Від "лицарів абсурду" до "перших кіборгів"
Обидва визначення характеризують 520 українців, що сто років тому на станції Крути стали на смерть проти кількатисячного російсько — більшовицького війська. Тоді ніхто не вірив у їх стійкість, але і до сьогодні кожен подивований їх силою.
Перед подвигом крутянських героїв сьогодні схилили голови представники влади Чернігівщини, народні депутати, представники різних політичних сил, громадські активісти та просто небайдужі.
На жаль, історичні обставини складалися так, що ці реалії були прихованими. І відрадно, що саме чернігівські патріоти — представники Народного Руху, Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, інших патріотичних громадських організацій на початку 90-х років минулого століття відновили традицію вшанування пам’яті цих героїв.
На території Меморіального комплексу «Пам’яті Героїв Крут було представлено літературно-мистецьку композицію, працювали тематичні виставки, а також погашено маркований конверт з оригінальною маркою.
Дякували і славним нащадкам крутянських героїв, що нині беруть участь в антитерористичній операції на сході країни. Працювала експозиція “Блокпост пам'яті”, де можна було оглянути речі, що належать Героям АТО з Чернігівщини, які, на жаль, не повернулися додому.
- Шлях нашої держави до волі й незалежності - тривалий, важкий, политий кров’ю наших патріотів. Та українці вже зробили правильні висновки з гірких уроків історії. Тому я переконаний, що Україна переможе і на її неподільній території знову запанує мир. А разом з ним - свобода, єдність, добробут і демократія. Інакше і бути не може. Бо до цього нас зобов’язує священна пам’ять про всіх героїв України, - зауважив заступник голови облдержадміністрації Сергій Сергієнко.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Власна справа, народжена з мрії та досвіду… 13:08
Юрій Нешкуренко з Чернігова давно знав, чим хоче займатися. За освітою він — слюсар з ремонту автомобілів, а на практиці — людина, до якої зверталися друзі та знайомі по допомогу з автівками. Ремонт власного авто, поради іншим, робота «для своїх» — усе це поступово переросло у мрію про власну справу.
Про ставки податків для фізичних осіб-підприємців 13:06
Пунктом 293.1 ст. 293 Податкового кодексу України (далі – Кодексу) визначено, що ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі – прожитковий мінімум), другої групи – у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі – мінімальна заробітна плата).
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:02
Протягом минулої доби зареєстровано 11 небезпечних подій, а саме: 11 пожеж.
Поліція викрила двох зухвалих зловмисників, які вчинили бійку та погрожували зброєю у Прилуках 08:36
За оперативного супроводу співробітників відділу кримінальної поліції Прилуцького районного відділу поліції слідчі під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури повідомили про підозру двом чоловікам, які вчинили хуліганські дії біля одного з ресторанів міста.
У Козельці поліцейські затримали підозрювану у вбивстві знайомого 08:34
Поліцейські відділення №1 (сел. Козелець) Чернігівського райуправління поліції затримали 42-річну місцеву мешканку, яка під час сварки вбила свого знайомого. Поліцейські помістили затриману до ізолятора тимчасового тримання.