Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 21 лютого, 18:34:26

Результати моніторингу засвідчили, що найбільш вразливими є середні та малі річки області

09.02.2018   09:42Агенцiя

Збереження природного стану водних об'єктів — одне з пріоритетних завдань державної системи моніторингу довкілля. Тож стан поверхневих вод області та вплив на нього людської діяльності розглянула на своєму черговому засіданні Комісія з питань моніторингу довкілля Чернігівської області.

За кількістю поверхневих водних об'єктів (річок та водойм) Чернігівщина займає шосте місце в Україні. На її території протікає 1570 річок загальною довжиною 8400 кілометрів та налічується більше 5 тисяч водойм.

Як зазначив в.о. директора Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Василь Новак, результати моніторингу засвідчили, що найбільш вразливими є середні та малі річки області, оскільки вони є чутливими до антропогенного навантаження, і в більшості своїй є маловодними та зарегульованими. Скид недостатньо очищених стічних вод у водні об’єкти негативно впливає на їх гідрохімічний стан.

Найбільше потерпають від антропогенного навантаження річки Білоус та Стрижень на території Чернігівського району, Борзенка – Борзнянського району, Іченька – Ічнянського району , Остер – Ніжинського та Козелецького районів, Удай – Варвинського та Прилуцького районів.

Влітку 2016 року та взимку 2017 року незадовільний стан поверхневих вод річки Остер викликав великий резонанс та стурбованість населення області. Проте зараз ситуація нормалізувалася.

За інформацією заступника начальника Деснянського басейнового управління водних ресурсів Вадима Потапенка, екологічний стан водних об’єктів області протягом останніх п’яти років не набув суттєвих змін. Майже для всіх річок є характерним підвищений вміст заліза загального та марганцю. Кисневий режим на водоймах задовільний, рівень наявних радіонуклідів, фенолів, нафтопродуктів, важких металів набагато нижчий за гранично допустимі концентрації.

Як запевнив Вадим Потапенко, Деснянське басейнове управління водних ресурсів і надалі триматиме під постійним контролем стан водойм області.

Крім того, у зв’язку з виконанням Україною зобов’язань щодо впровадження Водної Рамкової Директиви Європейського Союзу, система моніторингу зазнаватиме змін. Їх впровадження дасть можливість продовжувати використовувати існуючу систему оцінки та одночасно оцінювати екологічний стан водних об’єктів за загальноприйнятою європейською шкалою.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 18:30

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 10:19

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровано на території області за період з 8:00 20 лютого до 8:00 21 лютого 2020 року.

Вшанування Героїв Небесної Сотні на Чернігівщині: громадськість обговорила конкретні дії

Вшанування Героїв Небесної Сотні на Чернігівщині: громадськість обговорила конкретні дії 09:27

20 лютого, у День Героїв Небесної Сотні, за круглим столом зібрались учасники чернігівського та київського євромайданів, громадські активісти, історики та представники органів влади.

Прем’єр-міністр України перевірив застосування на практиці електронного обліку деревини

Прем’єр-міністр України перевірив застосування на практиці електронного обліку деревини 09:14

20 лютого під час робочої поїздки на Чернігівщину Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук разом з головою Державного агентства лісових ресурсів Андрієм Заблоцьким, головою Чернігівської ОДА Андрієм Прокопенком та головою облради Ігорем Вдовенко перевірили, як лісова промисловість на практиці застосовує електронний облік деревини.

Зовнішня торгівля послугами в області у 2019 році.  ДОВІДКА

Зовнішня торгівля послугами в області у 2019 році. ДОВІДКА 09:00

У 2019 р. підприємства Чернігівщини здійснювали зовнішню торгівлю послугами із партнерами із 79 країн світу.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини