Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 квітня, 12:38:04

Чернігівщині загрожують паводки у восьми районах

06.04.2018   09:00Агенцiя

Розпочався розлив Десни та Дніпра. За прогнозами обласного гідрометцентру, від цього можуть постраждати жителі майже 50 сіл у восьми районах області. Експерти припускають, що цьогорічна гідрологічна ситуація і її наслідки можуть бути схожими на водопілля 2013 року.

На Дніпрі можливе досягнення і тривале перевищення небезпечних позначок у Ріпкинському та Чернігівському районах. Висока ймовірність відрізання деяких сіл від основних шляхів сполучень, затоплення ділянок доріг місцевого значення, часткові затоплення територій, об’єктів, приватних садиб у сільських населених пунктах, розташованих у заплаві Дніпра і Сожу.

Тривалий час утримуватиметься затоплення заплави Десни біля Новгорода-Сіверського. Очікується початкове підтоплення водами Десни низькорозташованих садиб населених пунктів у Новгород-Сіверському, Коропському, Куликівському, Сосницькому, Менському, Городянському районах.

Так, відрізати водою і порушити транспортне сполучення повінь може з селом Малий Дирчин Городнянського району, селами Дібровка, Куковицьке, Остапівка, Овчарівка, Луки Менського району, села Бондарівка, Бутівка, Велике Устя, Гапішківка, Долинське, Кнути, Костирів, Пекарів, Польове, Синютин, Старобутівка, Якличі Сосницького району. В самій Сосниці та селі Мале Устя очікується підтоплення будинків. У Коропському районі (в селищах Короп та Лиса Гора) та в Куликівському районі (селах Ковчин і Кладьківка) можливе порушення транспортного сполучення.

У Новгород-Сіверському районі із селами Бирине, Кудлаївка, Підгірне, Прокопівка також можливе порушення транспортного сполучення. Така ж проблема прогнозується і в Ріпкинському районі, а саме в селищах Любеч та Радуль, селах Кам’янка, Клубівка, Кукарі, Неданчичі, Нова Папірня, Новосілки, Плехтіївка, Старі Яриловичі, Суслівка.

В Чернігівському районі можливе підтоплення будинків у селах Загатка, Мньов, Повідов, Прохорів, Пустинки, Шмаївка, Старик.


А найвищі рівні весняної повені у 2018 році очікують:

– Дніпро від Неданчичів до Дніпровського – 15-25 квітня;

– Десна від Новгород-Сіверського до Розльот – 10-20 квітня; від Розльот до Чернігова – 20-30 квітня, від Чернігова до Літок – 25 квітня-05 травня;

– Сейм від Рильська до Мутина – 15-20 квітня.

У самому ж Чернігові максимальні рівні води весняної повені Десни очікуються в інтервалі 600-660 см над нулем поста.


Марія Пучинець

Останні новини Чернігівщини

Прес-брифінг "Діалог для трансформації конфліктів в громадах". ВІДЕО 12:27

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво смт Ріпки про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Цього року лісгоспи Чернігівщини охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів лісів

Цього року лісгоспи Чернігівщини охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів лісів 12:24

Лісові господарства державного та комунального підпорядкування Чернігівської області за час весняної лісокультурної кампанії вже охопили лісовідновленням понад 1750 гектарів площі.

Зайнятість та безробіття населення Чернігівської області у 2019 році. ДОВІДКА

Зайнятість та безробіття населення Чернігівської області у 2019 році. ДОВІДКА 10:24

За результатами проведеного органами державної статистики обстеження робочої сили, у 2019 році забезпечували пропозицію робочої сили на ринку праці Чернігівської області 487 тис. осіб у віці 15 років і старше.

У Прилуках роздають продуктові набори

У Прилуках роздають продуктові набори 10:16

У Прилуках створили міський центр допомоги самотнім людям, малозабезпеченим сім'ям, дорослим і дітям з інвалідністю. Ініціатива належить голові громади Олені Попенко. Про це повідомляється на сторінці Прилуцької міської ради у Фейсбуці.

Питання земельного законодавства та комунального майна обговорювали дистанційно

Питання земельного законодавства та комунального майна обговорювали дистанційно 10:04

Перше із серії навчань за короткостроковою програмою «Новели земельного законодавства України. Питання ефективного управління та розпорядження об’єктами комунальної власності» провів Чернігівський центр підвищення кваліфікації для штатних працівників виконавчого комітету Менської міської ради, в.о старост.