Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 28 вересня, 00:31:17

Чернігів розраховує економити на освітлені в навчальних закладах 5 мільйонів щороку

19.10.2017   09:32

У Чернігові триває масштабна кампанія з реконструкції освітлення в навчальних закладах. Загалом за 2017 рік освітлення буде замінено в 58-ми з них.

До 1 вересня була проведена заміна ламп розжарювання та люмінесцентних на економні LED-світильники в 16-ти школах міста, а до кінця року ще буде проведена заміна в 42-х садочках.

На сьогодні, 18 жовтня, в дошкільних навчальних закладах №4 та №65 роботи по реконструкції освітлення вже майже завершені.  У садочку №4 роботи закінчено повністю та встановлено 362 нові енергозберігаючі світильники. У ДНЗ №65 вже встановлено 194 світильники та залишилося замінити освітлення в службових приміщеннях. Під час реконструкції було враховано, що в кімнатах, де велика волога (басейн, кухня, ванна кімната) потрібно встановлювати вологостійкі світильники та одночасно замінювати однополюсні автоматичні вимикачі. Заміна світильників здійснювалася по всьому приміщенню садочків (коридори, групи, роздягальні, спальні, кладові кімнати, кухні, актові зали, спортзали). 

Заміна звичайних ламп на енергоефективні реалізовується в рамках «Програми підвищення енергоефективності в бюджетних установах м. Чернігова на 2017-2027 роки».

Всього за цією програмою тільки в закладах сфери освіти замінюють понад 25 тисяч ламп. Загальні витрати міського бюджету на ці заходи в закладах освіти – понад 22 млн грн. Але, за розрахунками, вони даватимуть щороку понад 5 млн грн економії витрат на електроенергію й окупляться за 6-7 років.

Завідувач ДНЗ №4 Олена Луговська прокоментувала ситуацію з освітленням: 
- Старе освітлення, яке в нас було працювало на 60-65%. Світильники не відповідали майже ніяким вимогам. Старі лампи гуділи, трищали, миготіли, могли з першого разу не включатися. Світильники, які встановили зараз, набагато кращі та сучасніші. Вони мають гарний естетичний вигляд та яскраво світять. Тепер ми маємо повноцінне освітлення. 


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Біля Бобровиці до 3 жовтня буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця

Біля Бобровиці до 3 жовтня буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця 18:10

У зв'язку з колійними роботами, з 08:00 28.09.2022 до 17:00 03.10.2022 буде закрито рух ділянкою дороги Т-25-28 Козелець - Бобровиця поблизу м. Бобровиця.

Вони плетуть Перемогу: чернігівські волонтери організували плетіння сіток на фронт

Вони плетуть Перемогу: чернігівські волонтери організували плетіння сіток на фронт 14:15

«Кожен із нас зараз має робити все, що він може, тільки трішки більше!» – каже чернігівська волонтерка Марина Лисенко, яка організувала плетіння маскувальних сіток на фронт.

За втручання обласної прокуратури повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва

За втручання обласної прокуратури повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва 14:11

Органами прокуратури забезпечено виконання рішення суду та повернуто у комунальну власність об’єкт незавершеного будівництва - комплекс будов та споруд районної лікарні в місті Прилуки Чернігівської області вартістю майже 400 тис. грн.

«Інформація, яку ти знайшов, може врятувати життя», — журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко

«Інформація, яку ти знайшов, може врятувати життя», — журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко 14:08

Журналістка Суспільне Чернігів Аліна Клименко залишилася у блокадному Чернігові, під обстрілами російської армії, щоб бути зі своєю громадою, інформувати людей про загрози, показувати Україні та світові, що відбувається.

Працівника Держекоінспекції у Чернігівській області засуджено судом за одержання неправомірної вигоди

Працівника Держекоінспекції у Чернігівській області засуджено судом за одержання неправомірної вигоди 14:05

Обласною прокуратурою забезпечено підтримання публічного обвинувачення у кримінальному провадженні за фактом одержання неправомірної вигоди державним інспектором контролюючого органу (ч. 1 ст. 368 КК України).