У центрі уваги Громадської ради при ОДА соціально значущі питання
Четверте засідання Громадської ради при облдержадміністрації, що відбулося 26 вересня, видалося напрочуд продуктивним — на ньому було розглянуто й прийнято рішення з понад десяти питань.

Спершу було внесено зміни до складу Громадської ради: виключено з різних причин Володимира Карцана, Володимира Танану та Олену Багудінову; звільнено від обов’язків голови комітету з питань соціального захисту Руслана Волощука; затверджено на посаді голови комітету з питань культури та введено до складу Президії ГР Володимира Приходька.
Голова ГР Ігор Москаленко повідомив про створення обласною радою двох робочих груп, куди увійшли представники Громадської ради. Одна з них вивчатиме ситуацію з відділенням 11 КЛПЗ «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» та перспективи використання її будівлі. Друга — готуватиме номінаційне досьє для включення культурних пам’яток Чернігівщини до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Громадські активісти області після детального обговорення підтримали звернення до Уряду своїх колег — Громадської ради при Державному фонді сприяння молодіжному житловому будівництву — з проханням відновити з 2018 року фінансування державних програм, що дозволять забезпечити житлом тисячі молодих сімей.
Крім того, Громадська рада погодилася з ініціативою комітету з питань охорони здоров’я звернутися до Верховної Ради та Уряду України з пропозицією збільшити річні бюджетні призначення на одного громадянина при проведенні І етапу медичної реформи та профінансувати відновлення повноцінної діяльності обласних станцій переливання крові.
Натомість не знайшов очікуваної підтримки проект рішення, запропонований головою комітету з питань формування і реалізації державної політики Володимиром Демиденком. Він стосувався проведення перевірки діяльності Чернігівської обласної станції переливання крові за 2013-2017 роки та оцінки діяльності її керівництва.
Комітет промисловості, транспорту та зв’язку ГР ініціював звернення до голови облдержадміністрації Валерія Куліча стосовно внесення змін до складу комітету з підготовки та проведення конкурсу на автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі області. Громадська рада його підтримала.
Участь у роботі засідання взяла заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Наталія Романова. Вона висловила низку слушних зауважень у ході роботи ради та поінформувала про рішення правління Національної суспільної телерадіокомпанії України закрити Новгород-Сіверську філію, лишивши там тільки корпункт. Представники громадськості Чернігівщини висловили обурення даним рішенням, наголосили на його неприпустимості та вирішили звернутися до правління НСТУ з вимогою переглянути це рішення та зберегти місцеве телемовлення на прикордонній території України.
Також Громадська рада затвердила орієнтовний план своєї роботи на поточний рік.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.