Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 20 вересня, 00:27:00

Щоб відпочинок був радісним, а головне - безпечним

19.06.2012   07:11

У період літніх відпусток та дитячих канікул актуальним питанням є оздоровлення. Санаторії, профілакторії, бази відпочинку та дитячі табори відносяться до об'єктів з масовим перебуванням людей. Тож одним з головних завдань є забезпечення безпеки відпочиваючих, особливо дітей.

З огляду на це, 13-15 червня співробітниками Управління Держтехногенбезпеки і Територіального управління МНС в області  було проведено рейдову перевірку об'єктів відпочинку на території Менського та Чернігівського районів.

Особлива увага зверталась на стан утримання шляхів евакуації, електрогосподарства, протипожежного водопостачання, установок пожежної автоматики, забезпеченість первинними засобами пожежогасіння, проведення вогнезахисної обробки дерев'яних конструкцій.
Найбільше занепокоєння викликає протипожежний стан об'єктів відпочинку "Будівельник" Менського району, "Зміна", "Відкриті двері" та "Десна" Чернігівського району.

Керівники зазначених об'єктів не приділяють належної уваги питанню забезпечення пожежної безпеки, внаслідок чого на протязі останніх років велика кількість запропонованих держпожнаглядом протипожежних заходів не виконується. Відсутні системи оповіщення людей про пожежу, автоматична пожежна сигналізація відсутня або знаходиться у непрацездатному стані, дерев'яні конструкції горищ корпусів не оброблені вогнезахисним розчином, шляхи евакуації, протипожежне водопостачання та електрообладанання не відповідають вимогам нормативних актів, територія та будівлі не забезпечені первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності.

За невиконання вимог пожежної безпеки працівниками державного нагляду у сфері пожежної безпеки до адміністративної відповідальності притягнуто 28 посадових осіб, призупинено експлуатацію 18 приміщень, які знаходились в пожежонебезпечному стані.

З кращого боку слід відмітити позаміський дитячий табір "Барвінок" у
с. Бігач Менського району та базу відпочинку "Юність" у с. Шестовиця Чернігівського району. Керівники цих закладів з відповідальністю поставилися до питань забезпечення пожежної безпеки і заздалегідь потурбувалися, аби відпочиваючі почували себе у безпеці.

Електрообладнання перевірено на відповідність нормам безпечної експлуатації, проведено технічне обслуговування вогнегасників, пожежні водойми заповнені необхідною кількістю води для цілей пожежогасіння, пожежні щити укомплектовані необхідним протипожежним інвентарем, з обслуговуючим персоналом проведені відповідні інструктажі та відпрацьовані дії на випадок виникнення пожежі. У позаміському таборі "Барвінок", де відпочивають діти Городнянської школи-інтернату, дно річки Снов в місці для купання обстежене водолазами та очищене від сторонніх предметів.

З керівниками об'єктів та обслуговуючим персоналом, фахівцями проведені протипожежні інструктажі, вручені пам'ятки з питань безпеки життєдіяльності, роз'яснені дії на випадок пожежі.

Тому Управління Держтехногенбезпеки і Територіальне управління МНС у Чернігівській області звертаються до керівників об'єктів провести необхідний ряд заходів аби убезпечити відпочинок людей в закладах оздоровлення. Під час перебування дітей в оздоровчих таборах, фахівці будуть пильно слідкувати за дотриманням правил пожежної безпеки, а також проводитимуть різноманітні конкурси, вікторини, практичні відпрацювання з питань безпеки життєдіяльності.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівській області виявлено 49 нових випадків COVID-19, з них 19 у Чернігові

У Чернігівській області виявлено 49 нових випадків COVID-19, з них 19 у Чернігові 14:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 19 вересня в області зафіксовано 49 нових випадків COVID-19.

В Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19

В Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 14:01

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 19 вересня в Україні зафіксовано 3 240 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

Відкрито виставку дитячих творів

Відкрито виставку дитячих творів "Намалюй свого Бога". ФОТОрепортаж 10:45

В музеї сучасного мистецтва Пласт-Арт відкрито надзвичайно красиву обласну виставку дитячих творів під назвою "Намалюй свого Бога".

Бобровицький район вийшов із

Бобровицький район вийшов із "червоної" зони карантину 10:33

18 вересня на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було переглянуто рівні епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Експосадовцю Чернігівської ОДА та його спільникам вручили підозру у привласненні понад 800 тис. грн

Експосадовцю Чернігівської ОДА та його спільникам вручили підозру у привласненні понад 800 тис. грн 10:20

Колишньому посадовцю Чернігівської ОДА та його спільникам повідомили про підозру у привласнення понад 800 тис. грн бюджетних коштів. Про це повідомляє пресслужба Офісу Генерального прокурора.