На території природно-заповідного фонду впіймали порушника з підсніжниками
Рейдова група з числа представників лісової охорони «Ніжинського лісового господарства», адміністрації регіонального ландшафтного парку «Ніжинський», представників державної екологічної інспекції та громадських активістів упіймала порушника, який рвав первоцвіти на території природно-заповідного фонду.

Громадянин рвав підсніжники прямісінько з цибулинами і планував продати їх згодом в Києві. Тепер порушнику доведеться заплатити кругленьку суму.
У весняно-літній період на території Чернігівської області проводиться операція «Первоцвіт». Головною метою операції є посилення заходів державного нагляду за збереженням ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, в тому числі й таких, що занесені до Червоної книги.
Задля дотримання вимог екологічного законодавства в усіх без винятку районах області створені оперативні рейдові групи, які покликані виявляти та штрафувати порушників. Одна з таких рейдових груп у Ніжинському районі Чернігівщини і натрапила на громадянина, що безбожно рвав первоцвіти, до того ж не де не-будь, а на території природно-заповідного фонду.
Як пояснив головний лісничий ДП «Ніжинське лісове господарство» Володимир Костирко, порушник не просто рвав рідкісні підсніжники, а виривав їх з цибулинами, що надзвичайно шкодить природі.
Затриманий представниками рейдової групи громадянин не став приховувати – підсніжники рвав з метою їх подальшої реалізації на одному зі столичних базарів.
«Первоцвіти дядько рвав у лісовому урочищі, яке являється об'єктом природо-заповідного фонду, - продовжує директор РПЛ «Ніжинський» Сергій Мельникович. – На момент затримання, ми виявили у порушника кілька десятків рослин, вирваних з цибулинами».
Міжрайонний мисливствознавець ДП «Ніжинське лісове господарство» Володимир Яковенко пояснює: громадянин порушив низку законодавчих актів.
«Дії порушника підпадають під кваліфікацію статей 90 та 91 Адміністративного кодексу України, - каже лісовий охоронець. – А також під статтю 26 Закону України «Про природо-заповідний фонд» та статтю 19 Закону України «Про Червону книгу України».
Оскільки рослина, яку рвав чоловік є червонокнижною, то однією виховною бесідою представники рейдової групи не обмежились, а впаяли доволі серйозний штраф.
Відповідно до законодавства, порушнику світить штраф у розмірі від 340 до 540 гривень. Окрім того з чоловіка через суд стягнуть збитки, які він наніс навколишньому природному середовищу. Нині розмір збитків за одну цибулину підсніжника звичайного складає 52 гривні.
Лісівники, екологи та громадськість закликають громадян бережно ставитися до природи та червонокнижних рослин. Зокрема, підсніжник є зникаючим видом. Його популяція через неконтрольоване винесення людьми щороку зменшується на 20 відсотків.
За інформацією ДП «Ніжинське лісове господарство»
Останні новини Чернігівщини
У Прилуках поліцейські затримали причетного до збуту наркотиків 17:36
Співробітники відділу кримінальної поліції Прилуцького райвідділу задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених мешканцем Прилук. Торгівця наркотиками затримано.
Суб’єкти господарювання, які розмістили ВПО, можуть звертатись до сервісних центрів ПФУ для отримання компенсації за спожиті комунальні послуги 17:13
Постановою Кабінету Міністрів України від 27 травня 2025 року № 616 “Деякі питання надання державної підтримки щодо розміщення внутрішньо переміщених осіб” передбачено можливість компенсації витрат за спожиті комунальні послуги, у тому числі суб’єктам господарювання, якщо житлові приміщення надаються ними безоплатно для проживання внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
За матеріалами СБУ заочний вирок отримав рашист, який під час окупації Чернігівщини тримав у заручниках 369 цивільних людей 16:42
Завдяки доказовій базі Служби безпеки 12 років тюремного ув’язнення заочно отримав ще один рашист, який вчиняв воєнні злочини під час окупації частини Чернігівської області.
ГУ ДПС у Чернігівській області: Про результати контрольно - перевірочної роботи податкового аудиту за I півріччя 2025 року 16:01
Протягом січня-червня поточного року підрозділами управлінням податкового аудиту Головного управління ДПС у Чернігівській області проведено 857 перевірок, результати яких узгоджені, в тому числі: 19 документальних планових перевірок, 110 документальні позапланові перевірки, 728 фактичних перевірок.
Освіта без бар’єрів: у Тупичівській громаді створюють безпечний, комфортний і доступний простір для школярів 15:40
Роботи з реконструкції харчоблоку Тупичівського ліцею вже на завершальній стадії – до першого вересня планується відкриття.