Задоволено позов прокурора про повернення у державну власність 74 га землі
Ніжинським міськрайонним судом 24.10.2017 задоволено позов місцевої прокуратури про визнання недійсним договору оренди земельної ділянки площею 74 га вартістю майже 2 млн. грн.
Як встановлено, земельна ділянка надана у користування фізичній особі для ведення фермерського господарства строком на 10 років.
Разом з тим, орендар не мав наміру самостійно використовувати землю за цільовим призначенням, оскільки фермерське господарство ним не створене, а через чотири дні після укладення договору з районною державною адміністрацією, передав земельну ділянку в суборенду іншому підприємству, де виступав засновником.
Суд підтримав позицію прокуратури, що процедура створення фермерського господарства орендарем протиправно використана для спрощеного, пільгового порядку одержання підприємством земель державної власності задля уникнення обов’язкового проведення земельних торгів.
Окрім того, вказаний договір оренди земельної ділянки укладений без проведення її нормативної грошової оцінки, що стало підставою для неправильного визначення розміру платежів та втрати значних коштів місцевим бюджетом.
Відтак, завдяки вжитим прокурором заходам представницького характеру економічні інтереси держави поновлено, незаконний правочин визнано недійсним.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині викрито схему викрадення та збуту пального, призначеного для потреб оборони 17:27
Спеціалізованою прокуратурою у сфері оборони Центрального регіону спільно з Територіальним управлінням Державного бюро розслідувань, розташованим у місті Києві за оперативного супроводу УСР в Чернігівській області та ГВЗВВБ «Центр» ДПС України викрито схему незаконного викрадення палива, яке належало одному з прикордонних підрозділів Чернігівської області.
Сонячна енергетика для медичних закладів: Чернігів і Rotary Club продовжують співпрацю 16:49
5 лютого Чернігів відвідали представники Rotary Club «Kyiv–Capital» — партнери Чернігівської міської територіальної громади, за підтримки яких уже реалізовано важливий соціальний проєкт та триває підготовка до впровадження наступної ініціативи.
Чернігівщина реалізує Резолюцію Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека»: підбито підсумки моніторингу за 2025 рік 14:47
Відбулося чергове засідання Коаліції «Чернігівщина 1325», ключовою темою якого став моніторинг виконання Плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2025 року в Чернігівській області у 2025 році.
6 проєктів Чернігівщини відібрано для фінансування в межах Програми відновлення України III (транш В) 09:43
Заступник Міністра розвитку громад та територій України Олексій Рябикін провів засідання Експертної робочої групи з питань ініціювання, підготовки, супроводження та реалізації спільних з Європейським інвестиційним банком проєктів в рамках
Генеральний секретар НАТО ознайомився з роботою об’єкту енергетики та пункта незламності в Чернігові 09:42
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте з офіційним візитом на Чернігівщині. Він оглянув один з енергооб’єктів у регіоні, який зазнав ворожих ударів. Також ознайомився з роботою пункта незламності.