Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 21 жовтня, 05:29:45

Тиждень імунізації. Що потрібно знати про вакцинацію

23.04.2018   08:33Агенцiя

23 квітня розпочинається Всеукраїнський тиждень імунізації, який цього року проводиться вже вдруге за ініціативи громадського об’єднання «Батьки за вакцинацію». Його мета — популяризація методу профілактичних щеплень проти дитячих інфекційних захворювань та спростування міфів навколо вакцинації.

Протягом Тижня імунізації в лікувально-профілактичних закладах області будуть проводитися лекції для батьків, тренінги для медичного персоналу, поширюватися інформаційні матеріали щодо необхідності та переваг своєчасного щеплення.

Існує чимало точок зору. Дехто вважає, що вакцинація шкодить здоров`ю дитини і без неї можна обійтися. Безперечно, відмови від щеплень були завжди. І не дивно, що на фоні активізації роботи з імунізації дітей проти кору та краснухи кількість таких відмов зросла.

Варто зазначити, що саме завдяки вакцинації наразі в Україні немає спалахів епідемії хвороб, проти яких здійснюються профілактичні щеплення. Дану ситуацію можна пояснити існуванням колективного імунітету. Тобто коли 95-97% населення країни мають щеплення проти тієї чи іншої хвороби. Якщо ж колективний імунітет менший за 95%, то рано чи пізно кількість хворих наблизиться до епідеміологічного порогу.

За словами заступника головного лікаря Чернігівської обласної дитячої лікарні Людмили Кривець, вакцинація — найефективніший спосіб захисту від інфекційних захворювань. Адже при введенні вакцини захисні сили організму реагують створенням імунітету: антитіла, що виробляються, стають природним захистом проти поширених інфекційних захворювань.

— Не помилюся, якщо скажу: людство живе завдяки імунітету проти хвороб, — коментує Людмила Кривець. — Відповідь на питання — вакцинуватися чи не вакцинуватися — очевидна. Пам’ятайте: епідемічний паротит (свинка) може призвести до безпліддя у хлопчиків, коклюш — до ураження нервової системи, гепатит Б — до цирозу печінки. Вкрай необхідні щеплення від туберкульозу, адже в Україні зараз зафіксована епідемія цього захворювання, яким раніше хворіли тільки ув'язнені і люди з неблагополучних сімей. А ось правець —  чи не найнебезпечніше захворювання взагалі, від якого ліків немає в жодній з країн. Щеплення принесуть тільки користь. Проте за умови, якщо лікар правильно оцінить стан здоров'я дитини та визначить імовірні ризики.

Наразі в області є достатня кількість профілактичних вакцин, графік їхнього введення дотриманий. Як зазначила Людмила Кривець, в Україну загалом та на Чернігівщину зокрема потрапляють високоякісні вакцини.

— Якщо і виникає якась тимчасова реакція на введення препарату, вона цілком природна, бо кожен організм може реагувати по-своєму. Тимчасове підвищення температури до субфебрильної та почервоніння в місті уколу аж ніяк не ставить під сумнів якість введеного препарату. Отже, зволікати з проведенням щеплення не варто. Ваша дитина буде вам за це вдячна, — наголошує заступник головного лікаря обласної дитячої лікарні.

 
За інформацією прес-служби Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

За якими послугами звертаються до податкової

За якими послугами звертаються до податкової 17:50

Протягом січня-вересня 2020 року до управління електронних сервісів Головного управління ДПС у Чернігівській області надійшло 56,3 тис звернень від платників для отримання адміністративних послуг.

Про імпорт-експорт Чернігівської області

Про імпорт-експорт Чернігівської області 17:48

У січні–серпні 2020р. експорт товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області становив 489 млн.дол. США, імпорт – 234 млн.дол.

Ніжинський елеватор

Ніжинський елеватор "Кернела" встановив рекорд із завантаження вагонів-зерновозів 17:39

Елеватор «Дружба-Нова» (Ніжинський елеватор агрохолдингу «Кернел») встановив рекорд з відвантаження зерна на залізничний транспорт, завантаживши за 26 годин 86 вагонів-зерновозів, або більше ніж півтора маршрута.

Дослідний зразок безпілотного авіаційного комплексу

Дослідний зразок безпілотного авіаційного комплексу "Лелека-100" проходить державні випробування 17:33

На Чернігівщині випробувальною бригадою Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки (ДНДІ ВС ОВТ) проводяться державні випробування дослідного зразка безпілотного авіаційного комплексу «Лелека −100».

Статистика COVID-19 на Чернігівщині: захворіли 254, одужали 92, померли двоє

Статистика COVID-19 на Чернігівщині: захворіли 254, одужали 92, померли двоє 17:29

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 20 жовтня зафіксовано 254 нових випадків інфікування COVID-19.