Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 19:19:17

Громадськість та посадовці об’єдналися, щоб врятувати Ялівщину від короїда

07.04.2018   10:31Агенцiя

Аби вивчити ситуацію, що викликала велику стурбованість жителів Чернігова, — всихання соснових насаджень Ялівщини внаслідок ураження їх верхівковим короїдом — 5 квітня на території регіонального ландшафтного парку відбулася виїзна нарада.

Серед її учасників — представники департаментів екології та природних ресурсів, агропромислового комплексу, депутати обласної ради, представники РЛП «Ялівщина», Державної екологічної інспекції в області, Чернігівської міської ради, обласного управління лісового та мисливського господарства, комунальні підприємства «Чернігівоблагроліс» та «Зеленбуд», громадські активісти.

За словами директора парку Володимира Свердлова, вже більше 900 дерев постраждали від короїда.

Учасники наради обстежили вражені території та обговорили можливі шляхи вирішення даної проблеми, зокрема обробку дерев інсектицидами, встановлення феромонних пасток та залучення до лісу птахів, які є ворогами для короїдів: синиць, дроздів, повзиків, дятлів тощо.

За результатами обговорення вирішено провести засідання за круглим столом та напрацювати конкретний план дій по вирішенню зазначеної проблеми, а також видалення сухостійних і аварійних дерев, що знаходяться на території парку.

До речі, 1 квітня до Всесвітнього дня птахів в РЛП «Ялівщина» працівники парку спільно з школярами та громадськими активістами розвішали понад 100 шпаківень та синичників.

Довідково. Верхівковий короїд — лідер серед шкідників лісу. Трапляється повсюдно, пошкоджує різні види сосен, ялин, рідше смереку, модрину, зрідка ялівець. Починає заселяти верхню частину сосни, а згодом — і весь стовбур. Комаха пошкоджує деревину під корою. Через закупорку потоків вологи дерево починає всихати. До того ж верхівковий короїд поселяється на сосні не сам. Він приносить із собою хворобу — гриби офіостоми. Вони створюють так звану синяву, що швидко поширюється на весь стовбур. Таке дерево невиліковно хворе, а використати його можуть хіба що на дрова. Найстрашніше те, що верхівковий короїд повністю знищує здорове дерево приблизно за місяць-півтора.

Значне збільшення популяції шкідників зумовлене, насамперед, масовим ослабленням деревостанів через кліматичні зміни та порушення водного живлення лісів.


За інформацією Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.