Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 серпня, 11:48:32

СБУ викрила спробу вербування громадянина України спецслужбами РФ

09.10.2017   13:29Агенцiя

Співробітники Служби безпеки України викрили спробу вербування спецслужбами Росії мешканця Чернігівської області.

Правоохоронці встановили, що українець нелегально працював у Росії і потрапив у поле зору спецслужб РФ, які тиском та погрозами примусили чоловіка погодитись на співпрацю.
   
Погрожуючи кримінальним переслідуванням за нелегальне працевлаштування, представники ФСБ змусили заробітчанина повернутися в Україну та зібрати інформацію про кількість особового складу і техніки українських військових підрозділів в прикордонних з Росією районах. Чоловік також мав надати відомості про засоби захисту державного кордону України, розміщення військових об’єктів та конфіденційні дані співробітників українських правоохоронних органів.
Після виконання завдання він мав прибути до РФ та передати інформацію своїм «кураторам».
   
Повернувшись в Україну, чернігівець відразу зв’язався із співробітниками СБУ і надав свідчення стосовно обставин вербування іноземними спецслужбами та поставлених перед ним завдань.
   
Служба безпеки України закликає українців утриматися від візитів до Росії, адже факти вербування наших громадян російськими спецслужбами стають масовими.
   
Згідно зі статтею 111 Кримінального кодексу України державна зрада карається позбавленням волі строком до 15 років. Однак, враховуючи, що мешканець Чернігівщини не виконав злочинного завдання іноземних спецслужб і добровільно заявив органам державної влади про свій зв’язок з ними та отримане завдання, суд задовольнив клопотання органів слідства і звільнив його від кримінальної відповідальності.

Прес-центр СБ України

Останні новини Чернігівщини

СБУ викрила «ухиляньську схему» на Чернігівщині і затримала учасників оборудки

СБУ викрила «ухиляньську схему» на Чернігівщині і затримала учасників оборудки 11:30

Служба безпеки викрила у Чернігові ще одну схему ухилення від мобілізації і затримала організатора оборудки та його спільницю.

Від війни - до справи, що допомагає відновлюватися: ветеран відкрив у Ніжині фітнес-клуб за грантові кошти

Від війни - до справи, що допомагає відновлюватися: ветеран відкрив у Ніжині фітнес-клуб за грантові кошти 11:29

Житель Ніжина Іван Вовкогон знає ціну здоров’ю та силу відновлення не з чужих слів. Після повномасштабного вторгнення, незважаючи на вік, він взяв до рук зброю та разом із багатьма добровольцями в складі ТРО став на захист рідного міста.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:26

Протягом минулої доби зареєстровано 16 небезпечних подій, а саме: 4 дорожньо-транспортні пригоди та 12 пожеж. Внаслідок цих подій 5 осіб постраждали.

28 серпня: цей день в Україні і світі 09:24

День 1647 Російська агресія - Day 1647 Russian aggression

На Чернігівщині поліцейські затримали чоловіка, який тяжко травмував односельця

На Чернігівщині поліцейські затримали чоловіка, який тяжко травмував односельця 14:57

Оперативники та слідчі відділення поліції №1 (селище Короп) Новгород-Сіверського відділу поліції затримали 54-річного чоловіка, причетного до заподіяння тяжких тілесних ушкоджень односельцю під час спільного вживання алкогольних напоїв.