Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 лютого, 14:31:48

Впровадження стимулюючого регулювання та перегляду рівнів тарифів на передачу, постачання електроенергії обговорено в облраді

04.04.2018   12:45Агенцiя

Перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук провів круглий стіл щодо впровадження стимулюючого регулювання для енергопередавальних та енергопостачальних компаній.

Відкриваючи засідання стосовно запровадження на Чернігівщині так званих RAB-тарифів, Валентин Мельничук зауважив, що вперше за круглим столом відбувається діалог енергетиків та споживачів, підприємців-товаровиробників. Ініціатором проведення зустрічі стали члени Коаліції «Сіверщина», які звернулися до депутатів обласної ради.

За словами керівника, впровадження стимулюючого регулювання спрямовується на залучення інвестицій для будівництва та модернізації інфраструктури електричних мереж, але при цьому важливо забезпечити стабільну роботу економіки і досягнути взаєморозуміння між споживачами та енергетиками.

Учасники зібрання заслухали голову правління ПАТ «Чернігівобленерго» Володимира Ткача, а також заступника технічного директора з високовольтних мереж Сергія Полішка, директора з капітального будівництва Ігоря Синявського, комерційного директора Романа Бондаря та фінансового директора Ірину Сороку. Виступаючі наголошували, що переважна більшість електричних мереж зношені та знаходиться в незадовільному стані. Обладнання, трансформатори, тисячі кілометрів електроліній, зокрема 150 тисяч дерев'яних електроопор давно, відпрацювали свій ресурс. Внаслідок цього відбувається знеструмлення та ускладнюється забезпечення надійного, безперебійного постачання електроенергії споживачам.

Зазначалося, що при діючих тарифах складно проводити оновлення та модернізацію інфраструктури електророзподільчих мереж, лише на заміну лічильників потрібно приблизно 50 років.

Для розвитку енергетичної сфери необхідні значні фінансові ресурси, а перехід на стимулююче тарифоутворення дозволить залучити інвестиції, підвищити енергоефективність, надійність і якість послуг.

Під час дискусії за круглим столом свою позицію висловили представники Коаліції «Сіверщина», працівники промислових підприємств області. Вони не підтримали реформування по введенню RАВ-регулювання, оскільки це призведе до значного збільшення тарифу на електроенергію. І це при тому, що тариф на електроенергію вже переглядався декілька разів та упродовж кількох останніх років збільшився майже втричі.

За словами голови регіональної ради підприємців при облдержадміністрації Сергія Берестового, введення RAB-тарифів призведе до підвищення тарифів на електоренергію і відповідно збільшення собівартості товарів і послуг, тому продукція Чернігівських підприємств стане неконкурентоспроможною.

У нараді взяли участь заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної ради Сергій Сергієнко, керівник депутатської фракції Політичної партії «Наш край» Ольга Чередник, голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету та фінансів Анатолій Хавило, голова постійної комісії обласної ради з питань економічного розвитку, інвестиційної діяльності та здійснення державної регуляторної політики, член депутатської фракції політичної партії Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» Дмитро Іванов, представники Чернігівської міської ради, вищих навчальних закладів, ЗМІ.


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівській ОДА створюється Департамент культури, молоді та спорту

У Чернігівській ОДА створюється Департамент культури, молоді та спорту 13:38

Відповідно до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та з метою оптимізації структури Чернігівської облдержадміністрації 21 лютого голова ОДА Андрій Прокопенко підписав розпорядження, згідно з яким створюється Департамент культури, молоді та спорту облдержадміністрації.

Щодо захворюваності на кір. Офіційно

Щодо захворюваності на кір. Офіційно 13:31

З початку епідемічного підйому захворюваності на кір в області зареєстровано 1213 випадків захворювання (підозри) на кір.

Про державну субвенцію та Адама Киселя

Про державну субвенцію та Адама Киселя 13:22

Чи отримає Киселівська ОТГ, так само як інші, де вибори пройшли у грудні минулого року, державну інфраструктурну субвенцію? Це одне з питань, що прозвучало під час семінару в Киселівці.

Куликівець Олександр Чава став абсолютним чемпіоном області з армрестлінгу

Куликівець Олександр Чава став абсолютним чемпіоном області з армрестлінгу 13:12

22 лютого у Прилуках проходив Чемпіонат області з армрестлінгу. Серед учасників чемпіонату і 25 -річний атлет-рестлер Олександр Чава з Куликівки.

У Кіптівській ОТГ пишуть проєкти громадського бюджету

У Кіптівській ОТГ пишуть проєкти громадського бюджету 13:00

У Кіптівській ОТГ пройшов марафон з написання проектів громадського бюджету, який цього року громада реалізує вперше. З міського бюджету передбачено виділити 150 тис. грн, що будуть спрямовані на ініціативи жителів адміністративного центру і сіл громади.