В Україні триває реалізація державної програми "Доступні ліки". Її переваги відчули і жителі Чернігівщини, що живуть із цукровим діабетом
За повідомленням Міністерства охорони здоров’я України, перелік препаратів для лікування діабету 2-го типу збільшився на 5 позицій.

«Із середини літа забезпечення хворих на цукровий діабет здійснюється за допомогою електронних реєстрів, де вміщено данні як про пацієнта, так і про перебіг його захворювання, зокрема, показники його гликозольованого гемоглобіну, реакцію на лікування та вірогідні ускладнення, – зазначає завідувачка ендокринологічного відділення КЛПЗ «Чернігівська обласна лікарня» Любов Черв’якова. – Крім того, для зручності контролю за отриманням інсулінів впроваджені електронні рецепти. Це дає змогу контролювати видачу препаратів в аптеці, до якої «приписаний» хворий на діабет.
На жаль, нині держава може централізовано лише на 40% забезпечити хворих інсулінами, інші потреби задовольняються за рахунок місцевих бюджетів. Звісно, що в різних регіонах Чернігівщини стан забезпечення цими препаратами різний. Втім, переважна більшість хворих не відчувають дефіциту необхідних для них препаратів і можна стверджувати, що люди, які живуть із діабетом, стовідсотково забезпечені препаратами. Ми очікуємо, що до кінця нинішнього року з державного бюджету повинна надійти дотація на ці потреби».
Додамо: загальна кількість хворих не цукровий діабет на Чернігівщині з кожним роком збільшується. Зараз на обліку у ендокринологів знаходиться 27 500 хворих на цукровий діабет (215 – діти та підлітки), з яких 5500 – інсулінозалежні.
Прес-служба Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).