Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 15 серпня, 04:03:18

Третина лічильників газу на Чернігівщині потребують негайної повірки

17.11.2017   10:20Агенцiя

Потреба в повірці газових лічильників постійно зростає. Зараз в області понад 92 тис. домогосподарств користуються лічильниками з вже простроченою періодичною повіркою. Але діючі тарифи не дозволяють надавати споживачам послугу в потрібному обсязі.

Зараз в Чернігівській області встановлено 295 тис. побутових лічильників газу. Тільки за останні три роки на Чернігівщині кількість лічильників збільшилась майже на 30 тисяч. Щорічно ПАТ «Чернігівгаз» проводить повірку 35 тис. газових лічильників.

Підприємству не вистачає обладнання та кадрів для надання цієї послуги в повному обсязі. Аби надолужити прострочені повірки підприємству потрібно встановити сім додаткових спецустановок. Однак НКРЕКП не врахувала пропозицію компанії закласти кошти для закупки додаткового обладнання в інвестпрограму на наступний період.

«Для точного обліку природного газу кожен лічильник підлягає перевірці його метрологічних характеристик. За статистикою, повірку не проходять 25% лічильників мембранного типу і 75% роторного. І майже в усіх випадках ми фіксуємо похибку у бік зменшення. Тобто, всі ці прилади в тій чи іншій мірі недораховують споживання, звідси розбаланси й недоплати. Тому з кожним роком ми намагаємося нарощувати темпи повірок», - поінформував технічний директор «Чернігівгазу» Віталій Черчович.

Впродовж останніх двох с половиною років тарифне фінансування повірок у зв`язку зі збільшенням кількості лічильників не переглядалося. Однак найгострішою проблемою на сьогодні залишається заміна непридатних приладів, що знаходяться у власності споживачів.

Лише цього року ПАТ «Чернігівгаз» має замінити 6 тис. таких лічильників. Але на сьогодні в тарифі облгазу такої статті не передбачено. Неодноразові пропозиції до Нацкомісії включити ці витрати в інвестпрограму компанії були відхилені.

 

ПАТ «Чернігівгаз»

Останні новини Чернігівщини

Отримано чергову партію генераторів для посилення енергетичної стійкості 16:14

Чернігівська територіальна громада отримала партію генераторів для посилення енергетичної стійкості міста. 17 генераторів потужністю від 50 до 200 кВт будуть розподілені між підприємствами критичної інфраструктури та соціальними об’єктами громади.

Поліцейські Чернігівщини нагадують громадянам правила безпечного відпочинку біля водойм 15:33

Інспектори ювенальної превенції спільно з поліцейськими водної поліції Чернігівщини провели профілактичний захід поблизу водойм у Чернігові.

Від 100 тисяч на старті до 2,5 мільйона гривень на розвиток: програма «Власна справа» оновлює можливості для підприємців 15:12

Про нові умови отримання грантів, зміни в законодавстві та практичні питання участі у програмі «Власна справа» говорили під час чергової зустрічі в межах платформи «Діалог влади та бізнесу».

У Чернігові завершено заміну ділянки тепломережі на вул. М. Загривного 14:28

Випробування на міцність тепломережі по цій вулиці цьогоріч не пройшли — щорічна перевірка тиском виявила витік.

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за добу 13:58

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 8 пожеж.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини