Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 19:23:30

Лідія Падалка: "Щоб утримати професійних робітників, треба платити їм гідну зарплату"

23.03.2018   08:07Агенцiя

22 березня в Чернігівській облдержадміністрації під головування голови Чернігівського обласного об’єднання організацій роботодавців Володимира Козира відбулося спільне засідання територіальної тристоронньої соціально-економічної ради та обласного координаційного комітету сприяння зайнятості населення.

Участь у заході взяли представники органів влади, профспілок, роботодавців.

Серед питань порядку денного – ситуація на ринку праці Чернігівщини та нові підходи в роботі служби зайнятості щодо надання соціальних послуг населенню.

За словами директора обласного центру зайнятості Лідії Падалки, ситуація на регіональному ринку праці характеризується зменшенням кількості та погіршенням якості трудових ресурсів. Головними проблемами залишаються дисбаланс між попитом і пропозицією робочої сили, старіння працюючого населення, поширення тіньової зайнятості, трудова міграція, низький рівень заробітних плат на вакансіях для кваліфікованих працівників.

За неповні 3 місяці 2018 року на обліку в центрах зайнятості області перебувало понад 16 тисяч громадян, що на 20% менше, ніж за відповідний період минулого року. Кожний п’ятий з них був працевлаштований або охоплений заходами активної підтримки безробітних. Проте майже 40% клієнтів служби зайнятості – це недостатньо конкурентньоспроможні на ринку праці категорії населення, зокрема громадяни передпенсійного віку, жінки з малолітніми дітьми, молодь, яка шукає перше робоче місце, люди з інвалідністю, учасники АТО, внутрішньо переміщені особи, яким надзвичайно складно знайти роботу. «Для їх працевлаштування потрібні нові сучасні засоби, які передбачають індивідуальний та адресний підхід до обслуговування кожного клієнта», - наголосила директор ОЦЗ. Вона презентувала новації в роботі служби зайнятості, які наразі активно використовуються, а саме: профілювання та кейс-менеджмент.

За словами Лідії Падалки, впровадження профілювання безробітних дозволяє вже на початкових етапах виявити громадян схильних до тривалого безробіття та запланувати послуги, що прискорять їх працевлаштування. У січні-лютому 2018 року профілюванням на Чернігівщині були охоплені майже 1,8 тис. осіб – половина з тих, хто зареєструвався в центрах зайнятості області за цей період.

Ще одна новація – соціальний супровід за підходом кейс-менеджменту. Такий підхід застосовується в роботі з безробітними, які належать до вразливих категорій населення, та не можуть самостійно вирішити проблеми, що ускладнюють їх оперативне працевлаштування. Це – сімейні конфлікти, погіршення стану здоров’я людини, потреба щоденного догляду за дітьми, членами родини літнього віку або особами з інвалідністю, неможливість влаштувати дитину до дитячого садочка тощо.
«З впровадженням кейс-менеджменту безробітний не залишається наодинці зі своїми проблемами, а може розраховувати на підтримку фахівця центру зайнятості, який для усунення обставин, що перешкоджають працевлаштуванню, залучає інші партнерські організації та установи», - сказала директор ОЦЗ.

Також вона відзначила, що основним завданням служби зайнятості було і залишається оперативне працевлаштування шукачів роботи та забезпечення роботодавців потрібними кадрами. Завдяки зміні регламенту роботи центрів зайнятості та удосконаленню взаємодії з роботодавцями торік службою зайнятості області працевлаштовано 49% зареєстрованих осіб до набуття ними статусу безробітного.

Проте низька заробітна плата, яка офіційно пропонується роботодавцями області, не сприяє зацікавленості безробітних у працевлаштуванні, відтак ускладнюючи процес укомплектування вакансій. До речі, зарплата на Чернігівщині є однією з найнижчих в Україні. Вона на 21% менша за середню зарплату в державі та майже вдвічі, ніж у Києві.

Серед вакансій, зареєстрованих у службі зайнятості, 40% - пропонували  мінімальну заробітну плату і лише 7% - встановлювали винагороду за працю, вищу за середньообласний рівень (6100 грн).

«Особливо турбує, коли на вакансіях кваліфікованих працівників, на яких існує підвищений попит, пропонується оплата праці на мінімальному рівні, - сказала Лідія Падалка. - Сьогодні роботодавці мають розуміти: щоб утримати професійних робітників на підприємствах області, треба платити їм гідну зарплату. Інакше люди й надалі шукатимуть кращих заробітків у Києві або за кордоном».

Насамкінець директор ОЦЗ зауважила: загальна мета застосування службою зайнятості нових підходів у роботі та удосконалення традиційних послуг – у бажанні відповідати вимогам часу та залишатися надійним соціальним партнером для своїх клієнтів. Але розв’язання проблем, які існують на ринку праці, залежить не тільки від служби зайнятості, а потребує взаємодії усіх підприємств, установ та організацій, спрямованої на створення умов для продуктивної зайнятості населення області.


Валентина Федусь

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.