Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 23:04:39

Наркотики у шкарпетках, сім-карти у вершковому маслі, мобільні телефони не дісталися своїх адресатів. ФОТО

27.06.2012   11:28Агенцiя

Більш ніж 45 літрів спиртного, 46 мобільних телефонів, 131 колючо-ріжучий предмет та 14 грамів наркотичних речовин – такий список заборонених речей вилучено в колоніях та СІЗО Чернігівської області. Це трапляється бо, ув’язненні бажають жити як і до в’язниці, тож просять своїх родичів чи друзів передати їм щось із забороненого.

Дуже часто родичі та друзі нехтують правилами передачі посилок. Не розуміючи, що навіть продукти харчування, прийняті в передачі, підлягають огляду й перевірці. А саме посилки та передачі з волі – є першим по популярності каналом постачання заборонених предметів до місць позбавлення волі.

За перше півріччя 2012 року співробітники пенітенціарної служби Чернігівської області вилучали наркотичні речовини зі шкарпеток, шапок та різноманітніх схованок в одязі. Сухі дріжжі, для приготування улюбленого напою – браги, вилучали в пакетах з прального порошку, шампуні, туалетному папері. Одним з “найнеобхідніших” предметів в місцях позбавлення волі є мобільний телефон. Цього року співробітниками було вилучено мобільні телефони та сім карти у вершковому маслі, засобах особистої гігієни (мильниці), спідній білизні, книжках.

Гроші, цінні речі (годинники, обручки, ланцюжки), гральні карти, ножі, бритви, фарби – все, чим ми користуємось в повсякденному житті, теж є забороненими для передачі в місця позбавлення волі. І якщо гральні карти можна створити власними силами при допомозі паперу та ручки, то гроші – це більш цінний предмет. Саме грошей за звітній період намагались передати майже 400 гривень.

Частіш всього заборонені речі намагаються передати в слідчий ізолятор, місце, де ув’язнений очікує на вирок суду і ще не змирився з своєю ізоляцією від усіх благ суспільства.

Щоб не намагались передати, покарання все одно буде. За передачу до місць позбавлення волі заборонених предметів (спиртних напоїв, мобільних телефонів) настає адміністративна відповідальність (ст. 188 КУпАП, яка передбачає штраф від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією заборонених предметів), за наркотики – кримінальна (ст. 307 ККУ, що передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 8 років).

Прес-служба Управління в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.