Українські десантники змінили колір берета з блакитного на темно-бордовий
Темно-бордовий берет використовується в 59 країнах світу.
Від сьогодні, 21 листопада, українські десантники змінили блакитні берети на головні убори темно-бордового кольору. Про це під час виступу з нагоди Дня десантника повідомив президент України Президент Порошенко.
"Хіба хтось з нас ще не розуміє, що легендарне десантне братство, символами якого вважалися блакитний берет і тельник, були розстріляні російськими заїдами під Слов'янськом, в донецькому аеропорту, біля Іловайська , біля Дебальцевого. Що б відповіли на це запитання 469 вбитих українських десантників, якщо б могли тільки воскреснути? Від сьогодні моїм рішенням кольором українського десанту стає темно-бордовий. Це колір крові десантників, пролитої в боях за Україну", – зазначив Порошенко.
Він додав, що бордові берети для ідентифікації своїх десантників використовують 59 країн світу, 19 з яких — це країни - члени НАТО.
"Таким чином ми впроваджуємо ще один стандарт Північноатлантичного альянсу, до членства в якому я твердо маю намір привести Україну. Отже, наказую генерал-лейтенанту Забродському провести церемонію заміни беретів військовослужбовців-десантників", – додав Порошенко.
Раніше стало відомо, що українські десантники перестануть використовувати берети блакитного кольору - замість них будуть головні убори, виконані в темно-бордовому кольорі. Повідомлялося, що саме головні убори такого кольору використовувала повітряна піхота Великої Британії, яка перша у світі сформувала першу повноцінну бойову окрему десантну дивізію. Зазначається, що лише сім країн світу використовують для своїх десантних підрозділів блакитний колір (Росія та інші колишні країни - члени Радянського Союзу). Для всього іншого світу блакитний берет є символом міжнародних сил з підтримання миру.
Зміни торкнуться і беретних знаків десантників - на них буде зображено купол парашута як символ десантних підрозділів у всьому світі, крила Архистратига Михаїла і вогняний меч, яким він випалює скверну.
Останні новини Чернігівщини
Землевпорядники Чернігівщини оцифрували понад 9,8 тис. документацій із землеустрою та оцінки земель у першому півріччі 2026 року 16:54
Упродовж січня – червня 2026 року фахівці Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області перевели в електронну форму понад 9,8 тис. документацій Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель.
Від маленької сауни-бочки до сучасного комплексу відпочинку 16:33
Саме такий шлях пройшла родина Макаренків із села Хотинівка на Ніжинщині. Масштабувати бізнес Олегу та Юлії допомогли грантові програми, зокрема «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» від служби зайнятості.
За матеріалами СБУ 7 років ув’язнення отримав один з учасників каналу втечі ухилянтів за кордон 16:11
За доказовою базою Служби безпеки заочно засуджено до 7 років позбавлення волі одного з учасників каналу незаконного виїзду за кордон українських громадян призовного віку.
Ремонт укриття і термомодернізація ліцею: як громади Ніжинщини готуються до нового навчального року 15:43
Під час візиту на південь регіону начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус відвідав дві громади – Ніжинську і Талалаївську сільську. У фокусі – готовність ТГ до старту нового навчального сезону.
Хотіла купити запчастини до авто, натомість втратила 15 тисяч гривень: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахраїв на інтернет-майданчиках 15:21
Шахраї часто розміщують на інтернет-платформах фейкові оголошення про продаж різних товарів та переконують покупців робити передоплату. Поліцейські вкотре закликають громадян бути пильними під час здійснення покупок у інтернет-магазинах та сплачувати за товар виключно після його отримання й перевірки.