Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 02:55:22

Як громади Чернігівщини наближають медичні послуги до людей. Приклад Парафіївської ОТГ

21.03.2018   17:48Агенцiя

Наближення послуг до людей – такою є основна мета реформи децентралізації. Разом із адміністративними, освітніми, комунальними та іншими послугами, ближчою має стати і медицина.

На сьогоднішній день ситуація з медичним обслуговуванням та передачею лікарень, амбулаторій та ФАПів у більшості об’єднаних громадах характеризується як «хто в ліс хто по дрова».

 «Станом на 1 березня 2018 року із тридцяти семи об’єднаних громад Чернігівської області тільки шість взяли на себе відповідальність в управлінні закладами первинної медичної допомоги», - зазначає Ніна Подколзіна, радник з питань муніципальних послуг Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Але є громади, де керівники з перших днів об’єднання потурбувалися про медичну сферу і створили Центри медико-санітарної допомоги. Як це зробили у Парафіївській об’єднаній територіальній громаді ще у 2016 році.

На сьогоднішній день в громаді створені всі умови для надання якісних медичних послуг. У Парафіївці функціонує Центр медико-санітарної допомоги, розташований у приміщенні колишньої районної лікарні. Йому підпорядковуються дві амбулаторії у Парафіївці та Іваниці та чотири ФАПи у інших населених пунктах громади. «Ми намагалися створити всі умови для того, щоб люди були забезпечені якісною первинною медичною допомогою», - розповідає Валентина Карпенко, голова Парафіївської громади.

Амбулаторія у Парафіївці знаходиться у приміщенні колишньої районної лікарні, під час передачі якого громаді отримали і частину обладнання. Потім вже за власний рахунок купили решту необхідного обладнання та устаткування. Тут можна пройти медичне обстеження, фізпроцедури та здати аналізи. Працюють три сімейні лікарі та необхідний медичний персонал. Лікарі забезпечені автомобілями і мають можливість виїжджати на виклик. «Знаєте, що в першу чергу дивувало наших людей? Що за бензин лікарю платити не треба», - продовжує розповідь Валентина Федорівна.

Схожий набір послуг і у Іваницькій амбулаторії. Тільки тут працює два сімейні лікарі, вони також забезпечені транспортом.

У обох амбулаторіях працюють денні стаціонарні відділення. У Парафіївці на 15 ліжок, а у Іваниці – на десять. Тут можна відпочити після медичних процедур та побути під наглядом медичних працівників. За потребою, можна залишитися на ніч, бути під постійним наглядом фахівців.

«У нас перших така практика в області. У Парафіївці в приміщенні, де амбулаторія, розташований  центр соціальної допомоги. А тому ті, хто залишаються на ніч, перебувають під наглядом медичного працівника цього центру. Крім того, тут же знаходиться пункт екстреної допомоги. У Іваниці амбулаторія працює з 8 до 16 години, а далі приходить медичний працівник і чергує до 8 години ранку. І якщо люди звертаються телефоном чи приходять, то вона може надати першу медичну допомогу, викликати лікаря, приїхати додому, забрати в амбулаторію», - пояснює Валентина Карпенко.

Центр соціальної допомоги створили у 2017 році. Його працівники допомагають одиноким жителям літнього віку, а їх у громаді 123. Також створені всі умови для цілодобового догляду за літніми людьми. Заклад розрахований на тридцять ліжок, передбачено чотириразове харчування та медичний догляд. Утримання одного місця в цьому закладі обходиться у сім тисяч гривень. Людина сплачує 75% своєї пенсії, решту видатків покриває громада.

Фельдшерсько-акушерські пункти на території громади також забезпечені всім необхідним і люди отримують необхідну першу медичну допомогу.

За словами Валентини Карпенко медична субвенція, яка виділяється державою громаді, становить біля п’яти мільйонів на рік. Шістдесят відсотків передається в районних бюджет на медицину другого рівня, а сорок залишається на первинну ланку. Але цих коштів не вистачає і доводиться дофінансовувати цей напрямок із бюджету громади.

Фактично Парафіївська громада власними силами підготувалася до медичної реформи. Жителі громади розуміють, що медичні заклади працюють. Є сімейні лікарі. Є денний стаціонар. І є розуміння того, що у громаді турбуються про своїх людей і не залишать їх без допомоги.

«По тому як я розумію медичну реформу, то зараз ставиться питання про те, щоб на рівні громади функціонувала первинна ланка медичної допомоги. Можу сказати, що наша Парафіївська громада готова до цих змін. Нам вдалося зберегти все те, що було. І не лише зберегти, а і підсилити матеріально-технічну базу і персонал утримати», - зазначає Валентина Карпенко.

До речі, у Парафіївській громаді є вакансія лікаря. Його чекають не тільки пацієнти, а і службова квартира з усім необхідним.

Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини