лейтенанта Андрія Михна – уродженця Чернігівщини, який служив у складі 414-ї окремої бригади ударних безпілотних авіаційних систем «Птахи Мадяра».
Школярки з Бахмача стали чемпіонками України у Всеукраїнських шкільних лігах «Пліч-о-пліч» 10:14
Команда дівчат із Бахмацького закладу загальної середньої освіти №5 виборола титул чемпіонок України з масового футболу серед учениць 5–9 класів у фінальному етапі Всеукраїнських шкільних ліг «Пліч-о-пліч», який відбувся у Києві.