Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 серпня, 17:12:09

Лінійний прискорювач в онкодиспансері запрацює у лютому. ВІДЕО

06.10.2017   09:03Агенцiя

Вже в лютому наступного року нове відділення онкодиспансеру – те, де буде встановлений новий лінійний прискорювач Elekta – зможе прийняти перших пацієнтів.

Про це заявили головний лікар диспансеру Валерій Зуб та голова облдержадміністрації Валерій Куліч на спільній прес-конференції після зустрічі з представниками компанії-виробника і шведських урядовців, які приїхали проконтролювати хід виконання бізнес-угоди.

У липні 17-го в онкодиспансері на місці будівництва приміщення під нове обладнання – лінійний прискорювач – урочисто була закладена капсула. Гроші під цю справу пішли і з бюджету, і від народних депутатів. Планувалося, що потрібно буде 75 мільйонів гривень. Тендер виграла шведська Elekta, яка запропонувала встановити радіологічне обладнання за 57. Зараз будівля нового відділення диспансеру готова десь відсотків на 50. Будівництво обіцяють завершити до кінця листопада. Далі – три місяці на монтаж обладнання і навчання персоналу. П’ять тисяч онкохворих області чекають – не дочекаються, коли лінійний прискорювач запрацює.

Проконтролювати хід виконання угоди до Чернігова приїхала делегація зі Швеції – представники Elekta i Business Sweden – урядової організації, яка в тому числі займається реалізацією проектів в галузі охорони здоров’я. Кажуть, ходом робіт задоволені.

Ебба Хульт, керівник проектів в галузі охорони здоров’я Business Sweden: «Ми дійсно були вражені рівнем кваліфікації і бажанням працювати персоналу диспансеру, бажанням забезпечити якомога краще лікування хворим».

Чернігівські онкологи теж чекають на нову апарату з нетерпінням: обладнання аналогічного рівня в Україні немає, а з 5 тисяч онкохворих лінійний прискорювач може подарувати життя двом третинам.

Лікування за допомогою такого обладнання коштує від 80 до 150 тисяч гривень — один курс. Але обіцяють: для жителів Чернігівщини воно буде безкоштовним.

Втім, до лютого, коли в обласному онкодиспансері орієнтовно почнеться лікування за допомогою прискорювача Elekta, гроші не рахують. Зараз головне – запустити.


Останні новини Чернігівщини

Безробітні на громадських роботах займалися благоустроєм, працювали кур’єрами та розбирали завали

Безробітні на громадських роботах займалися благоустроєм, працювали кур’єрами та розбирали завали 11:06

В умовах зменшення попиту на робочу силу матеріально підтримати безробітних допомагають громадські та інші роботи тимчасового характеру, які, до того ж, організовуються з користю для громади.

Три обстріли чернігівського прикордоння за добу

Три обстріли чернігівського прикордоння за добу 11:01

російська армія тричі обстріляла прикордонні села у Новгород-Сіверському районі.

На Чернігівщині відкрили перше модульне містечко

На Чернігівщині відкрили перше модульне містечко 10:20

У Новоселівці Киселівської громади сьогодні відкрили перше у Чернігівській області модульне містечко.

19 серпня - цей день в Україні і світі

19 серпня - цей день в Україні і світі 10:17

ДЕНЬ 177 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 177 RUSSIAN AGRESSION

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито правопорушників, які завдали збитків рибному господарству України на понад 130 тис.грн

Чернігівським рибоохоронним патрулем викрито правопорушників, які завдали збитків рибному господарству України на понад 130 тис.грн 15:50

18 серпня 2022 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду з працівниками Сектору водної поліції ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини