Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 15 жовтня, 12:57:52

Щоб відпочинок був радісним, а головне - безпечним

19.06.2012   07:11

У період літніх відпусток та дитячих канікул актуальним питанням є оздоровлення. Санаторії, профілакторії, бази відпочинку та дитячі табори відносяться до об'єктів з масовим перебуванням людей. Тож одним з головних завдань є забезпечення безпеки відпочиваючих, особливо дітей.

З огляду на це, 13-15 червня співробітниками Управління Держтехногенбезпеки і Територіального управління МНС в області  було проведено рейдову перевірку об'єктів відпочинку на території Менського та Чернігівського районів.

Особлива увага зверталась на стан утримання шляхів евакуації, електрогосподарства, протипожежного водопостачання, установок пожежної автоматики, забезпеченість первинними засобами пожежогасіння, проведення вогнезахисної обробки дерев'яних конструкцій.
Найбільше занепокоєння викликає протипожежний стан об'єктів відпочинку "Будівельник" Менського району, "Зміна", "Відкриті двері" та "Десна" Чернігівського району.

Керівники зазначених об'єктів не приділяють належної уваги питанню забезпечення пожежної безпеки, внаслідок чого на протязі останніх років велика кількість запропонованих держпожнаглядом протипожежних заходів не виконується. Відсутні системи оповіщення людей про пожежу, автоматична пожежна сигналізація відсутня або знаходиться у непрацездатному стані, дерев'яні конструкції горищ корпусів не оброблені вогнезахисним розчином, шляхи евакуації, протипожежне водопостачання та електрообладанання не відповідають вимогам нормативних актів, територія та будівлі не забезпечені первинними засобами пожежогасіння згідно норм належності.

За невиконання вимог пожежної безпеки працівниками державного нагляду у сфері пожежної безпеки до адміністративної відповідальності притягнуто 28 посадових осіб, призупинено експлуатацію 18 приміщень, які знаходились в пожежонебезпечному стані.

З кращого боку слід відмітити позаміський дитячий табір "Барвінок" у
с. Бігач Менського району та базу відпочинку "Юність" у с. Шестовиця Чернігівського району. Керівники цих закладів з відповідальністю поставилися до питань забезпечення пожежної безпеки і заздалегідь потурбувалися, аби відпочиваючі почували себе у безпеці.

Електрообладнання перевірено на відповідність нормам безпечної експлуатації, проведено технічне обслуговування вогнегасників, пожежні водойми заповнені необхідною кількістю води для цілей пожежогасіння, пожежні щити укомплектовані необхідним протипожежним інвентарем, з обслуговуючим персоналом проведені відповідні інструктажі та відпрацьовані дії на випадок виникнення пожежі. У позаміському таборі "Барвінок", де відпочивають діти Городнянської школи-інтернату, дно річки Снов в місці для купання обстежене водолазами та очищене від сторонніх предметів.

З керівниками об'єктів та обслуговуючим персоналом, фахівцями проведені протипожежні інструктажі, вручені пам'ятки з питань безпеки життєдіяльності, роз'яснені дії на випадок пожежі.

Тому Управління Держтехногенбезпеки і Територіальне управління МНС у Чернігівській області звертаються до керівників об'єктів провести необхідний ряд заходів аби убезпечити відпочинок людей в закладах оздоровлення. Під час перебування дітей в оздоровчих таборах, фахівці будуть пильно слідкувати за дотриманням правил пожежної безпеки, а також проводитимуть різноманітні конкурси, вікторини, практичні відпрацювання з питань безпеки життєдіяльності.

Останні новини Чернігівщини

Корюківська громада – територія оптимізму

Корюківська громада – територія оптимізму 10:39

Бути активним та жити цікаво – цьому гаслу треба слідувати у будь-якому віці. Адже позитивний настрій та оптимізм допомагає долати життєві труднощі, лікує від хвороб та відкриває нові можливості. Головне, вірити в успіх, не зупинятися і знаходити однодумців.

У Чернігові з початку року працює Ветеринарно-стерилізаційний центр

У Чернігові з початку року працює Ветеринарно-стерилізаційний центр "Крок до тварин" 10:27

Про діяльність цього комунального підприємства інформувала 15 жовтня на ранковій нараді у муніципалітеті його директорка Тетяна Діденко.

Вчитель з Сосницького району отримав нагороду Global Teacher Prize

Вчитель з Сосницького району отримав нагороду Global Teacher Prize 10:12

Міжнародна щорічна організація Global Teacher Prize нагородила вчителя з Чернігівщини. Виграв цю нагороду вчитель хімії Олександр Лисич. В подарунок він також отримав солідну грошову нагороду 100 тисяч гривень.

В Сновську відкрили стелу

В Сновську відкрили стелу "Захисникам України" 09:54

До Дня Захисника України в Сновську відкрили стелу «Захисникам України».

Солом'яний бичок, хмельні меди та спеції з Грузії: у Ніжині пройшов Покровський ярмарок

Солом'яний бичок, хмельні меди та спеції з Грузії: у Ніжині пройшов Покровський ярмарок 09:49

На площі Франка у Ніжині на Чернігівщині люди стають у чергу. Хочуть сфотографуватися з слом'яними тваринами народного майстра з Полтавщини Павла Даниленка. Він привіз вироби на чотириденний 377-й Покровський ярмарок, що відбувся 10-14 жовтня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини