Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 05:32:07

Тиждень імунізації. Що потрібно знати про вакцинацію

23.04.2018   08:33Агенцiя

23 квітня розпочинається Всеукраїнський тиждень імунізації, який цього року проводиться вже вдруге за ініціативи громадського об’єднання «Батьки за вакцинацію». Його мета — популяризація методу профілактичних щеплень проти дитячих інфекційних захворювань та спростування міфів навколо вакцинації.

Протягом Тижня імунізації в лікувально-профілактичних закладах області будуть проводитися лекції для батьків, тренінги для медичного персоналу, поширюватися інформаційні матеріали щодо необхідності та переваг своєчасного щеплення.

Існує чимало точок зору. Дехто вважає, що вакцинація шкодить здоров`ю дитини і без неї можна обійтися. Безперечно, відмови від щеплень були завжди. І не дивно, що на фоні активізації роботи з імунізації дітей проти кору та краснухи кількість таких відмов зросла.

Варто зазначити, що саме завдяки вакцинації наразі в Україні немає спалахів епідемії хвороб, проти яких здійснюються профілактичні щеплення. Дану ситуацію можна пояснити існуванням колективного імунітету. Тобто коли 95-97% населення країни мають щеплення проти тієї чи іншої хвороби. Якщо ж колективний імунітет менший за 95%, то рано чи пізно кількість хворих наблизиться до епідеміологічного порогу.

За словами заступника головного лікаря Чернігівської обласної дитячої лікарні Людмили Кривець, вакцинація — найефективніший спосіб захисту від інфекційних захворювань. Адже при введенні вакцини захисні сили організму реагують створенням імунітету: антитіла, що виробляються, стають природним захистом проти поширених інфекційних захворювань.

— Не помилюся, якщо скажу: людство живе завдяки імунітету проти хвороб, — коментує Людмила Кривець. — Відповідь на питання — вакцинуватися чи не вакцинуватися — очевидна. Пам’ятайте: епідемічний паротит (свинка) може призвести до безпліддя у хлопчиків, коклюш — до ураження нервової системи, гепатит Б — до цирозу печінки. Вкрай необхідні щеплення від туберкульозу, адже в Україні зараз зафіксована епідемія цього захворювання, яким раніше хворіли тільки ув'язнені і люди з неблагополучних сімей. А ось правець —  чи не найнебезпечніше захворювання взагалі, від якого ліків немає в жодній з країн. Щеплення принесуть тільки користь. Проте за умови, якщо лікар правильно оцінить стан здоров'я дитини та визначить імовірні ризики.

Наразі в області є достатня кількість профілактичних вакцин, графік їхнього введення дотриманий. Як зазначила Людмила Кривець, в Україну загалом та на Чернігівщину зокрема потрапляють високоякісні вакцини.

— Якщо і виникає якась тимчасова реакція на введення препарату, вона цілком природна, бо кожен організм може реагувати по-своєму. Тимчасове підвищення температури до субфебрильної та почервоніння в місті уколу аж ніяк не ставить під сумнів якість введеного препарату. Отже, зволікати з проведенням щеплення не варто. Ваша дитина буде вам за це вдячна, — наголошує заступник головного лікаря обласної дитячої лікарні.

 
За інформацією прес-служби Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).