Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 25 травня, 16:00:21

Представникам Асоціації "Ради Чернігівщини" презентували досвід роботи Полянської ОТГ, що на Закарпатті

17.10.2017   09:54Агенцiя

У Закарпатській області наразі створено 5 об’єднаних територіальних громад: Вільховецька, Іршавська, Перечинська, Полянська та Тячівська. На черзі утворення Виноградівської ОТГ.

Другий день перебування делегації Чернігівщини на Закарпатті був присвячений знайомству із роботою Полянської сільської ради та життям цієї об'єднаної територіальної громади, яка після перших виборів у грудні минулого року стала третьою в Закарпатській області і першою та поки що єдиною в «мінеральному» Свалявському регіоні.

Про перші фінансові успіхи та інфраструктурні досягнення, перспективи розвитку туристично-рекреаційної галузі, міжнародну співпрацю та транскордонні проекти розповів керівникам районних, міських, сільських і селищних рад, представникам об’єднаних територіальних громад Чернігівщини, а також працівникам виконавчого апарату Чернігівської обласної ради очільник Полянської ОТГ Іван Дрогобецький.

За його словами, Полянська громада утворилась шляхом добровільного об’єднання 3 сільських рад: Полянської, Плосківської та Родниківської. До складу ОТГ увійшло 9 сіл: Поляна, Уклин, Плоске, Оленьово, Яківське, Павлово, Плоский Потік, Родниківка та Родникова Гута.

Як зауважив керівник ОТГ, першочерговим завданням після об'єднання було провести системний аналіз ситуації на місцях і спланувати, що потрібно першочергово зробити для того, щоб організаційно забезпечити діяльність об’єднаної громади. Наступний крок був спрямований на те, щоб забезпечити відповідні джерела фінансування.

Іван Іванович зазначив, що Полянській об’єднаній громаді з державного бюджету була виділена субвенція на розвиток інфраструктури у розмірі 4 млн. 336 тисяч 20 гривень, наголосивши, що ці кошти в першу чергу пішли не на розвиток центру громади – села Поляна, а на віддалені дотаційні населені пункти, в вже давно люди не бачили жодних змін та покращень.

Загалом бюджет громади на сьогодні складає більше 43 млн грн. Серед основних джерел доходів ОТГ першість займає туристично-рекреаційна галузь, адже в центрі громади у с.Поляна знаходиться низка санаторно-курортних закладів та заводів із розливу мінеральних вод. Водночас існує проблема із забезпеченням контролю за раціональним використанням свердловин із лікувальною водою, адже через надмірну експлуатацію виробниками поступово знижується рівень її мінералізації.

Особливу увагу керівництво громади спрямовує на втілення у життя інфраструктурних проектів, спрямованих на ремонти доріг, нічне вуличне освітлення, реконструкцію шкіл, ФАПів та будинків культури.

Розповів Іван Дрогобицький і про участь громади у транскордонних грантових проектах. Зокрема, Полянська ОТГ активно співпрацює в цьому напрямку зі Словаччиною. У планах на найближче майбутнє – створення пішохідних доріжок, велотрас та лісових маршрутів, а також етнографічного інноваційного еко-парку.

Далі розмова пішла у форматі жвавого діалогу. Представники Чернігівщини питали свого колегу зі Свалявщини про структуру сільської ради та організацію роботи старост. Цікавили членів Асоціації «Ради Чернігівщини» і як вирішують в Полянській ОТГ питання перевезення пільгових категорій громадян, розпоряджаються лісовими ресурсами та забезпечують соціальний захист та надання медичних послуг населенню.


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

За добу на Чернігівщині виявлено 169 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 25 травня

За добу на Чернігівщині виявлено 169 вибухонебезпечних предметів — інформація від ГУ ДСНС в області станом на ранок 25 травня 13:18

Триває розмінування території області. За добу групи піротехнічних робіт та підводного розмінування ДСНС 67 разів залучалися до знешкодження вибухонебезпечних предметів та виявили і вилучили 169 таких предметів.

У Ніжинській громаді запустили старий млин, який не працював 10 років

У Ніжинській громаді запустили старий млин, який не працював 10 років 13:15

З початком повномасштабного наступу росії на Україну у Ніжині, як загалом і у всій Україні, спостерігався дефіцит продуктів. На початку березня постало питання забезпечення міста та району хлібом.

Вночі з території рф відбувся масований обстріл прикордоння Чернігівщини

Вночі з території рф відбувся масований обстріл прикордоння Чернігівщини 13:07

О 3.40 25 травня з боку російського населеного пункту любачене розпочався обстріл прикордонної території Новгород-Сіверського району Чернігівщини.

 росіяни зруйнували в Чернігівській області 3 700 будівель росіяни зруйнували в Чернігівській області 3 700 будівель

росіяни зруйнували в Чернігівській області 3 700 будівель росіяни зруйнували в Чернігівській області 3 700 будівель 13:01

Під час обстрілів й часткового захоплення російськими військами Чернігівської області загарбники знищили та пошкодили 3700 будівель.

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу

Надзвичайні події в Чернігівській області за минулу добу 12:52

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 24 травня по 8:00 25 травня 2022 року