Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 21:54:27

Минулоріч на Чернігівщині захворюваність на туберкульоз знизилася на 11 відсотків

27.03.2018   20:08Агенцiя

Про це повідомив начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації Петро Гармаш під час прес-брифінгу вчора, 26 березня. Більш ніж на чверть зменшилася захворюваність на туберкульоз серед неповнолітніх.

На понад 17 % знизилася смертність від цієї хвороби, кількість хворих з рецидивами зменшилася майже в 5 разів.

Щороку 24 березня відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. У цей день світова спільнота звертає увагу населення планети на серйозну проблему сучасності, що становить загрозу здоров’ю людей в усьому світі. На Чернігівщині також відбулися інформаційні заходи, під час яких акцентувалася увага на проблематиці подолання цієї хвороби в області.

Основне завдання медиків у боротьбі з туберкульозом – своєчасне виявлення та діагностика недуги, в першу чергу, мікробіологічними методами. Так, упродовж 2017 року зазначеним методом на Чернігівщині обстежено 3041 особу з підозрою на туберкульоз, виявлено – 113 хворих, або 3,7 %.

Стаціонарними і пересувними флюорографами в минулому році обстежено близько півмільйона мешканців області (98 % від підлягаючих обстеженню). При цьому виявлено 247 хворих на туберкульоз (48,6 % від усіх нових випадків ТБ).

Загалом профілактичними обстеженнями охоплено більше половини дорослого населення Чернігівщини – найменше в Ніжинському районі (437 обстежених на 1000 осіб), найбільше в Куликівському (598 на 1000 осіб).

Один з ключових заходів контролю за туберкульозом – забезпечення ефективного лікування хворих як в стаціонарі, так і на амбулаторному етапі.

Як зазначив головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Микола Дейкун, на сьогодні на Чернігівщині проживає близько тисячі осіб, хворих на туберкульоз. Частина з них виліковується. Складнішою є ситуація з пацієнтами, у яких ця хвороба поєднується з ВІЛ-інфекцією.

Наразі в області функціонують 6 обласних спеціалізованих медичних закладів, які займаються лікуванням хворих на ВІЛ-інфекцію та туберкульоз і співпрацюють з цих питань. З липня всі ці заклади планують об’єднати в одну службу.

За словами Миколи Дейкуна, показник успішного лікування на стаціонарному етапі – 85 % для чутливого і 72 % для хіміорезистентного туберкульозу. Слабкою ланкою є контроль за прийомом ліків пацієнтами поза межами медичних закладів. Тому в області активно впроваджуються сучасні пацієнт–орієнтовані моделі амбулаторного лікування. Зокрема, медико-соціальний супровід хворих з чутливим (проліковано 85 осіб) і хіміорезистентним (проліковано 93 особи) туберкульозом, скайп-зв’язок (41 особа). Грошову компенсацію проїзду до ДОТ-кабінету отримали 25 хворих.

Окрім цього, триває активна підготовка фахівців сімейної медицини, які зможуть надавати кваліфіковану допомогу пацієнтам під час амбулаторного лікування.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.