Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 26 квітня, 23:06:19

Освітній проект для мультибатьків підбиває підумки

19.12.2017   13:35Агенцiя

Соціальний освітній проект «Ми чи «Я і Я»? Батьки двійнят у пошуках відповіді» згуртував однодумців, дав батькам впевненість у своїх силах, став для них своєрідною школою, допоміг переосмислити деякі складні моменти у вихованні, а також виконав благородну місію – зібрав допомогу для чернігівської родини, в якій виховуються двійнята підліткового віку з ДЦП.

Про це розказали журналістам організатори та партнери проекту «Ми чи «Я і Я»? Батьки двійнят у пошуках відповіді» на підсумковій прес-конференції, що пройшла в центрі розвитку «Орігамі».

- Я мама двійні, у мене два хлопчика, яким по два роки, - представилася Ольга Рись, засновниця блогу СheTwins і керівниця проекту «Ми чи «Я та Я». – Десь рік тому ми зібралися невеличкою компанією з іншими батьками і вирішили, що могли б зробити цікавий і корисний проект для мультибатьків Чернігова. Цю ідею підтримали Вritish Council та Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради. Ми почали проводити зустрічі для батьків і спочатку обирали доволі вузькі теми: дрес-код для двійні, про те, як запобігти дитячій істериці, як подорожувати з дітками, але потім розширили рамки й останню зустріч присвятили темі медичної реформи. Нашим експертом виступила доктор Любов Фіалковська. Це було дуже важливо й цікаво! З’ясувалося, що цей проект корисний усім батькам.
-   
Отже, загалом було проведено 8 зустрічей різної тематики. Зазвичай збиралися від 20 до 30 дорослих, які приходили зі своєю малечею. Поки батьки спілкувалися з фахівцями, дітками займалися педагоги центру розвитку «Янголятко». Місце для зустрічей гостинно надав центр розвитку «Орігамі». Всі учасники платили за вхід, гроші складалися в окрему скриньку, і всі зібрані кошти – 5400 гривень - вже передані родині Яковенко, в якій виховується двійня – хлопчик і дівчинка з діагнозом ДЦП, а також підростає третій малюк. «Ці діти дуже приязні, відкриті, щирі. Звісно, вони дуже зраділи неочікуваному подарунку. Сказали, що витратять кошти на реабілітацію в санаторії», - ділиться враженнями менеджер проекту Олександра Павленко. 

- Соціальна складова проекту «Ми чи «Я і Я»? Батьки двійнят у пошуках відповіді» була насправді важливою, але не головною, - зауважує Ольга Рись. – Ми не ставили за мету зібрати велику суму. Ми прагнули об’єднати людей, і я вважаю, що це нам вдалося. Ми насправді стали друзями, у нас є спільні інтереси та з’являються нові ідеї. Наприклад, у серпні цього року ми провели Фестиваль двійнят, і ця ідея народилася під час проекту. Як на мене, це найбільша цінність цього проекту.

Чим був цінний цей проект для громади, батьків, його партнерів?
Олександра Павленко, менеджер проекту: «Я також мама двійні, це хлопчик і дівчинка, їм по чотири з половиною роки. Я навіть не думала, що наші дружні розмови з Олею переростуть у цей проект. В ньому я займалася організаційними питаннями, запрошувала на наші зустрічі людей навіть на вулицях, коли зустрічала батьків з двійнятами. Сьогодні зранку ми відвідали чудову родину, якій вирішили передати зібрані кошти. Ми познайомилися з чудовими дітками, вони зараз у 9-му класі, це хлопчик і дівчинка. Мама Світлана сказала, що вони теж хочуть брати участь у наших заходах. Я думаю, що такі родини не мають бути відокремлені від суспільства, а навпаки. І маємо їм в цьому допомагати».

Лариса Пащенко, директор центру «Орігамі»: «Вдячна, що організатори обрали нас як партнера. Всі зустрічі проходили в нашому центрі, локації змінювалися, формат – також, але це завжди було щире комфортне спілкування. Бувало, що я не знала наперед, якою буде наступна тема розмови, але кожна з них була актуальна, самі зустрічі класно організовані. Я теж мама, щоправда, у мене двоє дітей різного віку, і я також виносила для себе дуже корисну інформацію. Мені було цікаво брати участь у цьому проекті! Сподіваюся на продовження!».

Неля Лавриненко, керівник приватної школи «МудрАнгелики»: «Наші педагоги опікувалися дітками в той час, коли батьки зустрічалися з фахівцями. Для нас це була дуже цікава й важлива практика. Напередодні ми радилися з мамами, чи варто дітей з двійні віддавати в різні групи, чи краще до однієї. В процесі взаємодії виникали як групи двійнят, так і змішані. До нас прийшло розуміння, що хоча ці дітки ззовні однакові чи дуже схожі, але як особистості вони індивідуальні. Хочу відзначити як позитивний момент: ці зустрічі транслювалися онлайн, я могла згодом переглянути, які питання ставили батьки, як відповідали фахівці. Цей досвід залишається з нами, а деякі дітки продовжують відвідувати заняття, чому ми раді».

Варто окремо згадати й подякувати партнерам проекту «Ми чи «Я і Я»? Батьки двійнят у пошуках відповіді»: це Центр дитячого розвитку «Янголятко» (його педагоги організовували дозвілля малюків), журналістка Ірина Сенченко та психолог Жанна Шикунець - модератори зустрічей, Центр «Орігамі», що надавав комфортне приміщення, «Громадське телебачення. Чернігів», що забезпечувало онлайн-трансляцію на сторінці блогу СheTwins у мережі Facebook, портал «Raskachaem! Чернигов», фотографи якого радували учасників заходів фото-звітами, а також «Чернігівському монітору» та медіа-центру «Моє місто» як інформаційним партнерам.

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.