Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 6 червня, 19:12:56

На Коропщині відкрили меморіальну дошку на честь Федора Дудка

25.01.2018   09:42

У селі Шабалинів Коропського району на фасаді місцевого будинку народних традицій і дозвілля відкрили меморіальну дошку на честь письменника, журналіста, культурного та громадського діяча часів Української Народної Республіки Федора Дудка. Урочистий захід, приурочений до Дня Соборності України, відбувся 23 січня. Серед його організаторів — ГО «Українська ініціатива».

Пам'ять видатного земляка прийшли вшанувати небайдужі до історичного минулого Коропщини. Завітали на відкриття і представники Чернігівської облдержадміністрації, Українського інституту національної пам’яті в області, місцеві владці.

Після офіційної частини та покладання квітів захід продовжився у Шабалинівському будинку культури, де учасники зустрічі ознайомилися з життєвим і творчим шляхом Федора Дудка.

Довідково. Федір Степанович Дудко народився 7 травня 1885 року в селі Шабалинів на Коропщині, тоді ще Сосницького повіту Чернігівської губернії. Навчався на курсах журналістики при Московському університеті. Друкував статті й оповідання у пресі демократичного спрямування під псевдонімами Одуд, Карпенко, Ф. Дудко-Карпенко, Трифон, Чугайстер.

У добу Української Народної Республіки Федір Дудко працював у міністерстві земельних справ. Друкувався в газеті «Краківські вісті» (Люблін), Берлінських часописах «Голос», «Церква й життя», був редактором української газети «Наше слово» (Брест) і «Пінська газета» (Білорусь). У 1949 році емігрував до США. У 1959–1961 роках працював у редакції «Лікарського вісника» (Нью-Йорк). Один із засновників і редакторів американського журналу «Новий світ». Помер 1 березня 1962 року в Нью-Йорку.

Більшість творів Федора Дудка тематично пов’язані з визвольним рухом в Україні 1917–1921 років. У його доробку — роман-тетралогія доби визвольної боротьби «В заграві» («Чорторий», «Квіти і кров», «На згарищах», «Прірва»), романи «Великий гетьман» (про І. Мазепу) та «Війна» (про події у Західній Україні 1939–1940 років), повісті «Чорний Крук», «Стрибожа внука» (про Анну Ярославну) тощо.


За повідомленням Коропської райдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

6 червня: Цей день в Україні і в світі

6 червня: Цей день в Україні і в світі 09:06

ДЕНЬ 468 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 468 RUSSIAN AGRESSION

Чернігівська область: до рятувальників на екскурсію завітали діти 19:14

5 червня до пожежно-рятувальних підроздіів Головного управління ДСНС, що у Бобровиці та Ніжині вкотре завітали дітлахи.

“Ветерани і військові: повага vs дискримінація”: УВФ та НАКО презентували дослідження про дискримінацію ветеранів та військових 19:11

Український ветеранський фонд Мінветеранів спільно з Незалежною антикорупційною комісією (НАКО) 5 червня об 11:00 презентували соціологічне дослідження: “Дискримінація різних соціальних груп у ЗСУ: погляди військових та цивільних”. Дослідження провела соціологічна група “Рейтинг”.

Держгеокадастр запровадив реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративної мережі

Держгеокадастр запровадив реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративної мережі 19:08

Фахівці Держгеокадастру розпочали реєстрацію в Державному земельному кадастрі меліоративних мереж та їх складових частин.

У Любецькій громаді на Чернігівщині запрацювала поліцейська станція 10:45

Сьогодні начальник обласної поліції Володимир Нідзельський відкрив поліцейську станцію у Любечі Чернігівського району. Це важливий крок для збільшення поліцейської присутності та створення безпекового середовища на прикордонні

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини