Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 4 квітня, 12:41:25

Прокурор області, заступник Міністра юстиції та народний депутат відвідали Державну установу "Чернігівський слідчий ізолятор"

11.04.2018   15:14Агенцiя

10 квітня прокурор області Володимир Комашко із заступником Міністра юстиції України Денисом Чернишовим та народним депутатом України, головою підкомітету з питань реформування пенітенціарної системи Верховної Ради України Юрієм Мірошниченком здійснили особистий прийом в’язнів у Чернігівському слідчому ізоляторі та вивчили діяльність установи попереднього ув’язнення.

Участь у перевірці стану дотримання конституційних прав в’язнів взяли представники засобів масової інформації регіонального та загальнодержавного рівня, група правозахисників, науковці, працівники апарату Міністерства юстиції України та прокурори регіональної прокуратури.

Особистому прийому передувало здійснення обходу майже усіх приміщень установи, призначених для забезпечення належного тримання ув’язнених на час їх перебування в установі, в тому числі: харчоблок, банно-пральний комбінат, кімнати короткострокових та тривалих побачень, камерні приміщення для перебування ув’язнених жінок з дітьми, осіб, засуджених до довічного позбавлення волі, неповнолітніх в’язнів. Оглянуто приміщення карцерів, кімнат роботи зі слідчими та захисниками.

Значну увагу приділено стану матеріально-побутового забезпечення, зокрема дотримання норм жилої площі, достатності освітлення, доступу свіжого повітря, якості харчування, температурного режиму, водо-, енергопостачання тощо.

За умов розпочатого Мінюстом процесу реформування сфери медичного забезпечення в установах попереднього ув’язнення та виконання покарань, окремо вивчено дотримання порядку надання медичної допомоги в’язням, організацію процесу лікування у медичній частині установи, співпраці з територіальними закладами охорони здоров’я.

Констатовано недостатнє фінансування установи передусім з питань оновлення матеріально-технічної бази, енергозбереження, забезпечення ліками, ремонту приміщень слідчого ізолятора тощо.

У ході реалізації заходів особистого прийому під час спілкування з в’язнями надані докладні роз’яснення чинного кримінального процесуального законодавства та проектів змін до законодавства про попереднє ув’язнення, Кримінально-виконавчого кодексу України. На усні клопотання засуджених роз’яснено порядок оскарження судових рішень, що набрали законної сили та положення «старого» КПК України (1961 року).

За наслідками перевірки прокуратурою області внесено документ реагування.

Остаточне вирішення питань, порушених у зверненнях, контролюється регіональною прокуратурою.


Довідково:
Державна установа «Чернігівський слідчий ізолятор» - установа попереднього ув’язнення, призначена для тримання 375 осіб, станом на час перевірки перебувало 366 в’язнів, у т.ч. 5 неповнолітніх, 9 жінок, 12 засуджених до довічного позбавлення волі.


Прес-служба прокуратури Чернігівської області

Останні новини Чернігівщини

Конкурс дитячої творчості “Вода та зміни клімату” продовжено до 24 квітня

Конкурс дитячої творчості “Вода та зміни клімату” продовжено до 24 квітня 12:40

Щоб під час карантину зробити проведення творчого змагання безпечнішим, а перебування дітей вдома цікавішим – ми вирішили перевести конкурс дитячого малюнку в on-line режим.

Чернігівський

Чернігівський "Спецназ" озброює військових, волонтерів і лікарів для боротьби з китайським терористом "COVID 19" 12:36

В час напруженої боротьби з коронавірусною інфекцією "COVID 19", яка наносить удари як безжалісний терорист, підступно і несподівано, набув нових потужних обертів волонтерський рух і благодійництво.

Про санепідситуацію в області. Офіційно

Про санепідситуацію в області. Офіційно 10:37

За 2 місяці 2020 року в області за медичною допомогою з приводу захворювання на інфекційні хвороби звернулося 41,5 тис. осіб, що на 26,6% менше кількості аналогічного періоду минулого року.

Заробітна плата в області в лютому. ДОВІДКА

Заробітна плата в області в лютому. ДОВІДКА 10:33

Середньомісячна номінальна заробітна плата штатних працівників підприємств, установ та організацій Чернігівської області в лютому 2020 року становила 8540 грн.

КП

КП "Чернігівводоканал": Виконання інвестпрограми 2020 року не зупиняється 10:19

Наразі добігають кінця роботи з реконструкції водопроводу по вулиці Промисловій від вул. Попудренка до вул. Музичної. В рамках виконання інвестиційної програми КП «Чернігівводоканал» на 2020 рік буде замінено 836 м водопроводу. Роботи за договором з КП «Чернігівводоканал» виконує ТОВ «УТБ-ІНЖИНІРІНГ».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини