340 сімей перебуває на обліку в Чернігівському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Діяльність Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді направлена на надання відповідних послуг сім’ям, дітям та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, збільшення кількості індивідуальних послуг.
Протягом минулого року ЧМЦСССДМ забезпечено діяльність п’яти спеціалізованих формувань, які спрямовані на:
надання соціальних послуг сім’ям, дітям та молоді, громадянам похилого віку, особам із числа випускників інтернатних закладів, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа, сім’ям опікунів, піклувальників, особам з інвалідністю, особам, які звільнилися з місць позбавлення волі, які перебувають у складних життєвих обставинах, прийомним та патронатним сім’ям, наставникам, особам, що зазнали жорстокості та насильства, постраждалим від торгівлі людьми, які залучалися до найгірших форм дитячої праці;
проведення оцінки потреб дитини, сім’ї та молодої особи, обстеження матеріально-побутових умов за згодою сім’ї, визначення планування та методів соціальної роботи;
надання послуг родинам, яким призначена допомога при народженні дитини;
проведення перевірки цільового використання державної допомоги при народженні дитини;
здійснення, у разі потреби, соціального супроводу та надання соціальних послуг.
Загальна кількість отримувачів індивідуальних послуг у минулому році становила 8772 особи. На обліку сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, перебувало 340 сімей, в яких виховується 524 дитини. Під соціальним супроводом Центру перебували 125 сімей, в яких виховується 154 дитини. Також 17 прийомних сімей, в яких виховується 25 дітей.
Спільно з управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради проведено 15 засідань міської координаційної ради з питань соціального супроводу сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, на яких розглянуто 207 справ. У 2017 році працівниками здійснено1615 оцінок потреб дитини та її сім’ї. Просвітницько-профілактичною та соціально-профілактичною роботою охоплено 32 заклади міста. Проведено 342 групових заходів для 7015 осіб.
З 19 громадськими та благодійними організаціями протягом року проводилися спільні заходи по здійсненню соціальної роботи з різними категоріями дітей, молоді та сімей.
Так, 12 січня для дітей Чернігівського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей служби у справах дітей Чернігівської ОДА проведено новорічне свято. За сприяння депутата Новозаводської районної у м. Чернігові ради Алли Клименок та за участі начальника відділу соціальної роботи Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Юлії Степанець дітям, що перебувають у державному закладі, були вручені солодощі та фрукти. А особливо дітки зраділи м’яким іграшкам, які отримали від гостей. Вітаючи присутніх зі святами, меценат завірила, що подібні заходи проводитимуться і надалі.
За інформацією Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді
Останні новини Чернігівщини
Утвердження української національної та громадянської ідентичності: на чому фокусується Чернігівщина 16:21
Перше цього року засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності провів днями заступник голови ОДА Іван Ващенко.
«Іноді люди просто не знають, з чого почати»: як працює фахівчиня із супроводу ветеранів та ветеранок Світлана Улянченко на Чернігівщині 15:40
Повернення з фронту — це початок нового етапу, у якому поруч із відновленням життя з’являється багато практичних питань: оформлення документів, отримання статусу, доступ до лікування, соціальних гарантій і виплат.
Як на Чернігівщині впроваджують реформу шкільного харчування 15:17
На Чернігівщині триває активна фаза впровадження обласної програми реалізації Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року, ініційованої Першою леді Оленою Зеленською
На Прилуччині поліцейські вилучили у зловмисника масштабні схрони з арсеналом зброї, боєприпасів та вибухівки 14:37
Оперативники та слідчі Прилуцького районного відділу поліції спільно з колегами управління карного розшуку та співробітниками відділу оперативно-пошукової роботи Північно-Центрального міжрегіонального управління Міністерства Юстиції викрили місцевого мешканця, причетного до незаконного обігу боєприпасів, та вилучили із трьох облаштованих ним схронів значний арсенал зброї: ящики з набоями до автоматичної зброї, гранатомети та тротилові шашки.
Від бізнесу до екології: про ключові напрямки соціально-економічного розвитку Чернігівщини – з профільним міністром 14:06
Економічні потреби регіону, працевлаштування ветеранів, агропромисловість, природоохоронні заходи – ключові теми робочої зустрічі команди ОВА з Олексієм Соболевим, міністром економіки, довкілля та сільського господарства України.